Lipcowe premiery Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 02-07-2019 15:43 ()


Do sprzedaży już jutro trafią pierwsze lipcowe premiery albumów komiksowych, wśród nowości m.in.:

Usagi Yojimbo Saga. Księga 3 - mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków; Czarny Młot. Era Zagłady - nowy tom serii o nietypowej grupie superbohaterów, wyróżnionej Nagrodą Eisnera w kategorii "najlepsza nowa seria komiksowa"; Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina kolejna część przygód trojga małych bohaterów, którzy muszą stawić czoło mrocznej sprawie; Star Wars Legendy. Agent Imperium – Żelazne zaćmienie; A dla dzieci komiksowa opowieść o słynnych Smerfach - Smerfy Komiks. Smerfy i księga odpowiedzi;

17 lipca w sprzedaży znajdą się jeszcze:

Providence - mroczna, niepokojąca historia Alana Moore, genialnego twórcy Strażników i V jak Vendetta, który sięga do uniwersum autora Zewu Cthulhu, zilustrowana przez Jacena Burrows. Zbiorcze wydanie wszystkich tomów popularnej serii science fiction autorstwa znanego brazylijskiego scenarzysty i rysownika Leo, który od początku lat 80. XX wieku żyje i publikuje we Francji - Plansze Europy. Aldebaran; a także Odyseja Lanfeusta, tom 2 - dalsze dzieje Lanfeusta, największego bohatera w dziejach Troy, który powrócił z kosmosu na rodzinną planetę. druga część opowieści autorstwa Briana Azzarello Hellblazer kolejne tomy albumów Rick i Morty.

I komiksy superbohaterskie: Batman Metal - Mroczny wszechświat, tom 3; Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz; Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 4; w cyklu Marvel Now 2.0: II wojna domowa; X-Men - II wojna domowa; All-New Wolverine – II wojna domowa, tom 2; Amazing Spider-Man – II wojna domowa; w serii DC Odrodzenie: Batman - Narzeczona czy włamywaczka, tom 6; Liga Sprawiedliwości – Piach w trybach, tom 6;

18 lipca ukaże się również drugi tom Marvel Komiks cyklu dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co miesiąc ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela.

 

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Premiera 3 lipca 2019 r.

Usagi Yojimbo Saga. Księga 3
Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 616 stron
Format: 145x205
Cena:89,99
ISBN: 978-83-281-4259-6
Język oryginału: angielski
Seria: Usagi Yojimbo
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.
Trzeci tom zbiera historie wydane w tomach: Bezksiężycowa noc, Ostrze bogów II: Wędrówka do świątyni Atsuta, Maska demona.
Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.
W tym tomie Usagi wyruszy w śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem będzie dostarczenie legendarnego miecza – Pożeracza Traw – do świątyni Atsuta. Jednak dzielny ronin będzie czuć na plecach oddech bezlitosnych skrytobójców z dwóch rywalizujących ze sobą klanów ninja. Usagi uratuje także życie pięknej złodziejce Kitsune, trafi na nawiedzony cmentarz i będzie musiał się zmierzyć z kobietą pająkiem.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

 

Czarny Młot. Era Zagłady, część 1, tom 3
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Dean Ormston
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 132 strony
Format: 170x260
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-4277-0
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Lucy Weber została nowym Czarnym Młotem. Już ma wyjaśnić zaginionym herosom, dlaczego utknęli na farmie i jak mogą z niej uciec, gdy nagle… znika. Młodą bohaterkę czeka podróż po światach wypełnionych podstępnymi bywalcami barów, dziwacznymi bóstwami, istotami tylko przypominającymi ludzi, absurdalnymi herosami i innymi szalonymi stworami. Wydaje się, że z tego ciągu światów nie ma ucieczki. Czy Lucy zdoła wydostać się z pułapki i powrócić na farmę, aby pomóc przyjaciołom ojca?
Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire (Łasuch, Czarny Młot, Extraordinary X-Men), a rysunki stworzył Dean Ormston (Sędzia Dredd, Lucyfer).

