Specjalne oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Sztuka DC. Świt superbohaterów”

Autor: USoK Redaktor: Motyl

Dodane: 29-11-2019 10:57 ()


Specjalne oprowadzenie kuratorskie! Już w niedzielę 8 grudnia 2019 o 12:00 po wystawie „Sztuka DC. Świt superbohaterów” gości oprowadzać będą dwaj członkowie klubu United States of Komiks!

Łódzki klub United States of Komiks (USoK) zrzesza ludzi nie tylko chętnie rozmawiających o komiksach, ale również aktywnie propagujących sięganie po to medium. Członkowie USoK spotykają się co miesiąc w łódzkim American Corner, organizują bloki komiksowe bądź przeprowadzają prelekcje podczas konwentów i festiwali (m.in. na dorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier - Festiwal Komiksu W Łodzi), a także tworzą audycję/podcast Zjednoczone Stany Komiksu (do wysłuchania na antenie Studenckiego Radia Żak PŁ oraz na YouTube).

Po wystawie oprowadzą:

Damian "Damex" Maksymowicz - nie potrafi nie czytać. Od początku (a nawet jeszcze dłużej), związany z DCManiak - wszystko o DC Comics, recenzuje dla Portal Fantastyczny Paradoks, założyciel, a obecnie współudziałowiec United States of Komiks. Wielbiciel komiksów, Świata Dysku Terry'ego Pratchetta, klocków LEGO, pizzy i szeroko pojętej popkultury. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Krystian Śmietański - za dnia pomaga w uporządkowaniu czyichś prywatnych światów, a wieczory spędza na dachach budynków w mieście Gotham bądź w kokpicie X-Winga. Ogląda komiksy, zdarza się, że jakiś również przeczyta, a nawet i zrecenzuje. Chętnie też o nich opowiada w ramach Zjednoczonych Stanów Komiksu (na antenie Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej). Można go spotkać na konwentach, festiwalach lub spotkaniach USoK. Twierdzi, że naprawdę jest Smokiem.

Zapraszamy 8 grudnia na niedzielne oprowadzanie kuratorskie po wystawie DC!


comments powered by Disqus