DC ujawniło następcę Toma Kinga w roli scenarzysty „Batmana”

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Redakcja

Dodane: 22-09-2019 10:59 ()


Po wielu spekulacjach DC Comics oficjalnie ujawniło nowy zespół twórców, który zajmie się Batmanem po odejściu Toma Kinga. Począwszy od styczniowego Batmana #86 nowym scenarzystą serii będzie James Tynion IV. Tynion wcześniej zajmował się miesięcznikiem Detective Comics w ramach DC Odrodzenie, nie wspominając już o wielu innych komiksach z Mrocznym Rycerzem jego autorstwa.

Tynion zastąpi Toma Kinga, który opuści serię po zakończeniu historii City of Bane w 85 numerze Batmana. Historia Kinga będzie kontynuowana w dwunastoczęściowej maxi-serii Batman/Catwoman, która również ukaże się w styczniu. Za rysunki odpowiada Clay Mann. Natomiast do Tyniona dołączy rysownik Tony S. Daniel, który wcześniej również udzielał się jako ilustrator i scenarzysta serii z Batmanem. Na polu graficznym Daniela wesprą inker Danny Miki i kolorysta Tomeu Morey.

Napisany przez Jamesa Tyniona IV i zilustrowany przez Tony'ego S. Daniela, Danny'ego Miki i Tomeu Moreya 86 numer Batmana trafi do sprzedaży 8 stycznia 2020 r. 


comments powered by Disqus