 

Star Wars Legendy. Agent Imperium – Żelazne zaćmienie
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Stéphane Roux, Stéphane Créty
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167x255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-2764-7
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Legendy
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Klasyczna historia akcji rozgrywająca się w świecie Gwiezdnych Wojen. Jahan Cross jest asem wywiadu imperialnego – świetnie wyszkolonym, przystojnym, inteligentnym, wyposażonym w gadżety niespotykane nawet w odległej galaktyce, a przy tym niezłomnie lojalnym. Kolejna misja wiedzie go do Sektora Korporacyjnego, gdzie nie sięga jurysdykcja Imperium, a później na prywatną stację kosmiczną. Cross nie może liczyć na wsparcie przełożonych, ale za odpowiednią opłatą pomoże mu dawny znajomy – Han Solo. Stawka misji okazuje się wyższa niż ktokolwiek przypuszczał – gra toczy się o przyszłość całej galaktyki.

Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina, tom 2
Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand
Rysunki: David Etien
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216x285
Cena:34,99
ISBN: 978-83-281-4139-1
Język oryginału: francuski
Seria: Czwórka z Baker Street
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Londyn 1890. Billy − pomocnik detektywa, Charlie − dziewczynka przebrana za chłopca, oraz Czarny Tom − włamywacz to troje dzieci ulicy, które łączy głęboka przyjaźń. W towarzystwie kota o imieniu Watson przemierzają najciemniejsze zaułki londyńskiego East Endu, prowadzą własne śledztwa, obserwują podejrzanych i uczestniczą w licznych misjach na zlecenie niejakiego… Sherlocka Holmesa. W najnowszej części przygód troje naszych małych bohaterów stawi czoło mrocznej sprawie, w której główną rolę grają rosyjscy rewolucjoniści przebywający na emigracji w Anglii, a także… tajna policja carska, z którą lepiej nie zadzierać! Przed nimi nowe śledztwo, pełne zwrotów akcji, nieprzewidzianych zdarzeń, zdrad, intryg i spisków!

Smerfy Komiks. Smerfy i księga odpowiedzi, tom 26
Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Pascal Garray
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-4222-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Następna komiksowa opowieść o słynnych Smerfach! Mieszkańcy wioski w środku wielkiego lasu znów są w opałach! Prawdziwe jest powiedzenie, że kiedy Papy Smerfa nie ma, Smerfy harcują. Podczas kolejnej nieobecności przywódcy wioski Ważniak znajduje w jego biblioteczce niezwykłą księgę, która zna odpowiedzi na wszystkie pytania... Całą wioskę opanowuje gorączka: każdy Smerf chce jak najszybciej poznać sposób na rozwiązanie swoich problemów. A że księgą opiekuje się Ważniak, po raz pierwszy ma szansę stać się kimś naprawdę ważnym wśród Smerfów. Co więcej, zaczyna mu się marzyć zajęcie miejsca Papy... Wkrótce zaczynają się prawdziwe kłopoty! Jak zakończy się szalona przygoda z magiczną – a przez to bardzo niebezpieczną – księgą? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Premiera 17 lipca 2019 r.

 

