Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 22-10-2019 18:01 ()


Zaczynamy najgorętszy tydzień w tym roku - od czwartku jesteśmy na Targach Książki w Krakowie. Zapraszamy na nasze stoisko - D61. W sobotę będą się mogli Państwo spotkać m.in. z Elżbietą Cherezińską, Anną Potyrą, Katarzyną Cerazy, Hanną Diktą... Pełny harmonogram spotkań na naszym stoisku jest tutaj: https://zysk.com.pl/2019/10/01/23-miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie/#more-1538

Informuję także, że z powodu obecności na Targach, dział marketingu może zanotować małe poślizgi w odpowiadaniu na wiadomości - prosimy nie brać tego do siebie, wynika to tylko z okoliczności, nie ze złej woli ;)

W nowym tygodniu proponujemy "Anonimową dziewczynę", prawdopodobnie jedną z najciekawszych premier w gatunku thriller w tym roku. Greer Hendricks oraz Sarah Pekkanen mogli już Państwo poznać w książce "Żona między nami". Wysoka ocena na LC oraz pierwsze entuzjastyczne recenzje pozwalają wierzyć, że to naprawdę interesująca książka!

Proponujemy także rewelacyjny horror "Osada" Camilli Sten, tytułem i fabułą nawiązujący do filmu Shyamalana.

Dla fanów fantastyki mamy powieść hard SF, czyli "Ultimę" Stephena Baxtera, kontynuację "Proximy", a także książkę Doroty Pasek, która tym razem stworzyła "Alabastrowe panny", romans w świecie fantasy...

Na długie jesienne wieczory proponujemy też "Zapomnij o nim" Małgorzaty Garkowskiej.

 

Anonimowa dziewczyna
Greer Hendricks, Sarah Pekkanen
 
 
 
Format: 145 x 215 mm                 
Stron: 448                                
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka      
Tłumaczenie: Marta Faber           
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-706-2
Sugerowana cena det.: 89,00 zł  

Gdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w  badaniu psychologicznym prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola.

Jednak gdy pytania stają się coraz bardziej natarczywe i dogłębne, a sesje badawcze przeradzają się w zadania do wykonania, podczas których Jessica dostaje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać, dziewczyna zaczyna mieć odczucie, że doktor Shields zna jej myśli… i wie, co Jess ma do ukrycia.

W im większą Jess popada paranoję, tym bardziej jasne staje się dla niej, że nie wie już, co w jej życiu jest realne, a co stanowi jeden z eksperymentów manipulacyjnych doktor Shields. Uwikłana w  sieci podstępnych oszustw i zazdrości, dziewczyna szybko się przekonuje, że niektóre obsesje bywają zabójcze…

 

Osada
Camilla Sten
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 400
Okładka: miękka ze skrzydełkami         
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Maciej Muszalski           
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-747-5                           
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Mroczne tajemnice opuszczonego miasteczka.

Sześćdziesiąt lat temu prawie dziewięciuset mieszkańców – cała populacja małej górniczej osady Silvertjärn – zniknęło bez śladu. Do tej pory nikt nie wie, co się wtedy wydarzyło: tajemniczy kataklizm, zbiorowe szaleństwo czy masowe samobójstwo.

Alice jest młodą dokumentalistką, która od dzieciństwa słyszała opowieści swojej babci o Silvertjärn. Zafascynowana tymi wydarzeniami postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę zniknięcia mieszkańców osady. Wraz z niewielką ekipą spędzi pięć dni w  odizolowanym i  opuszczonym miasteczku, kręcąc dokument o jego tajemnicach. Jednak na miejscu okazuje się, że przeszłość nadal rzuca swój złowieszczy cień na Silvertjärn, a poszukiwania prawdy szybko przeradzają się w walkę o przetrwanie.

 

Ultima
Stephen Baxter 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 612                             
Okładka: miękka ze skrzydełkami      
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński               
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-759-8                          
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu.

Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych - Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje....

Gdy ludzkość odkrywa prawdziwą naturę wszechświata, ujawnia się przerażająca prawda. Wszyscy mamy niezliczone przeszłości zbiegające się w tej jednej teraźniejszości - a nasza przyszłość jest przerażająco skończona. We wszechświecie są umysły liczące miliardy lat, które nami sterują i  mają wobec nas pewne plany, niezbyt przyjazne.

Czas walczyć, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i uniknąć zagłady….

 

Dorota Pasek
Alabastrowe panny 
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 448                             
Okładka: miękka ze skrzydełkami   
Seria: Królowe Kharu  
Wydawnictwo: Zysk i S-ka               
Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-755-0                            
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Dwa odrębne światy, które ze sobą żyć nie umieją, a bez siebie żyć nie mogą.

Wielkie starcie dwóch potężnych sił. Wysokie rody z Kharu i draińskie Przewodniczki. Żołnierze i wiedźmy. Intrygi i porywy serca.

Wejdź w ich świat, ale nie zapomnij - jedną rękę zaciśnij na mieczu, drugą na Wstędze Życia.

Na zamieszkaną przez Drainów Aberię razem z wodą z topniejących wiosną śniegów spływają z gór hordy uzbrojonych po zęby Kharów. Wojska obu nacji ścierają się w kilku bitwach, ale pokojowo nastawieni Draini nie mają żadnych szans z urodzonymi wojownikami, którzy splądrowali pół kontynentu.

Do spokojnego, dostatniego Agneis przybywa sztab kharskich wojsk z najważniejszą osobą – dowódcą. Khaben Khar to człowiek surowy i  zdecydowanie dążący do celu. Naprzeciwko niego staje Sinka, właścicielka Agneis, Przewodniczka o niepojętych dla Kharów zdolnościach. Sinka pokaże Khabenowi świat, którego istnienia nie podejrzewał, i zada pytanie, na które Khar nie zechce lub nie będzie umiał odpowiedzieć: kim jest i czego szuka?

Miesiąc przejdzie za miesiącem, lato przeminie, jesień odfrunie z liśćmi, a zimowe śniegi będą padać dzień za dniem. Co wydarzy się w  Agneis, posiadłości odciętej od świata, kiedy naprzeciwko siebie staną kharscy wojownicy i draińskie Przewodniczki?

 

Małgorzata Garkowska
Zapomnij o nim
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 304
Okładka: miękka ze skrzydełkami      
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                 
Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-753-6                            
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Miłość wszystko wybacza, ale czy na pewno?

Artur jest człowiekiem poukładanym i solidnym. Narzeczona, praca, mieszkanie. I konkretne plany na przyszłość. Wciąż jednak – sam nie wie dlaczego – wraca myślami do nieznajomej ze sklepu, której próbował pomóc.

Anna myślała, że ma wszystko. Spokojna praca w  rodzinnej firmie, przygotowania do ślubu, dziecko w  drodze. Jedno wydarzenie wszystko zmienia. Zostaje sama z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.

Ewelina zjawia się w  Zamościu z jedną walizką w  ręce. I jednym celem: chce odnaleźć mężczyznę, w  którym się zakochała. I który jest ojcem jej dziecka. Sama, bez pracy, próbuje sobie radzić w nowej rzeczywistości.

Trzy osoby w  przełomowym momencie życia. Co się wydarzy, gdy ich ścieżki się przetną? Czy uda im się wykorzystać swoją szansę? I czy miłość będzie miała też jasną stronę?


comments powered by Disqus