Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 12-09-2019 20:38 ()


Sezon wydawniczy dopiero się rozkręca, a my już przychodzimy z garścią świetnych nowości!

Przede wszystkim "Lanny" Maxa Portera - powieść nominowana do Nagrody Bookera 2019! Angielska prowincja, szczególny chłopiec, prastary demon... Gwarantuję, że to powieść inna niż wszystkie. Ambitna, mocna, pozostająca na długo w pamięci, mimo że uporamy się z nią w kilka godzin.

Z angielskiej prowincji przenosimy się w odmęty Wszechświata, by wraz z Lucy i Stephenem Hawkingiem poczuć klimat "George'a i poszukiwania kosmicznego skarbu". To druga część cyklu kosmicznych opowieści, które wybitny fizyk stworzył wraz ze swoją córką.

Mamy też nowy thriller Petera Høega, czyli "Efekt Susan". Pamiętacie "Smillę w labiryntach śniegu"? Tak, to ten sam autor i ten sam skandynawski klimat, z którym wielu czytelników już się mocno zżyło.

To jeszcze nic: 13 września na ekrany polskich kin wchodzi pełnometrażowy film "Downton Abbey", kinową kontynuację świetnego serialu. A my mamy książkę, która ten film oraz wcześniejszy serial zainspirowała, czyli "Lady Alminę i prawdziwe Downton Abbey. Utracone dziedzictwo zamku Highclere" Fiony Carnarvon.

Żeby dołożyć jeszcze więcej dobrych tytułów, proponujemy wznowienie drugiego tomu "Koła czasu" wybitnej serii Roberta Jordana, czyli "Wielkie polowanie".

I na koniec coś dla miłośników powieści obyczajowych, czyli "Świetnie się bawię w twoich snach" Izabeli Skrzypiec-Dagnan.

 

Lanny
Max Porter
 
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 220                           
Okładka: twarda            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński                  
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-710-9
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Mroczna i urzekająca powieść nominowana do Bookera 2019

O godzinę drogi od Londynu znajduje się wioska, w niczym nieróżniąca się od wielu innych: pub, kościół, domy z czerwonej cegły, kilka budynków urzędowych, na obrzeżach parę większych posiadłości. Wszędzie — co normalne — posłyszeć można ludzi mówiących o miłości, trudach dnia codziennego, pracy, umieraniu i wyprowadzaniu psów. Wioska należy do swych mieszkańców, a także do okolicy i jej przeszłości.

Należy również do Praszczura Łuskiewnika, mitycznej postaci, którą dzieci w szkole zwykły rysować jako zieloną i liściastą, z wyrastającymi z ust wiciami. Łuskiewnik budzi się z błogiej drzemki. Wsłuchuje się we współczesną wioskę, w symfonię jej rozmów, na którą składają się pijackie wyznania, uliczne plotki, poirytowane czy płaczliwe rozmowy w rodzinnych domach. Najbardziej zaś wsłuchuje się w twórczego i żyjącego w swoim świecie chłopca, którego rodzice niedawno sprowadzili się do wioski: Lanny’ego.

Lanny to płomienna obrona kreatywności, duchowości i płodnych sił, które często mogą się wydawać spychane na margines współczesnego świata. Książka ta umacnia sławę Portera jako jednego z najodważniejszych i wrażliwych pisarzy młodego pokolenia.

 

George i poszukiwanie kosmicznego skarbu
Lucy i Stephen Hawking
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 352                          
Okładka: twarda z obwolutą            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Joanna Grabarek                  
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-611-9                       
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Przeżyjmy razem kosmiczną przygodę!

Stephen Hawking i jego córka Lucy rozpalą wyobraźnię każdego czytelnika.

George bardzo się zasmucił na wieść, że jego przyjaciółka Annie i  jej ojciec przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, gdzie Eric ma rozpocząć nową pracę przy programie lotów kosmicznych – będzie szukać oznak życia we Wszechświecie. Na szczęście rozłąka nie trwa zbyt długo. Kiedy dziewczynka stwierdza, że kontaktują się z nią kosmici, by przekazać jej ostrzeżenie, George rusza na pomoc. On, Annie, superinteligentny komputer Kosmos i Emmett, nowy irytujący kolega, udają się na poszukiwanie kosmicznego skarbu po całej Galaktyce i nie tylko.

Lucy Hawking dzięki doświadczeniu, jakie zyskała podczas lotów w stanie nieważkości, i wywiadom z astronautami doskonale oddała realia programu lotów kosmicznych. Książka zawiera dodatkowo eseje Stephena Hawkinga oraz jego kolegów fizyków o najnowszych teoriach na temat podróży po Wszechświecie.