Plansze Europy. Aldebaran (wydanie II)
Scenariusz: Leo
Rysunki: Leo
Przekład: Maja Kostecka
Oprawa: twarda
Objętość: 256 stron
Format: 216x285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4271-8
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Zbiorcze wydanie wszystkich tomów popularnej serii science fiction pt.: Aldebaran, autorstwa znanego brazylijskiego scenarzysty i rysownika Leo, który od początku lat 80. XX wieku żyje i publikuje we Francji.
11 lutego 2079 roku to pamiętna data w historii ludzkości – właśnie wtedy założono pierwszą kolonię poza Układem Słonecznym: miasto Anatolię na planecie Aldebaran 4 w konstelacji Byka. Niedługo potem Aldebaran stracił kontakt z Ziemią. Minęło ponad sto lat. Brak komunikacji z macierzą sprawił, że rozwój technologiczny Aldebarana został zatrzymany. Osadnicy żyją w strachu i izolacji.
Pewnego dnia w jednej z wiosek pojawia się tajemniczy mężczyzna i przestrzega mieszkańców przed bliskim nadejściem kataklizmu. I rzeczywiście, wioska zostaje zniszczona przez morską bestię. Ratuje się jedynie kilkoro młodych ludzi. Od tej pory wraz ze ściganymi przez rząd naukowcami będą starali się rozwikłać tajemnicę dziwnych i niszczycielskich zjawisk, które zaczęły nawiedzać wyspy Aldebarana. Rozwiązanie skomplikowanej zagadki okaże się kluczowe dla losów całej planety.

Plansze Europy. Odyseja Lanfeusta, tom 2
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 252 strony
Format: 216x285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-3595-6
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Dalsze dzieje Lanfeusta, największego bohatera w dziejach Troy, który powrócił z kosmosu na rodzinną planetę.
Lanfeust wolałby spokojnie żyć na wsi, ale los sprawia, że nieustannie musi brać na siebie odpowiedzialne zadanie ratowania świata. Na szczęście wspierają go cztery nowe żony. Razem docierają do namorzynowych lasów południowego krańca kontynentu, żeby zdobyć pyłek kwiatowy do uzdrowienia Magohamotha, istoty odpowiedzialnej za istnienie magii na Troy. Tymczasem w Eckmulu rządzi okrutna demonica Lilit, która zamierza sprowadzić z kosmosu swoich równie krwiożerczych krewnych. Aby tego dokonać, musi odebrać Magohamothowi jego moc, wyrusza więc na poszukiwania mitycznego zwierzęcia. Kroki demonicy śledzi wesoły troll Hebius, a pomagają mu najważniejsi mędrcy z Eckmulu. Zbliża się czas ostatecznej konfrontacji z Lilit – Pożeraczką Światów!
Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (Trolle z Troy czy Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Odysei Lanfeusta jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: Lanfeust z Troy i Lanfeust w kosmosie.


Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 1
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Jacen Burrows
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron
Format: 170x260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-3585-7
Język oryginału: angielski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Nowy Jork, 1919 rok. Robert Black jest młodym, ambitnym dziennikarzem odnoszącym coraz większe sukcesy. Jednak samobójstwo bliskiej mu osoby sprowadzi go na mroczną drogę wiodącą do tajemniczej księgi i jeszcze bardziej tajemniczej sekty. Życie Blacka całkowicie się zmieni. Czym zakończą się jego poszukiwania?
Alan Moore, genialny twórca Strażników i V jak Vendetta, sięga do uniwersum autora Zewu Cthulhu. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.
Polskie wydanie zostało wzbogacone o wstęp i leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta, których autorem jest Mateusz Kopacz.
„Providence ukazywało się w latach 2015–2017 i od początku było wiadomo, że nie jest to przeciętny hołd. Bogactwo detali, elementy dziesiątków opowiadań Lovecrafta i innych autorów wplecione w fabułę, rozbudowanie wielu Lovecraftowskich motywów lub zakamuflowanie ich pod innymi nazwami i formami… Drobiazgowa, zdumiewająca robota”.
Ze wstępu Mateusza Kopacza

Hellblazer, tom 2
Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Guy Davis, Marcelo Frusin, Giuseppe Camuncoli, Rafael Grampa
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 336 stron
Format: 170x260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4143-8
Język oryginału: angielski
Seria: Hellblazer
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

W drugiej części opowieści autorstwa Briana Azzarello jej bohater – John Constantine kontynuuje podróż po Stanach Zjednoczonych, nostalgicznie wspominając lata spędzone w Londynie, gdy z punkowym zespołem „Błona śluzowa” występował w barach i pubach. Kontestując rzeczywistość, nie przypuszczał wówczas, że w przyszłości będzie musiał stawić czoła demonom, zjawom i duchom, ale także ludziom – „patriotom” zdecydowanym wyeliminować każdego, kto nie spełnia kryteriów „prawdziwego Amerykanina”.

