Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 25-07-2019 13:08 ()


W tym tygodniu trochę skromnie, ale prezentujemy nowości wydawnictwa Zysk i Spółka. 

Przede wszystkim: "Na podbój Księżyca" Normana Mailera. Ta książka nieprzypadkowo nazywana jest "Moby Dickiem kosmosu". Norman Mailer stworzył prawdziwą epopeję nie tylko pierwszej wyprawy na Księżyc, ale również amerykańskiego stylu życia tamtych lat. To niesamowita opowieść o Stanach Zjednoczonych drugiej połowy XX wieku.

I, oczywiście, nowy kryminał. Tym razem historyczny. "I sprawisz, że wrócę do prochu" Ambrose'a Parry'ego. Od tej książki nie można się oderwać. To prawdziwy obraz wypełnionego cierpieniem, wiktoriańskiego Edynburga.

 
Na podbój Księżyca
Norman Mailer
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 610                        
Okładka: twarda            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Ewa i Lesław Adamscy                  
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji               
ISBN: 978-83-8116-682-9                    
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Pierwsze lądowanie na Księżycu oczyma autora Nagich i martwych.

Dla wielu lądowanie na Księżycu było decydującym wydarzeniem XX wieku. Nie dziwi więc, że to właśnie Norman Mailer – literacki prowokator, który zmienił krajobraz amerykańskiej literatury faktu – napisał kronikę misji Apollo 11. Na podbój Księżyca to literacki reportaż dający obraz pierwszej wyprawy człowieka na Księżyc. Mailer nie tylko przedstawia te wydarzenia, ale również snuje refleksje na temat psychiki człowieka, na temat maszyn oraz problemów współczesnej Ameryki.

Norman Mailer (1923 2007) to amerykański powieściopisarz, eseista, dziennikarz, scenarzysta i reżyser filmowy, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera.

 

I sprawisz, że wrócę do prochu           
Ambrose Parry 
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 480                        
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka     
Tłumaczenie: Jędrzej Polak                
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-609-6                   
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Edynburg, 1847. Miasto medycyny, mamony i morderstw.

Na Starym Mieście giną młode kobiety, które spotyka makabryczna śmierć. Na drugim krańcu miasta student medycyny Will Raven rozpoczyna asystenturę u znanego i błyskotliwego doktora Simpsona.

Pacjenci Simpsona wywodzą się z najbogatszych i  najuboższych kręgów podzielonego miasta. Dom lekarza jest nietypowy, odwiedzają go luminarze i prowadzi się tam śmiałe eksperymenty z nowej dziedziny medycznej, jaką jest anestezja. W domu tym Raven poznaje Sarę Fisher, pokojówkę i  pielęgniarkę obdarzoną intuicją, która uniemożliwia jej przychylne traktowanie przybysza. Sara jest równie inteligentna jak Raven, ale nie cieszy się takimi jak on przywilejami i nie może studiować medycyny.

Każde z nich ma własne powody, by przyjrzeć się dokładniej podejrzanym zgonom w mieście, więc chcąc nie chcąc, zagłębiają się razem w mroczny półświatek Edynburga. Będą musieli pokonać dzielące ich różnice, aby wydostać się stamtąd żywi.


comments powered by Disqus