Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 16-07-2019 06:37 ()


Prezentujemy wakacyjne premiery wydawnictwa Zysk i spółka. Przede wszystkim książkę Melindy Gates "Moment zwrotny". Autorki nie trzeba przedstawiać - jest filantropką, bizneswoman, gorącą orędowniczką praw kobiet na całym świecie i dopiero żoną Billa Gatesa. A tytuł traktuje o tym, że tylko i wyłącznie społeczeństwo z równoprawnymi mężczyznom kobietami jest w stanie dobrze funkcjonować. Nic nowego? To sięgnijcie po "Moment zwrotny"!

Dla miłośników krwawych kryminałów z historią w tle mamy "Pchłę", czyli kryminalny debiut Anny Potyry, autorki znanej wcześniej z... książek dla dzieci! Pierwsze recenzje tej książki są entuzjastyczne i pozwalają przypuszczać, że warto dać autorce szansę.

Miłośnikom ambitnej fantastyki proponujemy "Labirynt fauna" Cornelli Funke i Guillermo del Toro (czy jest jeszcze ktoś, kto nie oglądał filmu?) oraz "Jednookie walety" pod redakcją G.R.R. Martina, kolejną część cyklu "Dzikie karty" oraz "Lore. Niegodziwi śmiertelnicy" Aarona Mahnke, czyli opowieści o zwierzętach w ludzkiej skórze...

Kontynuujemy także wydawanie powieści Kurta Vonneguta w nowej szacie graficznej. Przyszła kolej na "Syreny z Tytana".

Z okazji smutnej rocznicy oraz debiutu nowego filmu Quentina Tarantino proponujemy także nowe, odświeżone wydanie "Helter Skelter", reportażu sądowego o zbrodni dokonanej przez podopiecznych Charlesa Mansona.

Kolejną pozycją, która umili spędzenie letniego czasu jest książka "Dziewczyna od trawnika" Doroty Pasek – to wbrew pozorom nie tylko romans z trawnikiem i kosiarką w tle.

Moment zwrotny
Melinda Gates 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 350                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Janusz Ochab                   
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-674-4                   
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Debiut pisarski Melindy Gates, aktualne i potrzebne wezwanie do wzmocnienia roli kobiet.

Od dwudziestu lat Melinda Gates prowadzi misję, której celem jest znajdowanie rozwiązań dla ludzi pilnie potrzebujących pomocy, bez względu na to, gdzie żyją i kim są. Podczas tej podróży coraz wyraźniej zaczęła zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy: Jeśli chcesz, by całe społeczeństwo dążyło ku lepszemu, nie możesz traktować gorzej kobiet.

W tej poruszającej książce dzieli się mądrością zdobytą dzięki spotkaniom z inspirującymi ludźmi, których poznała podczas swej pracy i  podróży po całym świecie. Sama najlepiej wyjaśnia swoją motywację we wstępie: „Dlatego właśnie musiałam napisać tę książkę – by podzielić się historiami ludzi, którzy pozwolili mi znaleźć życiowy cel i siłę do działania. Chcę, byśmy wszyscy zobaczyli, jak możemy wspomóc kobiety tam, gdzie żyjemy”.

Melinda wspiera swą narrację alarmującymi danymi, prezentując kwestie, które w największym stopniu wymagają naszej uwagi – od małżeństw dzieci przez brak dostępu do środków antykoncepcyjnych po nierówne traktowanie ze względu na płeć w  miejscu pracy. Pisze też o swoim życiu osobistym oraz o drodze do równouprawnienia w  małżeństwie. Jednocześnie stale udowadnia, że nigdy dotąd nie mieliśmy dogodniejszych warunków do zmieniania świata – i samych siebie.

Pisząc z pasją, szczerością i  wdziękiem, przedstawia nam niezwykłe kobiety i  pokazuje moc, jaką daje wspólne działanie.

Kiedy my dźwigamy innych, oni dźwigają nas.

 

Pchła            
Anna Potyra  
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 350                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-681-2                  
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Demony przeszłości powracają.