 

Efekt Susan
Peter Høeg
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 408                         
Okładka: miękka ze skrzydełkami        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny                
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-709-3                       
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Znakomicie napisany futurystyczny thriller jednego z najpopularniejszych duńskich pisarzy.

Susan Svendsen ma wyjątkowy dar – jest ekspertem w skłanianiu ludzi do odkrywania przed nią swoich tajemnic. Podczas zwykłej rozmowy z nią wszyscy nieświadomie zaczynają wyjawiać najskrytsze myśli i  sekrety. Susan wykorzystywała to przez całe życie, lecz teraz, kiedy jej i  całej jej rodzinie grozi więzienie, ten niezwykły talent staje się ostatnią deską ratunku.

Oferta tajemniczego urzędnika państwowego brzmi jasno: żeby uratować rodzinę, Susan musi odnaleźć byłych członków ściśle tajnej Komisji Przyszłości i  dowiedzieć się, co zawierał jej ostatni raport. Okazuje się jednak, że ktoś bardzo potężny nie chce, aby ten raport kiedykolwiek został ujawniony. Uzbrojona w swoją wiedzę, szalone pomysły i niezwykły dar, Susan rozpoczyna nierówną walkę, w której stawka jest o wiele wyższa, niż przyszłość jej rodziny.

 

Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey. Utracone dziedzictwo zamku Highclere
Fiona Carnarvon
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 328                           
Okładka: miękka ze skrzydełkami           
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński                  
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-663-8                       
Sugerowana cena det.: 36,90 zł  

Lady Almina i prawdziwe Downton Abbey prezentuje historię pałacu Highclere oraz jednej z jego najsłynniejszych mieszkanek, Lady Alminy, piątej hrabiny Carnarvon. Oto rzeczywista sceneria wielokrotnie nominowanego do nagród i nagradzanego serialu Downton Abbey, a także inspiracje twórców tego dzieła.

Korzystając z bogatego skarbca materiałów – takich jak pamiętniki, listy i fotografie – obecna hrabina Carnarvon nakreśliła wciągającą historię tej bajecznej posiadłości na przełomie wieków, podczas wzrastającej grozy Wielkiej Wojny oraz w jej trakcie. Podobnie jak jej serialowa odpowiedniczka lady Cora Crawley, lady Almina była córką bogatego przemysłowca Alfreda de Rothschilda, wydaną w  młodym wieku za angielskiego arystokratę, earla Carnarvona, który dzięki posagowi żony mógł odegnać kłopoty finansowe od swej siedziby rodowej. Otwierając podwoje pałacu Highclere przed żołnierzami rannymi na frontach Wielkiej Wojny, lady Almina wkroczyła na drogę, która zapewniła jej podziw i sławę kobiety nieustraszonej, zdecydowanej i gotowej do bezgranicznych poświęceń.

Bogata opowieść kontrastuje splendor arystokratycznego życia w  epoce edwardiańskiej z brutalną i  okrutną rzeczywistością wojny światowej, kreśląc zarazem inspirujący portret kobiety, wokół której od pewnego momentu koncentrowało się życie Highclere.

 

Wielkie polowanie
Robert Jordan
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 882                           
Okładka: twarda z obwolutą   
Seria: Koło Czasu        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska                  
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                
ISBN: 978-83-8116-725-3                       
Sugerowana cena det.: 59,90 zł  

PORÓWNYWANY DO WŁADCY PIERŚCIENI MONUMENTALNY CYKL FANTASY, KTÓRY POKOCHAŁO PONAD 40 MILIONÓW CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE.

Rand al'Thor i jego przyjaciele wyruszają na Wielkie Polowanie, by zdobyć upragniony Róg Valere, a wraz z nim sławę i władzę nad światem. Szlak wyprawy wiedzie przez nieznane miasta i krainy, krzyżujące się i rozchodzące drogi, gdzie czekają go potyczki ze Sprzymierzeńcami Ciemności i trollokami. Walka o Róg toczy się w aurze magii, reliktów innych Wieków, eksperymentów z jedyną Mocą, ale również w atmosferze przyjaźni i miłości.

 

Świetnie się bawię w twoich snach
Izabela Skrzypiec-Dagnan
 
 
Format: 130 x 200 mm                 
Stron: 256                           
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                     
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-718-5                       
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Jak jeden nieprzemyślany krok może wpłynąć na nasze życie?

Jula kocha Krystiana, Krystian kocha Julę. Wydawałoby się – prosta historia. A jednak nie potrafią być razem. Ona próbuje ukoić smutek, choć nie do końca jej się udaje. On tęskni, ale stara się ułożyć sobie życie na nowo. Na drodze obojga pojawia się ktoś inny. Każde z nich stanie przed pytaniem, czy warto postawić wszystko na jedną kartę.


comments powered by Disqus