Batman Metal. Metal - Mroczny wszechświat, tom 3
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion Iv, Jeff Lemire,
Grant Morrison i inni
Rysunki: Greg Capullo, Doug Mahnke, Bryan Hitch i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 264 strony
Format: 170x260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-4150-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman Metal
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Liga Sprawiedliwości kontra Mroczni Rycerze. Multiwersum kontra mroczne multiwersum. Gdy Batman i Superman zostają schwytani i uwięzieni w jednej z wież Barbatosa, ostatni pozostający na wolności superbohaterowie próbują zebrać metale o potężnych właściwościach. Czy dzięki ich mocy odniosą wreszcie decydujące zwycięstwo i ocalą przed zagładą liczne, równoległe rzeczywistości?
Opowiedziana w trzech tomach Batman Metal historia do głębi wstrząśnie bohaterami uniwersum DC Odrodzenie! Scenariusz napisali Scott Snyder (All-Star Batman) i James Tynion IV (Detective Comics), odpowiedzialni wcześniej za serie Batman i Wieczny Batman. Snują oni szeroko zakrojoną intrygę zakorzenioną w mitologii postaci Batmana. Za rysunki odpowiadają mistrzowie tacy jak: Jim Lee (Liga Sprawiedliwości), Andy Kubert (Batman. Mroczny Rycerz – Rasa Panów), John Romita Jr. (Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia Krucjata), Doug Mahnke (Superman), Bryan Hitch (The Authority) oraz powracający do tworzenia przygód Mrocznego Rycerza Greg Capullo (Batman).
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Metal #4–6, The Flash #33, Justice League #32–33, Hal Jordan And The Green Lantern Corps #32, Hawkman: Found #1, Dark Knights Rising: The Wild Hunt #1.

 

Rick i Morty, tom 5
Scenariusz: Kyle Starks, Marc Ellerby
Rysunki: CJ Cannon, Marc Ellerby, Kyle Starks
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4273-2
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Rick i Morty to humorystyczna seria komiksów science fiction oparta na docenionym przez krytyków serialu telewizyjnym studia Adult Swim. Te świeżutkie jak bułki komiksy zawierają zupełnie nowe, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego.
W piątym tomie znalazła się trzyzeszytowa historia o nikczemnym Durnym Jerrym i jego próbie objęcia władzy nad multiwersum będąca efektem współpracy nominowanego do Nagrody Eisnera scenarzysty Kyle’a Starksa (Sexcastle) z rysownikiem serii CJ Cannonem. Album zawiera także pełen akcji powrót Tyciego Ricka w narysowanym przez Kyle’a Starksa komiksie Kochanie, zmniejszyłem Ricków, oraz złowrogą opowieść Morty – decydujące starcie i przezabawne krótkie historyjki Marca Ellerby’ego!
Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.
Rick i Morty, autorstwa Justina Roilanda i Dana Harmona, najpopularniejszy program studia Adult Swim, przedstawia przygody socjopatycznego naukowca-geniusza Ricka Sancheza, który mieszka z rodziną swojej córki Beth i nieustannie zabiera ją, swojego zięcia Jerry’ego, wnuczkę Summer i, z natury nieśmiałego, wnuka Morty'ego na szalenie niebezpieczne międzygalaktyczne eskapady.
Czy rodzina przetrwa obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga?
Obecny, trzeci sezon serialu Rick i Morty stał się wielkim hitem zarówno wśród fanów, jak i wśród krytyków. Twórcy serialu i studio Adult Swim ogłosili niedawno, że produkowane jest kolejne siedemdziesiąt odcinków.

