Bachanalia Fantastyczne – Po drugiej stronie rzeczywistości!

Autor: Bachanalia Fantastyczne Redaktor: Motyl

Dodane: 13-08-2019 14:29 ()


Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze to świetna zabawa dla miłośników gier planszowych i elektronicznych, wielbicieli literatury fantastycznej, amatorów naukowych nowinek, komiksów, popkultury i dla każdego, kto szuka dobrej rozrywki. Impreza odbędzie się w dniach 27-29 września pod hasłem „Po drugiej stronie”.

Bachanalia odbędą się już po raz 33 i są fanom doskonale znane, jako jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce. Tegoroczna konwencja, kryjąca się pod hasłem „Po drugiej stronie” ma zachęcać uczestników do zastanowienia się, czym właściwie jest nasza rzeczywistość i czy naprawdę tak bardzo różni się od tej, którą spotykamy na ekranach kin czy też kartach książek. Co warto podkreślić, o  tę kwestię będzie można zapytać podczas festiwalu wspaniałych twórców fantastyki!

W tym roku po raz kolejny Zieloną Górę odwiedzi Łukasz Orbitowski – pisarz, publicysta, krytyk, znany z takich powieści jak „Tracę ciepło”, „Inna dusza” czy też ostatnio wydany „Kult”. Orbitowski jest laureatem nagrody im. Janusza Zajdla oraz Paszportu Polityki.

 Z fanami spotka się też Michał Gołkowski – pisarz literatury fantastycznej. Z zawodu lingwista, pracuje jako tłumacz języków polskiego, rosyjskiego i angielskiego. Zadebiutował w 2013 r. powieścią „Ołowiany świt” opartej na uniwersum S.T.A.L.K.E.R.

W Zielonej Górze na pewno warto się będzie spotkać także z Bartkiem Biedrzyckim, autorem powieści w klimacie postapokaliptycznym, który również jest scenarzystą komiksowym i wydawcą. Twórca po raz kolejny będzie wręczał nagrodę literacką Antologii Feniga – „Fawkes dla książki z cienia”.

Jedną z gwiazd tegorocznych Bachanaliów będzie Cyber Marian. To polski producent filmowy, pisarz i osobowość internetowa. Prowadząc swój kanał wideo w serwisie YouTube od stycznia 2011 ten niezwykle popularny twórca zebrał już ponad milion subskrypcji!

A wymienieni goście, to nawet nie połowa zaproszonych przez nas osób: pisarzy, twórców, jutuberów, popularyzatorów nauki. O kolejnych nazwiskach będziemy wkrótce informować.

Fanów e-sportu na pewno ucieszy fakt, że w trakcie imprezy zostanie także przeprowadzony duży turniej w Hearthstone’a. Nie zabraknie także gier retro, a ponadto przez trzy dni będzie czynny Games Room z planszówkami dla wszystkich, a w jego ramach odbędzie się wiele turniejów gier. Zwycięzcy otrzymają Bachele (specjalna waluta bachanaliowa), które będzie można wymienić na świetne nagrody. W trakcie imprezy będą odbywały się także sesje rpg oraz larpy.

Partnerami festiwalu zostało w tym roku Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze. Dzięki temu odwiedzający będą mogli obejrzeć ciekawe ekspozycje, eksperymenty oraz wysłuchać interesujące prelekcje dotyczące naukowych nowinek. 

Każdy, kto choć raz odwiedził Bachanalia Fantastyczne wie, że zielonogórski festiwal znany jest także z bardziej rozrywkowej wieczornej części programu. Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, odbędzie się uroczysty bal, podczas którego przewodnim motywem będą fantastyczne kapelusze (będzie je można wykonać podczas imprezy). Bachanalia uświetni także koncert zespołu Cadillac.

Tradycyjnie już całe Bachanalia dla wszystkich są za darmo! Zapraszamy 27 -29 września do Krzywego Komina, ul. Fabryczna 13B w Zielonej Górze. Więcej publikacji będziemy regularnie publikować na www.bachanalia.zgora.pl oraz na www.facebook.com/BachanaliaFantastyczne


comments powered by Disqus