Listopadowe nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 21-11-2019 13:53 ()


Wydawnictwo Zysk i Spółka w przedostatnim tygodniu listopada proponuje aż 10 tytułów!

W ubiegłym tygodniu na rynku ukazało się ilustrowane "Starcie Królów" George'a R.R. Martin oraz również ilustrowany "Lodowy smok", tego samego autora. Ani jego, ani książek, nie trzeba przedstawiać. W przypadku tych dwóch książek liczba egzemplarzy recenzenckich jest mocno ograniczona.

Były już u nas dwie książki o Pablo Escobarze, teraz proponujemy tytuł "Joaquin <<Chapo>> Guzman. Król kobiet i narkotyków", autorstwa Andresa Lopeza Lopeza, opowiadająca o burzliwych i trudnych relacjach bossa narkotykowego z kobietami, rodziną i wspólnikami. Miłość, przyjaźń, ambicja, zdrada, podłość, czyli spektrum emocji w jednej książce.

W nowej edycji i twardej okładce pojawia się także "Wezwanie do miłości" Anthony'ego de Mello, czyli klasyczne medytacje mistyczne.

Proponujemy także napisaną od nowa, a także poszerzoną o około 100 fotografii biografię Stanisława Barei, czyli "Stanisława Bareję alternatywnie"Maciej Replewicza.

W zbliżający się świąteczny nastrój wprowadzą nas trzy książki: nowy tom "Opowieści wigilijnych", z podtytułem "Nawiedzony dom"Charlesa Dickensa"Życie i przygody Świętego Mikołaja" L. Franka Bauma oraz nowa książka Matta Haiga, "Wróżka Prawdomówka".

Mamy także odpowiedź na "Zniszcz ten dziennik", odpowiedź dla dorosłych, czyli "Małą księgę złego nastroju" Lotty Sonninen.

I na koniec - "Opowieści nawigacyjne" Józefa Gawłowicza, czyli przewodnik po meandrach sztuki żeglarskiej.

Tradycyjnie już zachęcamy do zamawiania egzemplarzy recenzenckich oraz korzystania z załączonych plików.

 

Starcie Królów. Wersja ilustrowana

George R.R. Martin

Format: 155 x 230 mm                 

Stron: 1088                                   
Okładka: twarda     

Seria: Pieśń Lodu i Ognia 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka   

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski       

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                    
ISBN: 978-83-8116-785-7

Sugerowana cena det.: 79,00 zł  

 

To specjalne wydanie Starcia królow, ze wstępem Bernarda Cornwella, opublikowane dla uczczenia dwudziestej rocznicy narodzin sławnego cyklu, zawiera szereg kolorowych, a także ponad dwadzieścia czarno‑białych ilustracji autorstwa Lauren K. Cannon. Ilustracje przydają nowego życia temu arcydziełu fantasy, które stało się prawdziwym kulturowym fenomenem. Tajemnice, intrygi, romantyzm i przygody wypełniające sagę stają przed oczyma czytelnika żywe jak nigdy dotąd.

 

Lodowy smok. Wersja ilustrowana

George R.R. Martin

Format: 135 x 205 mm                 

Stron: 112                                   
Okładka: twarda z obwolutą           

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski          

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                  
ISBN: 978-83-8116-784-0

Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

 

Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu, stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie i ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo

Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem...

 

Joaquin "Chapo" Guzman. Król kobiet i narkotyków

Andres Lopez Lopez 

Format: 145 x 205 mm                 

Stron: 304                                 
Okładka: miękka   

Wydawnictwo: Zysk i S-ka     

Tłumaczenie: Magdalena Olejnik     

Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-794-9

Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

 

Historia potężnego i groźnego handlarza narkotyków Joaquína Archivalda Guzmána Loery – słynnego „Chapo”. Okoliczności jego drugiej i ostatniej ucieczki z więzienia.

Andrés López López prowadzi czytelników w mroczny świat narkobiznesu. Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków to historia, która uchyla rąbka tajemnicy, ukazując, co kryje się za nagłówkami prasowymi.

W mającym ogromną władzę handlarzu narkotyków Joaquínie Archivaldzie Guzmánie Loerze, alias „Chapo”, trudno rozpoznać ubogiego chłopaka z maleńkiej wioski La Tuna w meksykańskiej prowincji Sinaloa. Przeszedł długą drogę, by stać się jednym z najbogatszych i najpotężniejszych na świecie baronów narkotykowych. Skrajnie niebezpiecznym i przez lata poszukiwanym.