Wigilia Bożego Narodzenia. Ulice Warszawy pustoszeją, mieszkańcy zaszywają się w  zaciszu swych domów, by zasiąść przy świątecznych stołach. Jednak nie wszyscy. Adam Lorenz, komisarz Wydziału Zabójstw, dostaje wezwanie. W jednym z mieszkań zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym Lorenz spotkał się podczas wieloletniej pracy w  policji. Morderstwo wydaje się bardzo szczegółowo zaplanowane. Nie ma żadnych śladów. Nie ma podejrzanych. Nie ma motywu. Jedynym punktem zaczepienia jest stara fotografia pozostawiona przez zabójcę.

Do pomocy w śledztwie zostaje przydzielona profilerka Iza Rawska. Wspólnie z Lorenzem usiłuje odgadnąć, jaka historia kryje się za popełnioną zbrodnią. Nie mogą przypuszczać, że to dopiero jej początek…

 

Labirynt fauna                
Cornelia Funke, Guillermo del Toro
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 280                       
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: Nowa Ewa                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak                    
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-651-5                   
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Mroczna i nastrojowa, bogato ilustrowana baśń oparta na nagrodzonym trzema Oscarami filmie Guillermo del Toro.

Guillermo del Toro, zdobywca Oscara za najlepszy film za Kształt wody, wraz z Cornelią Funke, autorką bestsellerowych powieści Atramentowe serce i Król złodziei, wspólnie stworzyli epicką i mroczną powieść fantasy dla czytelników w każdym wieku, wzbogaconą poruszającymi poetyckimi ilustracjami.

Ta czarowna historia zabiera czytelników do złowrogiego, magicznego i  rozdartego wojną świata, zapełnionego wyraziście narysowanymi postaciami, takimi jak nieuczciwe fauny, zawzięci żołnierze, potwory zjadające dzieci czy dzielni buntownicy. Jak przystało na prawdziwą baśń, jest też dawno zaginiona księżniczka, która ma nadzieję na powrót do rodziny...

 

Jednookie walety                 
pod red. G.R.R. Martina
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 550                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami   
Seria: Dzikie karty           
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski                    
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-678-2                   
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Na Ellis Island przebudziło się coś tak niebezpiecznego, że wygasiło nawet rozżarzone do białości napięcia między dzikimi kartami a ludźmi…

Wydarzenia na konwencji Partii Demokratycznej w Atlancie zniszczyły życie i kariery wielu postaci. Minęły czasy Wieży Asów oraz mody na dzikie karty, czasy współpracy między asami, dżokerami i natolami. Ich miejsce zajęły napięcia, nieufność i  narastający mrok. Okrutny gang posługujący się nazwą „skoczkowie” opanował moc przenoszenia swych umysłów do ciał innych ludzi. Skoczkowie wykorzystują tę moc do aktów terroru i przemocy, po czym porzucają swe ofiary, by poniosły konsekwencje swych czynów. Ich bezlitosne plany zdobycia kontroli nad społecznością dzikich kart rozpalą na nowo konflikt między asami, dżokerami i zwyczajnymi ludźmi do nieznanych dotąd rozmiarów.

 

Lore. Niegodziwi śmiertelnicy                 
Aaron Mahnke
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 320                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Zbigniew Królicki                   
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-649-2                   
Sugerowana cena det.: 36,90 zł  

Mrożąca krew w żyłach, zabawnie ilustrowana książka o najgorszych ludziach, którzy chodzili po świecie.

Niektóre potwory są tylko wytworami naszej wyobraźni, zaś inne są równie rzeczywiste jak ciało i  krew: ludzie pozornie tacy sami jak my, żyjący wśród nas, często niezauważani, czasem nawet podziwiani, dopóki ich niegodziwe czyny i tajemnice nie wyjdą na jaw.

