Grudniowe premiery wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 30-11-2019 09:45 ()


Powoli zbliżamy się do ostatnich premier tego roku. Warto wykorzystać ten czas na nadrobienie zaległości, ale jak tu nadrabiać, skoro wśród tych nowych jest tyle dobrych tytułów?

Proponujemy nową książkę Billa Brysona, czyli "Ciało. Instrukcję dla użytkownika". Niesamowitą opowieść o tym, jak wszyscy o nas samych mało wiemy, a nasze ciała wciąż zawierają w sobie mnóstwo dotąd niezbadanych sekretów... 

Mamy także biografię sportowca dobrze znanego w Polsce. "Miro. Oficjalna biografia Miroslava Klose", autorstwa Ronalda Renga, nie jest typową opowiastką w stylu "od zera do bohatera", ale opisem drogi człowieka, który wiedział czego chce i potrafił konsekwentnie dążyć do osiągnięcia swoich celów.

To także dobry czas na "Nieoficjalny przewodnik po Grze o tron" Kim Renfro. Opadły już serialowe emocje, nadarza się więc okazja, żeby zajrzeć do kuchni serialowego świata.

Jest też "Cicha noc", czyli wybór 15 opowiadań kryminalnych, autorów znanych, mniej znanych, niesłusznie zapomnianych. Od 2 grudnia ruszamy z wyjątkowym konkursem. O szczegółach dowiedzą się Państwo już w poniedziałek!

Dzisiaj na rynek wchodzą też trzy kolejne wyjątkowe pozycje: "Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci", ostatnią książkę Carla Sagana; nowe wydanie klasycznej książki Bohdana Dyakowskiego "Z naszej przyrody"; i oczywiście "Wigilię pełną duchów", czyli zbiór klasycznych opowiadań grozy.

 

Ciało. Instrukcja dla użytkownika
Bill Bryson
 
  
 
Format: 165 x 230 mm                 
Stron: 488                                    
Okładka: twarda z obwolutą     
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Aleksander Wojciechowski       
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-788-8
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciała – wyjaśnia, jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało. Instrukcja dla użytkownika to książka pełna niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać, twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek), jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona. Jak pisze autor: „Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego”. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czasem nieznanych powszechnie faktów i informacji, które obowiązkowo należy poznać.

 

Miro. Oficjalna biografia Miroslava Klose
Ronald Reng
 
  
 
Format: 145 x 205 mm                 
Stron: 508                                  
Okładka: miękka          
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Michał Jeziorny, Tomasz Urban         
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-769-7
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Pierwsza oficjalna biografia Miroslava Klose!

Miroslav Klose był jedynym w swoim rodzaju napastnikiem i bezinteresownym piłkarzem zespołowym. Kogoś takiego jak on w zawodowej piłce nożnej już nie uświadczymy: mając dwadzieścia lat, grał w lidze okręgowej, by później zostać mistrzem świata i najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Niemiec.

We współpracy z Miroslavem Klose, Ronald Reng opowiada o człowieku, którego każdy znał z telewizji, ale tak naprawdę nie zna go nikt. W wieku ośmiu lat trafił z Polski do Niemiec, wyuczył się zawodu cieśli i został gwiazdą światowej piłki. Jako specjalista od techniki i gry głową, występował w topowych europejskich klubach. Miro w porywającym i poruszającym stylu przybliża nam dawno miniony już czas w piłce nożnej: czas ulicznego piłkarza, który zaczynając w skromnych warunkach, wspiął się na sam szczyt.

 

Nieoficjalny przewodnik po Grze o Tron
Kim Renfro
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 380                                  
Okładka: twarda   
Wydawnictwo: Zysk i S-ka     
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski    
Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-789-5
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Kim Renfro, dziennikarka INSIDERA, prowadzi nas przez wszystkie odcinki ośmiu sezonów serialu, opowiada historię jego nakręcenia i tłumaczy, dlaczego stał się tak wielką sensacją, podając mnóstwo ciekawostek i szczegółów z planu. Ta książka zapozna was ze wszystkim, co mogliście przeoczyć, i stanie się zachętą do ponownego obejrzenia serialu.

Autorka jako reporterka przekazywała relacje z premier wszystkich sezonów, analizowała fabuły poszczególnych odcinków i dzieje postaci, a także przeprowadzała wywiady z aktorami, reżyserami oraz całą ekipą filmowców. W tej książce zaznajamia czytelników z przewodnimi motywami i historią postaci, a także wyjaśnia znaczenie zakończenia serialu i pisze o tym, czego możemy spodziewać się po nowych planowanych serialach ze świata Gry o tron.