Andrés López López, opowiadając o relacjach „Chapo” z kobietami, rodziną czy wspólnikami, relacjonując bezwzględne starcia z wrogami i nieustający pościg władz za słynnym capo, tworzy trzymającą w napięciu historię, w której wartka akcja, miłość i przyjaźń splatają się z ambicją, zdradą i podłością.

 

Wezwanie do miłości

Anthony de Mello

Format: 125 x 195 mm                 

Stron: 162                                   
Okładka: twarda          

Wydawnictwo: Zysk i S-ka 

Tłumaczenie: Ewa Nartowska, Ks. Stanisław Obirek SJ        

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                    
ISBN: 978-83-8116-762-8

Sugerowana cena det.: 35,00 zł  

 

Wezwanie do miłości prezentuje ostatnie medytacje Anthony'ego de Mello, autora słynnego Przebudzenia. Są to zapiski człowieka, który miał odwagę zobaczyć rzeczywistość i dlatego był pełen współczucia i miłości dla wszelkich istot i rzeczy; mistyka, który rozkoszował się wszystkim i niczym. Ich tematem jest przede wszystkim miłość i to, co ją utrudnia: przywiązania, pragnienia, żądza, chciwość, system wierzeń lub przekonań - jednym słowem uwarunkowania oraz sposób, w jaki można się od nich wyzwolić po to, aby wiedzieć, aby kochać. Wezwanie do miłości tworzy wraz z Przebudzeniem integralną całość, która pozwala głębiej i adekwatniej zrozumieć przesłanie Anthony'ego de Mello.

Anthony de Mello, jezuita, urodził się w 1931 roku w Bombaju, ukończył studia filozoficzne, teologiczne i psychologiczne. W swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej, nierzadko wkraczając w obszar psychologii duchowości. Działo się tak, dlatego, że był raczej przewodnikiem duchowym niźli psychoterapeutą. Zmarł nagle w 1987 roku.

 

Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

Format: 150 x 235 mm                 

Stron: 484                                   
Okładka: miękka ze skrzydełkami          

Wydawnictwo: Zysk i S-ka           

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                   
ISBN: 978-83-8116-809-0

Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Niszczony przez władzę i nie tylko. Również przez klasyków polskiego kina! Nazywany Wędliniarzem! Wybrany przez widzów! Nieśmiertelny mistrz polskiej komedii, zakazanego śmiechu - Stanisław Bareja powraca! Z okazji 90 rocznicy znakomitego reżysera prezentujemy jego zaskakującą biografię. Król polskiej komedii i zakazanego uśmiechu. Po raz pierwszy prezentujemy opis jego debiutanckiego filmu, wstrząsającą wojenną etiudę sprzed 66 lat! W książce zamieszczono 90 nieznanych zdjęć. Ponadto - Bareja jako aktor u innych reżyserów, jako nieznany w Polsce dokumentalista. Kulisy powstawania kultowych komedii i wiele nieznanych dotąd faktów. Mistrza komedii wspominają aktorzy i reżyserzy m.in. Jerzy Gruza oraz w archiwalnych wywiadach: Janusz Morgenstern i Krzysztof Zaleski. „ Stanisław Bareja Król komedii” to pasjonująca lektura obowiązkowa, nie tylko dla fanów kina!

 

Opowieści wigilijne. Nawiedzony dom

Charles Dickens

Format: 135 x 205 mm                 

Stron: 562                                   
Okładka: twarda z obwolutą  

Seria: Opowieści wigilijne       

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński           

Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-504-4

Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

 

Czwarty już tom Opowieści wigilijnych dopełnia prezentację utworów świątecznych. Są one, rzecz jasna, mniej zwarte niż „książki wigilijne”, gdyż stanowią tylko fragment tytułowego przedsięwzięcia. Pierwsze cztery (Wrak Złotej Mary, Katusze gromadki angielskich jeńców, Nawiedzony dom i Wieść z morza) są utrzymane w tradycyjnym stylu Dickensa, natomiast Ziemia Toma Tiddlera oraz Bezimienny bagaż zaskakują nowatorstwem formalnym. Katusze angielskich jeńców pisane były wspólnie z Wilkie Collinsem, podobnie jak opublikowane w roku 1867 Bezdroże, noszące wyraźny ślad tego, iż równolegle przygotowywane były dwie formy tego utworu: narracyjna i sceniczna.

