Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 23-09-2019 19:12 ()


W kolejnym tygodniu proponujemy "Rekursję", nową powieść Blake'a Croucha, którego mogliście już poznać w "Mrocznej materii". Ten futurystyczny thriller, nawiązujący do "Łowcy androidów" (zarówno książkowego, jak i filmowego) stał się inspiracją dla Netflixa - już niedługo będziemy mogli obejrzeć film i serial na podstawie książki!

Rozpoczynamy także nowy cykl "Okruchy gorzkiej czekolady". Pierwszy tom, "Morze ciemności", wprowadza czytelnika w świat malarstwa, muzyki i poezji. Elżbieta Sidorowicz we wciągający sposób pisze o dumie, godności, przyjaźni i samotności. Idealna lektura na skracające się i coraz chłodniejsze dni.

Wznawiamy także klasyczną już książkę G.R.R. Martina "Światło się mroczy", czyli mrocznego westernu wprost z galaktycznej pustki.

Rekursja
Blake Crouch
 
 
Format: 145 x 215 mm                 
Stron: 366                            
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek                 
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-726-0
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Mój syn został wymazany…

To ostatnie słowa, które słyszy detektyw Barry Sutton od kobiety, która chwilę później skacze z dachu wieżowca na Manhattanie. To nie był jednak odosobniony przypadek, w całym kraju ludzie budzą się rano do życia diametralnie innego niż to, w którym zasnęli wieczorem.

Czy cierpią na Zespół Nieprawdziwych Wspomnień – tajemniczą przypadłość, która doprowadza chorych do szaleństwa wspomnieniami z życia, którego nigdy naprawdę nie przeżyli? Czy może za fasadą z pozoru normalnej rzeczywistości kryje się złowieszczy spisek, który kieruje naszym życiem?

Doktor neuronauki Helena Smith wie, jaką potęgą jest pamięć: dlatego poświęciła życie na stworzenie technologii, która pozwoli ludziom zachować najważniejsze wspomnienia z przeszłości. Gdyby jej się to udało, każdy mógłby przeżyć na nowo pierwszy pocałunek czy narodziny dziecka. Jednak jej odkrycie będzie znacznie donioślejsze dla całej rzeczywistości niż się początkowo wydaje...

Szukając prawdy, Barry staje twarzą w twarz z przeciwnikiem bardziej przerażającym niż jakakolwiek choroba – siłą, która atakuje nie tylko ludzkie umysły, ale wszystko co ich otacza… Pamięć tworzy rzeczywistość - to słowa, które detektyw zapamięta na zawsze.

 

Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności
Elżbieta Sidorowicz
 
  
 
Format: 145 x 210 mm                 
Stron: 512                           
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Okruchy gorzkiej czekolady            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-719-2                        
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Życie nie jest słodką pralinką. Życie to czasem gorzka czekolada.

Skąd wiadomo, która nam się przytrafi?

Rodzice nastoletniej Ani decydują się kupić stary, zrujnowany dworek na peryferiach miasta. Gdy rozpoczynają remont i  modernizację domu, wszystko zdaje się iść ku dobremu. Jednak nic nie jest w  stanie zatrzymać biegu wydarzeń...

Ania, uzdolniona uczennica liceum plastycznego, zostaje zupełnie sama w  wielkim, pustym, nienadającym się do życia domu. Bez wody, gazu, telefonu. I bez kogokolwiek bliskiego. Świat malarstwa, muzyki, poezji, wszystko, co było dla niej ważne, przestaje istnieć. Jak pogodzić się ze stratą? Jak żyć?

Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności to słodko-gorzka opowieść o utraconym raju i  o mozolnym odbudowywaniu go z drobin piasku. O dumie, godności, przyjaźni. O samotności.

I o miłości, potężnej jak śmierć.

Światło się mroczy
George R.R. Martin
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 394                          
Okładka: miękka ze skrzydełkami        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski                
Wydanie: wznowienie                 
ISBN: 978-83-8116-731-4                        
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Wezwany przez Gwen, swą dawną ukochaną, Dirk t’Larien przekonuje się, że świat Worlorn, chluba światów zewnętrznych, bardzo się zmienił i jest teraz umierającą planetą. Worlorn podejmuje samotną wędrówkę przez mrok międzygwiezdnych otchłani. Dumni Kavalarowie władają swym światem zgodnie z opartym na przemocy kodeksem. Jednak ich brutalna cywilizacja zaczyna chylić się ku upadkowi…


comments powered by Disqus