Ostatnie tegoroczne premiery Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 07-12-2019 12:18 ()


Ludowe przysłowie mówi: "Kto zjada ostatki, ten jest piękny i gładki". Więc w myśl tradycji, wydawnictwo Zysk i Spółka przedstawia dlatego ostatnie tegoroczne premiery. Przede wszystkim proponujemy wielką "Księgę papieży" Kazimierza Dopierały - gigantyczny leksykon, owoc lat pracy autora, przedstawiający historię papieży - od św. Piotra po Franciszka. Wznawiamy, w nowej oprawie graficznej, klasyczną powieść Gilberta Keitha Chestertona "Człowiek, który był Czwartkiem". Klasyczną, ale zaskakująco aktualną... Dużo klasyki, bo w ostatniej dystrybucji mieści się także "Matka Noc" Kurta Vonneguta - powieść i autora, których nie trzeba chyba przedstawiać. Mamy także dwie nowe książki profesora Steve'a Petersa: dla młodszych "Siedzi w tobie Szympans", rozwinięcie "Paradoksu Szympansa" dla dzieci, oraz "Milczących przewodników. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł".  I dla najmłodszych - "Jak się tu znaleźliśmy" Philipa Buntinga. Nieautoryzowaną biografię całej ludzkości...

 

Księga papieży
Kazimierz Dopierała
 
 
Format: 165 x 230 mm                 
Stron: 1112                                     
Okładka: twarda z obwolutą     
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                     
ISBN: 978-83-8116-793-2
Sugerowana cena det.: 99,00 zł  

Księga papieży, owoc wielu lat pracy prof. Kazimierza Dopierały, stanowi monumentalne opracowanie biogramów papieży. Przybliża czytelnikowi problemy historii papiestwa i Kościoła katolickiego, a także uświadamia rolę kulturową i cywilizacyjną, jaką on odgrywał i odgrywa we współczesnym świecie. Autor przedstawia dokonania poszczególnych papieży – nie pomijając przy tym losów antypapieży – i czynniki zewnętrzne, które na nie wpływały. W chronologicznym porządku przedstawia opisy zwierzchników Kościoła, poczynając od św. Piotra, na obecnym papieżu Franciszku kończąc. Pamięta przy tym o najnowszych osiągnięciach badawczych, ale poddaje je krytycznej analizie.

 

Człowiek, który był Czwartkiem
Gilbert Keith Chesterton
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 232                                   
Okładka: miękka ze skrzydełkami          
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń         
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                 
ISBN: 978-83-8116-782-6
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.

W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych, młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji - rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme’a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamości członków rady, których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia, i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów…

 

Matka Noc
Kurt Vonnegut
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 272                                   
Okładka: twarda z obwolutą   
Wydawnictwo: Zysk i S-ka     
Tłumaczenie: Lech Jęczmyk    
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                   
ISBN: 978-83-8116-748-2
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Pierwsza „polityczna” powieść Kurta Vonneguta ukazująca dramat człowieka uwikłanego w grę sił, które go przerastają.

Amerykański pisarz Howard W. Campbell jr, umieszczony podczas II wojny światowej przez amerykański wywiad w samym sercu nazistowskiej machiny propagandowej, po latach staje przed sądem państwa Izrael jako zbrodniarz wojenny. Jego osobą interesuje się również wywiad radziecki... Życie Howarda W. Campbella jr. zmienia się w koszmar, z którego jedynym wyjściem może okazać się śmierć.

W 1996 roku powstała ekranizacja tej powieści, wyreżyserowana przez Keitha Gordona. W głównej roli wystąpił Nick Nolte.

 

Siedzi w tobie Szympans
Steve Peters
 
 
 
Format: 170 x 240 mm                 
Stron: 176                                     
Okładka: twarda        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec      
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-772-7
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Siedzi w tobie Szympans to edukacyjna książka dla dzieci, z której mogą korzystać same lub z pomocą dorosłego. W książce tej rodzice, nauczyciele i opiekunowie znajdą pomysły i sugestie, jak pomóc dzieciom rozwinąć w sobie zdrowe nawyki na całe życie.

Podbudowa naukowa przedstawiona jest w praktyczny sposób, za pomocą ciekawych ćwiczeń i zadań. Wiedza na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego mózgu została podana przystępnie, aby ułatwić dzieciom jej zrozumienie i wykorzystanie.

Profesor Steve Peters jest psychiatrą specjalizującym się w funkcjonowaniu ludzkiego umysłu. Obecnie zajmuje się wieloma obszarami psychologii, w tym psychologią pracy, zdrowia, edukacji, sportową i indywidualną. Peters prowadzi także firmę Chimp Management, która wspiera organizacje charytatywne.

 

Milczący przewodnicy. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł
Steve Peters
 
 
 
Format: 135 x 215 mm                 
Stron: 300                                     
Okładka: twarda       
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec       
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-773-4
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Milczący przewodnicy to książka, która w przystępny sposób opisuje niektóre aspekty neuronauki i psychologii rozwijającego się mózgu, podświadomości, zachowań, formowania się nawyków i innych powiązanych tematów. Następnie przedstawia czytelnikowi dziesięć przykładowych pomocnych nawyków i oferuje mu praktyczne pomysły i sugestie, ułatwiające autoanalizę.

 

Jak się tu znaleźliśmy?
Philip Bunting
 
 
 
Format: 240 x 250 mm                 
Stron: 32                                     
Okładka: twarda  
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Jacek Spólny     
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-776-5
Sugerowana cena det.: 35,00 zł  

Nieautoryzowana biografia całej ludzkości. Philip Bunting zabiera nas w niesamowitą podróż do naszych początków: od Wielkiego Wybuchu do momentu narodzin każdego z nas. A wszystko to zajmie tyle samo czasu, co zjedzenie śniadania!

Przezabawna i pięknie ilustrowana książka, która daje odpowiedzi na wiele pytań i pobudza ciekawość odkrywania świata.


comments powered by Disqus