Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spóka Redaktor: Motyl

Dodane: 05-09-2019 09:19 ()


Jeśli myślicie, że czytaliście kiedyś grubą książkę, to radzimy zweryfikować poglądy. "Łamacze kodów. Historia kryptologii" Davida Kahna to Biblia wszystkich fanów kryptologii - i to kryptologii opisywanej i analizowanej od zarania dziejów, od starożytnego Egiptu, po współczesność.

A pamiętacie jeszcze "Letnią noc" Dana Simmonsa? Na pewno, bo takiej książki łatwo się nie zapomina.

I lepiej sobie ją odświeżyć, bo przed nami część druga, czyli "Zimowe nawiedzenie"!

Mamy też kolejną, czwartą już część "Pamiętników Lady Trent", czyli "W labiryncie smoków" Marie Brennan.

 

Łamacze kodów. Historia kryptologii (ograniczona ilość egz. recenzenckich)

David Kahn

Format: 165 x 230 mm                 

Stron: 1644                           
Okładka: twarda            

Wydawnictwo: Zysk i S-ka   

Tłumaczenie: Barbara Kołodziejczyk                  

Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                 
ISBN: 978-83-8116-632-4

Sugerowana cena det.: 149,00 zł  

 

Fascynująca historia kryptologii od starożytności, przez narodziny nowoczesnych szyfrów w postaci niemieckiej Enigmy, aż do współczesności.

Książka, którą czyta się jak sensacyjną powieść, dotyczy fundamentalnych kwestii, którą czyta się jak sensacyjną powieść, dotyczy fundamentalnych kwestii związanych z organizacją i działalnością rozmaitych struktur społecznych, których domeną jest tajność. Podobnie jak anatomia bazuje na szkielecie człowieka, tak Łamacze sięgają w głąb – do szkieletu społeczeństw i globalnie, do całego współczesnego świata.

Amerykański historyk i pisarz David Kahn zaczyna swoją opowieść od „Historii jednego dnia operacji MAGIC” – rozdziału opowiadającego o wywiadowczych kulisach ataku Japończyków na Pearl Harbor, tamto wydarzenie właśnie było preludium do tego, co działo się z szyframi (kryptografią i kryptologią) oraz ludźmi z tą dziedziną związanymi w ciągu całej lepiej i gorzej udokumentowanej historii XX wieku.

 

Zimowe nawiedzenie

Dan Simmons

Format: 140 x 205 mm                 

Stron: 352                           
Okładka: twarda            

Wydawnictwo: Zysk i S-ka   

Tłumaczenie: Mariusz Warda                  

Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-716-1                        
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

 

Przerażająca opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii znanego z horroru Letnia noc miasteczka Elm Haven.

Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo – a teraz ciemność nieuchronnie się do niego zbliża. W ostatnich godzinach Halloween wrócił do wymierającego miasteczka Elm Haven, w którym się wychował. Dzięki odosobnieniu ma nadzieję znaleźć tutaj spokój. Ale przeprowadzka do od dawna opuszczonej posiadłości na obrzeżach miasta – niegdyś będącej domem dziwnego i błyskotliwego przyjaciela Dale’a, który stracił swoje młode życie w przerażającym „wypadku” podczas strasznego lata 1960 roku – stanowi tylko ostatni z długiej serii popełnionych przez Stewarta błędów. Ponieważ wcale nie jest tutaj sam. Prywatne demony śledzą go w tym domu cieni, który zaczyna przekształcać rzeczywistość w przerażające, nowe formy. W dodatku wszystko pokrywa ciężki, wczesny śnieg, który właśnie

 

W labiryncie smoków

Marie Brennan

Format: 140 x 205 mm                 

Stron: 340                          
Okładka: miękka ze skrzydełkami

Seria: Pamiętniki Lady Trent           

Wydawnictwo: Zysk i S-ka   

Tłumaczenie: Danuta Górska                 

Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-652-2                       
Sugerowana cena det.: 36,90 zł  

 

W czwartym tomie swoich pamiętników Izabela, lady Trent, zapalona przyrodniczka, udaje się do pustynnej Achii, żeby kierować tajnym projektem wojskowym swojego rządu. Tutaj wreszcie ma okazję badać smoki z bliska, zarówno w niewoli, jak i w ich środowisku naturalnym. Jednak te potężne bestie nie stanowią jedynego niebezpieczeństwa. Izabela jak zwykle musi walczyć z bezduszną biurokracją, uprzedzeniami i niechęcią władz, a także osobistą wrogością miejscowego szejka. Na domiar złego zagrażają jej agenci obcego wywiadu, próbujący sabotować jej działalność. Wszystko to jednak blednie wobec perspektywy prowadzenia badań nad ukochanymi smokami, w dodatku z mężczyzną jej życia u boku. A podczas wyprawy na pustynię Izabela dokonuje odkrycia na skalę światową, które rzuci całkiem nowe światło na przedmiot jej studiów..


comments powered by Disqus