„Kraina ruin. Oko za oko” - recenzja

Autor: Paweł Ciołkiewicz Redaktor: Motyl

Dodane: 30-10-2019 23:13 ()


„Kraina ruin. Oko za oko” to pierwszy tytuł w ramach inicjatywy Kboom Kids. Jak sama nazwa wskazuje, mają to być głównie rzeczy adresowane do dzieciaków, niemniej jednak tytuł otwierający serię ma spore szanse również u tych nieco starszych. Komiks Dereka Laufmana to solidna i pełna humoru opowieść fantasy z antropomorficznymi zwierzętami w rolach głównych.

Głównymi bohaterami tej historii są fajtłapowaty Pogo i waleczny Reks. Przyjaciele przemierzają Krainę Ruin i poszukują różnych artefaktów, by je korzystnie spieniężyć. Gdy w jednej ze zniszczonych baszt, jaka znalazła się na ich drodze, odnajdują tajemniczą mapę, ich życie zmienia się radykalnie. Mapa oczywiście okazuje się wskazywać miejsce, w którym ukryty jest skarb i Pogo wraz z Reksem, jak na bohaterów opowieści fantasy przystało, mogą zrobić tylko jedno. Muszą wyruszyć na poszukiwania. Po drodze rzecz jasna napotykają wiele niebezpieczeństw i przeżywają liczne przygody. Spotykają również sprzymierzeńców oraz wrogów. Do tych pierwszych zaliczyć należy Lulę oraz Kasę – dwie bardzo różniące się od siebie dziewczyny, do drugich natomiast należy banda Fargusa. No i nie można zapominać o Barrim. Nie jest w gruncie rzeczy zły, ale mimowolnie przysparza bohaterom sporo kłopotów. Przemierzamy wspólnie z nimi różne krainy tego świata i przeżywamy kolejne przygody w drodze do upragnionego skarbu.

Komiks Dereka Laufmana niczym nie zaskakuje. Autor wykorzystuje w swojej opowieści kilka doskonale znanych motywów i miksuje je, tworząc własną opowieść. Mamy tu wszystko, czego można spodziewać się po dobrej opowieści fantasy adresowanej głównie do dzieci. Dynamiczne, cartoonowe rysunki cieszą oko, a stworzone przez autora postacie są wyraziste i budzą autentyczną sympatię. Nawet czarne charaktery mają w sobie coś sympatycznego, choć oczywiście lepiej nie wchodzić im w drogę. Jest także interesujący świat, na który składają się różne krainy – kilka poznajemy, towarzysząc w wyprawie naszych bohaterów. Intrygujące zwroty akcji i nietuzinkowe poczucie humoru sprawiają, że opowieść czyta się z prawdziwą przyjemnością. Jest szansa, że dzieci podczas lektury będą się naprawdę dobrze bawić. Starsi zresztą również mogą śmiało udać się na przygodę wspólnie z Pogo i Reksem.

 

Tytuł: Kraina Ruin. Oko za oko

  • Tytuł oryginalny: Ruinworld: Eye for an eye
  • Autor: Derek Laufman
  • Wydawca: Kboom
  • Data wydania: 28.09.2019 r.
  • Objętość: 144 strony
  • Format: 170x260
  • Oprawa: miękka
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolorowy
  • Cena: 55 zł

Dziękujemy wydawnictwu KBOOM za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Galeria


comments powered by Disqus