 

Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne
praca zbiorowa
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 326                                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń, Jerzy Łoziński       
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-797-0
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia szczególnie sprzyja wszelkiego rodzaju tajemnicom i niezwykłym wydarzeniom. Właśnie dlatego autorzy kryminałów tak często umieszczają akcję swoich książek w świątecznej scenerii. Książka, którą trzymasz w ręku, zawiera najciekawsze świąteczne opowiadania kryminalne pióra zarówno wybitnych pisarzy, jak i mało znanych, a nawet zapomnianych autorów. Wszystkie te utwory łączy wyjątkowa atmosfera świąt, misternie skonstruowana zagadka i niespodziewane rozwiązanie.

 

Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia
Carl Sagan
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 324                                    
Okładka: twarda z obwolutą          
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Karolina Bober       
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-783-3
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.

W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego stulecia.

W swojej książce autor odnosi wiedzę z dziedziny biologii, matematyki i astronomii do życia codziennego, a także do arcyważnych kwestii związanych ze środowiskiem i naszą przyszłością. Prezentując szeroki wachlarz tematów, zabiera czytelnika we wspaniałą podróż, od wynalazku szachów po możliwość życia na Marsie, od poniedziałkowego futbolu po relacje między USA a ZSSR, od globalnego ocieplenia po debatę aborcyjną. Jest też bardziej intymny fragment: mamy wyjątkową okazję poznać samego autora, czytając o jego walce o życie, o miłości do rodziny i o osobistych przemyśleniach na temat śmierci i Boga.

 

Z naszej przyrody
Bohdan Dyakowski
 
 
Format: 165 x 235 mm                 
Stron: 680                                    
Okładka: twarda z obwolutą  
Wydawnictwo: Zysk i S-ka         
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-162-6
Sugerowana cena det.: 69,90 zł  

To jedno z dwóch klasycznych, obok „Naszego lasu”, dzieł najwybitniejszego polskiego popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Znajdują się w nim opisy wszystkich najważniejszych roślin i zwierząt występujących na terenie naszego kraju. Autor nie ukazuje ich jednak w suchym porządku systematycznym, przedstawia całokształt życia lasu, pola, łąki, stawu — od obudzenia się ze spoczynku zimowego na wiosnę do stopniowego zamierania w jesieni. Bohdan Dyakowski był zarówno przyrodnikiem, pedagogiem i literatem. Uczy umiejętnego podpatrywania świata, rozumienia procesów i mechanizmów, które nim rządzą. Jego opowieść, bogato ilustrowana, nie jest sucha i bezosobowa. Przyroda poznawana nie w warunkach laboratoryjnych i w wykładowej sali, ale w czasie wędrówki i spaceru jest bliska i fascynująca. W tej książce wszystko ze sobą rozmawia, współgra, współżyje. Autor ucząc poznawać otaczający świat, uzupełnia narrację przysłowiami, cytatami z wierszy Mickiewicza, Krasickiego, Pola, Konopnickiej i wielu innych twórców, którzy, od wieków obserwowali świat, zachwycali się nim i swój zachwyt najpiękniej wyrazili.

Obecne wydanie obok grafik obiektów, które towarzyszyły książce Dyakowskiego od jej pierwszego wydania z początków dwudziestego wieku, zostało wzbogacone o współczesne kolorowe zdjęcia.

 

Wigilia pełna duchów
praca zbiorowa
 
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 392                                    
Okładka: twarda z obwolutą         
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Jan Zaus, Wiesław Marcysiak, Jerzy Łoziński         
Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-792-5
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Po popularności „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, w wiktoriańskich gazetach i czasopismach często pojawiały się opowieści o duchach w czasie świąt Bożego Narodzenia, a czytanie ich przy świecach lub przy kominku stało się coroczną tradycją. Zbiór świątecznych opowieści grozy reprezentuje mieszankę różnorodnych stylów i motywów wspólnych dla wiktoriańskiej fikcji o duchach i obejmują dzieła niegdyś popularnych autorów, takich jak Elizabeth Gaskell, Edith Wharton, M.R. James, F. Marion Crawford czy Andrew Haggard, a także wkład anonimowych lub całkowicie zapomnianych pisarzy.


comments powered by Disqus