„Wilcze Gniazdo" Jacka Komudy z ilustracjami Huberta Czajkowskiego już we wrześniu!

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 30-08-2019 16:58 ()


Już 13 września premierę będzie miało nowe wydanie książki Jacka Komudy „Wilcze Gniazdo".

Jest to już czwarte wydanie książki o przygodach Gedeona Siemieńskiego z niesamowitą ilustracją okładkową projektu Dark Crayon oraz ilustracjami wewnątrz książki autorstwa Huberta Czajkowskiego.

 

Ilustracja okładkowa autorstwa Dark Crayon

O książce

Gdyby Henryk Sienkiewicz żył w XXI wieku,
to pisałby tak jak Jacek Komuda.

Jacek Piekara

Mamy tutaj wszystko, czego potrzebuje dobra powieść historyczno-przygodowa.

Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju, wyrusza na zieloną Ukrainę – dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Kraj bardzo piękny w swej bezwzględności. Siemieńskiemu nieustannie przytrafiają się liczne przygody i tarapaty – powstanie kozackie, wielka miłość, zajazdy i pojedynki. Jednakże polski szlachcic nawet z największych opresji wychodzi w sposób odważny i pomysłowy, doskonale się przy tym bawiąc.

Ilustracje wewnątrz książki autorstwa Huberta Czajkowskiego:

O Autorze

Zawodowy pisarz i historyk. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Autor otrzymał też stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane w ramach pierwszego etapu konkursu na scenariusz filmu historycznego.

Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca.

Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki.

 


comments powered by Disqus