W tym bogato ilustrowanym dziele gospodarza bestsellerowego podcastu znajdziecie opowieści o takich niesławnych postaciach, których zbrodnie przypominają nam, że prawda bywa bardziej przerażająca od fikcji. Aaron Mahnke przedstawia nam Williama Brodie, szanowanego szkockiego meblarza, wykorzystującego swój fach do żerowania na obywatelach Edynburga i  skrywającego swoją zbrodniczą naturę pod maską szacownego obywatela, którego Robert Louis Stevenson opisał w swojej słynnej powieści jako doktora Jekylla i pana Hyde'a. Poznamy również H.H. Holmesa, nieuchwytnego oszusta, lepiej znanego jako postrach wystawy światowej w Chicago w roku 1893, podczas której przyjmował niczego nie podejrzewających gości do swojego koszmarnego „hotelu”... w  którym znikali na zawsze. W tej galerii zbrodniarzy nie mogło zabraknąć również Beli Kissa, węgierskiego blacharza z upodobaniem do okultyzmu i przechowywania kobiecych zwłok w beczkach z benzyną...

Wypełniona opowieściami o najbardziej odrażających zbrodniarzach w dziejach, ta książka was przerazi, zmrozi do szpiku kości i każe się zastanowić, czy prawdziwe potwory nie czają się bliżej niż przypuszczacie!

Syreny z Tytana                
Kurt Vonnegut
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 384                       
Okładka: twarda z obwolutą              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Jolanta Kozak                    
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                
ISBN: 978-83-8116-675-1                   
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Kultowa książka mistrza czarnego humoru, która w  kostiumie powieści science fiction zadaje pytania o sens otaczającego nas świata.

W Syrenach z Tytana Kurt Vonnegut zastanawia się, do jakiego stopnia człowiek jest panem własnej woli oraz czy dana mu jest możliwość kierowania swoim losem.

Prosperujący przedsiębiorca Winston Niles Rumfoord po wyruszeniu wraz ze swoim psem Kazakiem w międzygwiezdną podróż zamienia się w czystą energię i materializuje się tylko wtedy, gdy zetknie się z Ziemią lub inną planetą. Na Tytanie spotyka Salo, wysłannika obcej cywilizacji – Tralfamadorii, który od kilkuset tysięcy lat czeka na zapasową część do swojego statku kosmicznego. Zaprzyjaźnia się z nim i  razem tworzą na Marsie państwo, składające się z porwanych Ziemian, wśród których jest również Malachi Constant, najbogatszy człowiek w Ameryce, i Beatrycze, była żona Rumfoorda.

Helter Skelter                
Vincent Bugliosi, Kurt Gentry
 
 
 
Format: 145 x 205 mm                 
Stron: 600                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Mirosław Jabłoński                   
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                 
ISBN: 978-83-8116-653-9                   
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

9 sierpnia 1969 roku w  posiadłości przy Cielo Drive w  zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego, Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dziecko. Oprócz Tate zginęli jej goście: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w  łódzkiej filmówce Wojtek Frykowski i  jego narzeczona, córka potentata kawowego, Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był Steven Parent, 18-letni znajomy dozorcy. Za tymi morderstwami stał Charles Manson i członkowie jego grupy religijnej zwanej Rodziną. Dzień później z ich rąk zginęły dwie kolejne osoby.

Dziewczyna od trawnika                
Dorota Pasek
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 350                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-679-9                   
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Adam nie wie, co to spokój. Żyje jak na wulkanie, jeżdżąc na liczne spotkania biznesowe. Pędzi, bo w firmie zawsze jest coś do zrobienia. Niewiele osób rozumie, dlaczego pewnego dnia sprzedaje niemal wszystko, co ma, i kupuje dom nad jeziorem. A razem z domem „w pakiecie” ogrodniczkę, której płaci za pielęgnowanie ogrodu, sprzątanie i gotowanie.

Marysia w  szufladce nocnego stolika trzyma różowe plastikowe etui. Dwa razy dziennie ciągnie za czerwone serduszko, by wyjąć z opakowania jeden proszek na dobry sen i jeden na pogodny dzień. Robi tak niemal od dwóch lat, od kiedy jej życie legło w gruzach i wróciła na wieś. Ceni sobie ciszę i spokój. Czuje jednak, że je stoi w miejscu, i chyba dojrzewa do zmian. Szczególnie, że oczy Adama śledzą ją coraz uważniej…


comments powered by Disqus