Anna Kańtoch „Diabeł w maszynie” - premiera 6 września

Autor: Powergraph Redaktor: Motyl

Dodane: 04-09-2019 19:57 ()


Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, mroczne kryminalne zagadki rodem z horroru!

Diabeł w maszynie to zbiór niezwykłych opowiadań kryminalnych Anny Kańtoch, w których detektyw zmaga się nie tylko z zagadkową zbrodnią, ale jest to zbrodnia, której towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone.

Domenic Jordan jest lekarzem i protegowanym jednego z ważnych hierarchów Kościoła. Zajmuje się magią, a tak naprawdę jej naukową stroną. Rzeczywistość, z którą się spotyka, to nie tylko przedziwne choroby i nadnaturalne zdolności ludzi, lecz także niezwykłe istoty, które czasem pomagają mu w rozwiązaniu zagadek, a czasem są ich sednem. Demony, mroczne postaci, ludzie przeniknięci złem, jasnowidze – to codzienność Domenica Jordana. I mimo że wydaje się klasycznym detektywem, opierającym się na przesłankach naukowych, analizującym fakty i dowody, to jednak jego śledztwa zawsze dotyczą spraw nadprzyrodzonych. Pojawia się wszędzie tam, gdzie zbrodnia jest niezwykła i nikt inny nie potrafi sobie z nią poradzić. Nietuzinkowe zainteresowania, ale i wiedza, którą zdobył na uniwersytecie i w swych dotychczasowych śledztwach sprawiają, że jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie dzieje się coś niezwykłego i nikt inny nie może sobie z tym poradzić.

Po dwóch poprzednich częściach (Diabeł na wieży i Zagadki diabła), Anna Kańtoch przygotowała pięć kolejnych opowiadań, które przywodzą na myśl mroczne historie Edgara Allana Poego. Diabeł w maszynie jest kontynuacją zbiorów opowiadań Diabeł na wieży i Zabawki diabła.


comments powered by Disqus