Powstanie remake „Ściganego”, a nawet dwa!

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 27-11-2019 08:58 ()


Studio Warner Bros. przymierza się do remake'u Ściganego z pamiętną rolą Harrisona Forda i oskarową kreacją Tommy Lee Jonesa. Za kamerą nowego filmu stanie twórca Z piekła rodem Albert Hughes.

Ścigany przybliża tragiczną historię dr. Richarda Kimble'a, mężczyzny niesprawiedliwie oskarżonego o zamordowanie swojej żony, który musi znaleźć prawdziwego zabójcę, będąc jednocześnie celem obławy kierowanej przez doświadczonego agenta U.S. Marshall. Fabuła produkcji bazuje na serialu z 1963 roku. Film Andrew Davisa z 1993 roku otrzymał siedem nominacji do Oscara i wygrał jedną statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego. 

Co ciekawe, kolejna wersja Ściganego jest również przewidziana przez platformę streamingową Quibi Jeffreya Katzenberga. Będzie krótką wersją oryginalnej opowieści i zmieni również wiele jej elementów. Według Deadline wersja Quibi skoncentruje się na człowieku oskarżonym o wysadzenie stacji metra w Los Angeles, a media społecznościowe odegrają w niej kluczową rolę, będąc siedliskiem fałszywych oskarżeń. Ponadto element mediów społecznościowych będzie również zapewniał aktualizację w czasie rzeczywistym, gdy podejrzany próbuje udowodnić swoją niewinność. Jeśli chodzi o casting, to Boyd Holbrook zagra oskarżonego, a Kiefer Sutherland wystąpi jako funkcjonariusz organów ścigania, który chce go zabić. Na pierwszy rzut oka ta historia z oryginalnym Ściganym nie ma wiele wspólnego. 


comments powered by Disqus