 

Życie i przygody Świętego Mikołaja

L. Frank Baum

 

Format: 140 x 180 mm                 

Stron: 164                                   
Okładka: twarda  

Seria: Mała klasyka        

Wydawnictwo: Zysk i S-ka 

Tłumaczenie: Mira Czarnecka         

Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-791-8

Sugerowana cena det.: 29,00 zł  

 

Pełna uroku, ciepła i baśniowości opowieść o Świętym Mikołaju.

Każde dziecko słyszało o Świętym Mikołaju, który przynosi prezenty na Boże Narodzenie. Mało kto jednak poznał jego historię. Magiczna opowieść Życie i przygody Świętego Mikołaja daje odpowiedzi na wszystkie trudne bożonarodzeniowe pytania. Dlaczego Święty Mikołaj podróżuje saniami, które ciągną renifery? Jak to się dzieje, że mieści się w kominie, i jak udaje mu się dostarczyć wszystkie zabawki w jedną zimową noc?

Wydana po raz pierwszy w 1902 roku opowieść zaczyna się w chwili, gdy nimfa leśna znajduje porzucone w lesie niemowlę. Dorastające pośród mitycznych leśnych stworzeń dziecko uczy się, jak pokonywać zło, i u progu dojrzałości odkrywa, jak powrócić do świata ludzi. Wtedy to postanawia obdarowywać prezentami i dzielić się miłością ze swoimi współbraćmi. L. Frank Baum, autor Czarnoksiężnika z Krainy Oz, stworzył porywający wyobraźnię czytelnika, pełen uroku i fantazji świat, zamieszkiwany przez wyjątkowe i wzbudzające sympatię postaci.

 

Wróżka Prawdomówka

Matt Haig

 

Format: 125 x 170 mm                 

Stron: 128                                  
Okładka: twarda        

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Tłumaczenie: Justyna i Jan Grzegorczykowie           

Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-780-2

Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

 

Zabawna i urocza opowieść o wróżce, która jak koty, co muszą miauczeć, musiała mówić prawdę. Każdego dnia i gdziekolwiek, by się znalazła. Ten przymus był jej przekleństwem. Co się stało, że pewnego razu pokochała swe życie i siebie? Książka Matta Haiga – autora bestsellerowej serii: „Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę”, Chłopiec, zwany gwiazdką”, oraz „Ojciec Gwiazdka” - jak zawsze ilustrowana genialnym atramentowym piórkiem Chrisa Moulda.

 

Mała księga złego nastroju

Lotta Sonninen

 

Format: 120 x 190 mm                 

Stron: 112                                   
Okładka: twarda          

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Tłumaczenie: Bożena Kojro           

Wydanie: wyd. 1                    
ISBN: 978-83-8116-770-3

Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

Medytacje? Joga? Ale nuda! Spójrzmy prawdzie w oczy – mamy dość pozytywnego myślenia! Jest lepszy sposób, żeby się odstresować i uwolnić od frustracji i gniewu!

Mała księga złego nastroju to niepoprawna książka dla dorosłych, która pomoże w zabawny i kreatywny sposób wyrazić negatywne emocje i powiedzieć rzeczy, których z reguły nie mówi się na głos. Wykorzystaj swoją wyobraźnię, żeby ponarzekać na ludzi i sytuacje, które doprowadzają Cię do szału. Tylko pamiętaj, żeby dobrze ukryć tę małą książeczkę przed osobami, na których Ci zależy!

 

Opowieści nawigacyjne

Józef Gawłowicz

 

Format: 145 x 205 mm                 

Stron: 418                                   
Okładka: miękka ze skrzydełkami          

Wydawnictwo: Zysk i S-ka           

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                   
ISBN: 978-83-8116-765-9

Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Józef Gawłowicz, kapitan żeglugi, pisarz i wykładowca, w Opowieściach nawigacyjnych w fascynujący sposób przedstawia rozwój narzędzi służących astronomii i nawigacji. Poznajemy najprostsze przyrządy służące do pomiaru wysokości ciał niebieskich, a potem przedmioty coraz bardziej skomplikowane. Autor prosto i klarownie pisze o kompasie, róży wiatrów, mapach czy gwiazdozbiorach, swoją opowieść wzbogacając licznymi barwnymi anegdotami. W rezultacie otrzymujemy frapującą opowieść, której daleko do wykładu naukowego, choć jednocześnie jest kopalnią wiedzy na temat nawigacji.


comments powered by Disqus