Kontynuacja międzynarodowego bestsellera Saby Tahir

Autor: Akurat Redaktor: Motyl

Dodane: 17-01-2020 14:26 ()


Terror, strach, dyskryminacja i metaliczny posmak krwi. Przygoda, miłość i lojalność. Świat, w którym okrutne Imperium bezwzględnie tłumi wszelkie oznaki buntu, a przetrwać mogą tylko najsilniejsi. Helena kładzie na szali własne życie i staje do walki, by ocalić siostrę. Próba wywalczenia sprawiedliwości przesądzi o przyszłości całego państwa. „Ember in the Ashes. Żniwiarz u bram”, to długo wyczekiwana kontynuacja międzynarodowego bestsellera Saby Tahir. Polska premiera powieści już 11 lutego.

 

Autor: Sabaa Tahir
Tytuł: „An Ember in the Ashes.
Żniwiarz u bram”
Przełożył: Jerzy Malinowski
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 11 lutego 2020 r.
Cena: 44,90 zł

Sabaa Tahir szturmem wdarła się na rynek czytelniczy i zyskała rzesze wiernych fanów, także w Polsce. Wszystko za sprawą perfekcyjnie wykreowanego, wzorowanego na czasach antycznych świata, gdzie zepchnięty na margines człowiek codziennie musi toczyć walkę o przetrwanie.

„Ember in the Ashes. Żniwiarz u bram” to wielowątkowa opowieść trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zapewniając czytelnikowi emocjonalny rollercoaster. Helena Aquilla, Kruk Krwi, za wszelką cenę stara się ocalić życie nie tylko swojej siostry, lecz także wszystkich mieszkańców Imperium. Wyrusza na śmiertelnie niebezpieczną misję, podczas której zagrożenie czai się ze wszystkich stron: rządy imperatora Marcusa stają się coraz bardziej brutalne, a bezwzględna Keris Veturia chytrze wykorzystuje jego słabostki, poszerzając zakres swoich wpływów. Tymczasem daleko na wschodzie Laia z Serry walczy ze Zwiastunem Nocy. Czy pozbawiona pomocy Helena będzie w stanie zwyciężyć w nierównej walce?

Saga „Ember in the Ashes” to fenomen, który przykuł uwagę setek tysięcy czytelników na całym świecie. Prawa do ekranizacji cyklu kupiło studio Paramount Pictures.

Sabaa Tahir – wychowała się na pustyni w okolicach Kalifornii, gdzie jej rodzina prowadziła motel. Tam spędzała czas, pochłaniając powieści fantasy, czytając swojemu bratu komiksy i rzępoląc na gitarze. „Ember in the Ashes” zaczęła pisać podczas pracy na nocną zmianę w redakcji gazety. Lubi jazgotliwy indie rock, jaskrawe skarpetki i inne rzeczy godne prawdziwego nerda. Obecnie mieszka w San Francisco.


comments powered by Disqus