Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-11-2019 20:53 ()


Nadrabiamy zaległości! Z tytułów, które premierę miały w ubiegłym tygodniu, proponujemy książkę "Zielony kapelusz i jego czereda" Weroniki Kurosz. W ilustracjach można się zakochać - przypominają te, które wielu z nas pamięta ze szkolnych elementarzy.

Dla tych, którzy lubią iść na przekór trendom i tzw. modnym bzdurom, proponujemy "Szkodliwą medycynę" Bena Goldacre'a, w której autor podejmuje swoistą krucjatę przeciwko fałszywym terapiom, szkodliwym lekom, kłamliwym statystykom i przekrętom koncernów farmaceutycznych.

Czy naszą ginącą planetę da się jeszcze ocalić? A jeśli nie, to jaki czeka nas koniec? Wyjątkowo ponury, co w swojej książce "Ziemia nie do życia" udowadnia David Wallace-Wells. To pozycja dla wszystkich, którzy nie wierzą, że naprawdę stoimy u progu zagłady. 

Z łagodniejszych (pozornie) klimatów mamy "Morski ogień" Natalie C. Parker, brawurowe połączenie Wonder Woman z Mad Maxem...

 

Zielony kapelusz i jego czereda
Weronika Kurosz
 
  
 
Format: 205 x 195 mm                 
Stron: 100                                 
Okładka: twarda      
Wydawnictwo: Zysk i S-ka           
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-757-4
Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

Autorka wielu popularnych książek dla dzieci takich jak, „Leśni bracia”, „Jak walczyłem ze smokami”. „Faro ze Słonecznej Zatoki”, „Leśni bracia”, „Moje lato z Szablozębnym” tym razem ukazuje nam świat leśnej fauny od żuczka gnojowniczka po wilka. Dzikie zwierzęta nie muszą chodzić do szkoły ani do pracy, nie wynoszą śmieci, nie zrywają się z łóżek na dźwięk budzika… Cóż za cudowne beztroskie życie! Ale czy na pewno? Zwierzęta, podobnie jak ludzie, zakładają rodziny, budują domy, troszczą się o dzieci, zastanawiają się, co będą jadły. Często to, co robią, jest pożyteczne dla innych. Pracować można na wiele różnych sposobów, a w przyrodzie każdy ma swoje zadanie. Aż dziw bierze, jak to jest wszystko wspaniale zorganizowane. Zapraszamy Cię na niezwykłą wycieczkę. Polecimy do lasu, na pola oraz łąki i przyjrzymy się codziennemu życiu zwierząt. Czasami będzie zabawnie, czasami niebezpiecznie. A któż tam się jeszcze kręci? Dwunożny Zielony Kapelusz? Pomaga on leśnej czeredzie, a może przeszkadza i czyni szkodę? Bądź odważny, wejdź w leśną dzicz i przekonaj się sam!

*********

Szkodliwa medycyna
Ben Goldacre
 
  
 
Format: 145 x 215 mm                 
Stron: 424                                 
Okładka: twarda           
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Aleksander Wojciechowski           
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                 
ISBN: 978-83-8116-760-4
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Fałszywe terapie. Szkodliwe leki. Kłamliwe statystyki. Oszustwa farmaceutycznych koncernów

Dr Ben Goldacre w swojej kolumnie na łamach „Guardiana” od lat demaskuje manipulacje podejrzanymi danymi medycznymi i pseudomedyczne metody leczenia, odkrywa ponure tajemnice stojące za praktykami producentów leków, bierze pod lupę medyczne mistyfikacje, np. tę rozpętaną wokół szczepionki trójskładnikowej MMR, a także analizuje robiące wodę z mózgu reklamy kosmetyków, akupunkturę i homeopatię, witaminy i wywołujący wśród społeczeństwa poruszenie temat „toksyn”.

Ta pełna goryczy i sarkazmu, choć przy tym przezabawna, książka, stanowiąca plon jego wieloletniego śledztwa dziennikarskiego, jest niezwykle fascynującą i otrzeźwiającą podróżą po obszarze szkodliwej niby-medycyny, którą codziennie karmią nas przeróżne media i pozujący na autorytety szarlatani.

*********

Ziemia nie do życia
David Wallace-Wells 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 344                                
Okładka: twarda   
Wydawnictwo: Zysk i S-ka     
Tłumaczenie: Jacek Spólny     
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-750-5
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Przerażająca podróż do naszej najbliższej przyszłości

W swojej książce David Wallace-Wells przekonująco przedstawia skutki globalnego ocieplenia w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Pokazuje, jak niedobory żywności, klęski żywiołowe, epidemie, kryzysy polityczne i gospodarcze oraz wynikające z nich konflikty zbrojne już w ciągu najbliższych dziesięcioleci zmienią świat nie do poznania, wpływając nawet na kształt przyszłej kultury, stosunek do rozwoju i technologii oraz na sposób, w jaki ludzkość postrzega swoje miejsce na Ziemi.

Ziemia nie do życia dobitnie pokazuje, że stawką kryzysu klimatycznego jest już nie ocalenie natury w całej jej różnorodności, lecz przetrwanie naszego gatunku.

*********

Morski Ogień
Natalie C. Parker
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 328                                 
Okładka: twarda   
Seria: Morski ogień        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Paweł Dembowski         
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-754-3
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Morski ogień to zapierająca dech w piersi opowieść łącząca kobiecą siłę Wonder Woman z wybuchową akcją Mad Maxa: na drodze gniewu

Gdy jej załoga ginie z rąk krwiożerczych żołnierzy nikczemnego Arica Athaira, zwanych Pociskami, Caledonia Styx musi sama znaleźć swój kurs pośród śmiertelnie niebezpiecznych wód. Dowodzi statkiem „Mors Navis”, którego załoga składa się z podobnych do niej dziewczyn i kobiet, które straciły rodziny i domy przez Arica. Wspólnie starają się nie tylko przeżyć, ale i pozbawić Arica jego floty uzbrojonych po zęby okrętów.

Gdy jednak najlepsza przyjaciółka Caledonii cudem przeżywa atak dzięki jednemu z Pocisków, który wraz z nią próbuje uciec, przywódczyni staje przed dylematem – czy pozwolić mu dołączyć do załogi? Czy chłopak jest kluczem do zniszczenia Arica raz na zawsze... czy też stanowi zagrożenie dla wszystkiego, co zbudowały kobiety z „Mors Navis”?

Wciągający i pełen wartkiej akcji Morski ogień przypomina o potrzebie siostrzanej solidarności i jedności w obliczu ucisku i tyranii.


comments powered by Disqus