Nowy Football Manager 2020 - Jedna z najlepszych gier sportowych?

Autor: P.L. Redaktor: KrowaQ

Dodane: 05-12-2019 16:39 ()


Nowa wersja FM była już dostępna w wersji beta od kilku tygodni. Oficjalna premiera przypadła jednak na 19 listopada i aktualnie, możesz rozpocząć swoją karierę menedżerską, ściągając grę  między innymi ze strony Steam za ok. 200 zł. FM 2019 sprzedało się w ponad milionowym nakładzie. Możemy się spodziewać podobnych wyników przy nowej wersji, która zgarnia pozytywne recenzje od setek entuzjastów futbolu z całego świata.

Na jakich platformach Football Manager jest dostępny?

W grę możesz zagrać na PC, Mac, oraz Google Stadia. Oprócz tego dostępne są dwie inne wersje: Football Manager 2020 Touch oraz Football Manager 2020 Mobile, które pozwolą ci grać na Nintendo Switch, tabletach oraz smartfonach, będąc przy tym nieco tańszymi niż główna wersja.

Co nowego znajdziesz w Football Manager 2020?

Deweloperzy gry, Sports Interactive, postarali się o to, żeby nowa wersja przekroczyła oczekiwania fanów. Centrum rozwoju nowych piłkarzy pozwoli ci na bliższą obserwację młodych utalentowanych graczy, którzy w przyszłości być może przeistoczą się w Messiego lub Ronaldo. Już teraz w sieci możesz znaleźć wiele artykułów na temat tego, który 17-latek dostępny za 300.000 funtów do 500.000 funtów ma szansę i potencjał na świetlaną przyszłość w największych klubach Europy. Twoim zadaniem będzie rozwijanie ich umiejętności do najwyższego poziomu.

Oprócz tego w nowej wersji będziesz w stanie nakreślić wizję dla własnego klubu i opracować plan rozwoju nawet na 5 lat, oczywiście mając na uwadze szczegółowe plany kwartalne. Grafika również przeszła retusz, także teraz sylwetki graczy, ich ubiór, jak również wygląd stadionu i warunków pogodowych znacznie się poprawiły.  Sprawia to, że śledzenie meczów to czysta przyjemność, a nie coś, co chcesz przewinąć, żeby szybciej zabrać się za transfery i statystyki. Dodatkowo pojawiły się smaczki odnośnie negocjacji kontraktów oraz kilka nowych postaci, które ułatwią twoją pracę za kulisami.

Poniżej możesz zobaczyć zwiastun gry:

Są jednak pewne niedociągnięcia

Od dłuższego czasu, fani Football Managera liczyli na to, że nowa wersja będzie zawierać ligi oraz turnieje kobiet. Niestety, na to jeszcze musimy poczekać, bo według deweloperów gry, stworzenie kobiecych postaci oraz pobranie wszelkich statystyk dotyczących piłkarek nie ma jeszcze sensu z finansowego punktu widzenia.

Oprócz tego, kupując nową wersję, często należy zmierzyć się z problemami technicznymi. Niektórzy gracze narzekają, że gra nie odpala się na Androidzie oraz iPadzie mini, a bugi sprawiają, że rozgrywka nie wyświetla się we właściwy sposób. Na szczęście fora internetowe zapełniają się raportami dotyczącymi niedociągnięć, a deweloperzy zabierają się szybko za poprawki.

Dzięki FM 2020 zostaniesz ekspertem od  międzynarodowego futbolu

Football Manager rozwinie w tobie zdolności analityczne, które przydadzą się nie tylko w sferze futbolu, lecz również w codziennym życiu. Oprócz tego, zarządzanie własnym klubem piłkarskim pozwoli ci na głębsze zrozumienie gry i potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo sukcesu - jeśli kiedykolwiek zechcesz postawić na swój ulubiony team na stronie bukmacherskiej takiej jak Unibet. Serwisy tego typu zazwyczaj oferują bonus za postawienie pierwszego zakładu, lecz jeśli na serio chcesz coś zarobić, zaawansowana wiedza na temat futbolu i skille pozyskane poprzez Football Managera mogą się przydać.

Podsumowanie

Football Manager 2020 nie jest idealny, lecz wszelkie problemy powinny zostać usunięte w ciągu następnych kilku tygodni. Jeśli więc szukasz gry, która pozwoli Ci rozwinąć menedżerskie skrzydła i poprowadzić własną drużynę piłkarską do zwycięstwa (przeprowadzając w międzyczasie kilka transferów), FM 2020 nie ma sobie równych.


comments powered by Disqus