 

Marvel Classic.
Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz, tom 1
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Steve Epting, Michael Lark, John Paul Leon, Mike Perkins
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 304 strony
Format: 170x260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-3485-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Przez ponad pół wieku legendarny sowiecki zabójca, znany jedynie jako Zimowy Żołnierz, siał postrach wśród politycznych elit Zachodu. Niedawno powrócił i zaczął pracować dla bezwzględnego generała Łukina, który zdobył Kosmiczną Kostkę – artefakt o nieograniczonej mocy, pozwalający dowolnie kształtować rzeczywistość. Kapitan Ameryka musi ją odzyskać, ale prędzej czy później natknie się na Zimowego Żołnierza – a to, czego się o nim dowie, na zawsze odmieni jego życie.
Oto pierwszy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central czy Nieśmiertelny Iron Fist. Autorami rysunków są: Steve Epting (Avengers, Velvet), Michael Lark (Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central), John Paul Leon (Earth X, Skalp) i Mike Perkins (Avengers).

 

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 4
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 328 stron
Format: 170x260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4182-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Co zrobić z mutantem, który jest tak zachwycony swoimi mocami, że popisując się nimi, popada w konflikt z prawem? Peter Parker chciałby go powstrzymać, ale… nie może nawet znaleźć swojego kostiumu. Cóż… Życie superbohatera to nie bułka z masłem. Na szczęście z pomocą Pająkowi przybywa delegacja X-Men!
Spider-Man wpada też w oko Czarnej Kotce. Ponętna złodziejka ostrzy sobie na niego pazurki, ale kiedy udaje jej się przechwycić tajemniczą tabliczkę, której pożąda Kingpin, razem z Pająkiem będą musieli zmierzyć się z samą Elektrą. Tymczasem Mary Jane chciałaby powiedzieć Peterowi coś bardzo ważnego…
Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man).

 

Marvel Now 2.0, II wojna domowa
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 288 stron
Format: 167x255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4209-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa – przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar jasnowidza do zapewnienia światu bezpieczeństwa. Wkrótce oboje stracą najbliższych, a konflikt się zaostrzy i zyska wymiar osobisty. Czy społeczność superbohaterów przetrwa kolejną wojnę domową? Twórcami tej opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis, znany m.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man, oraz rysownik David Marquez, autor ilustracji do All-New X-Men i Niezwyciężonego Iron Mana.

 

Marvel Now 2.0, II wojna domowa – X-Men
Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Andrea Broccardo
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4211-4
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Mgła terrigenowa pokrywa coraz większe przestrzenie. Tymczasem rośnie napięcie między mutantami a Inhumans. Gdy pojawia się Ulysses, młody Inhuman obdarzony zdolnością widzenia przyszłości, część mutantów wiąże z nim nadzieje, inni z kolei postrzegają go jako zagrożenie i boją się, że oznacza to ostateczny wyrok na ich rasę. Aby temu zapobiec, Magneto jest gotów wypowiedzieć wojnę Inhumans, a nawet własnemu ludowi. Czy jednak wszyscy mutanci dołączą do niego podczas ataku na Nowy Attilan? Po czyjej stronie staną X-Men?
Autorem scenariusza jest Cullen Bunn (Uncanny X-Men, Hrabstwo Harrow), a rysunki przygotował Andrea Broccardo (Doktor Aphra: Cytadela grozy).

 

Marvel Now 2.0
All-New Wolverine – II wojna domowa, tom 2
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Ig Guara, Marcio Takara
Przekład: Weronika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4187-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po starciu z korporacją Alchemax Genetics Laura i Gabby próbują na nowo poukładać sobie życie. Ich spokój burzą jednak wybuch wojny domowej w społeczności superbohaterów i spotkanie ze Staruszkiem Loganem – Wolverine’em z innego, mroczniejszego świata. Czy Laura zaakceptuje tę wersję swojego przybranego ojca? Czy zdoła ocalić najbliższych, gdy dosięgnie ich konflikt potężniejszych sił? Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor (Star Wars, Superior Iron Man, Teczka), a rysunki stworzyli Ig Guara (Batman: Arkham Knight) i Marcio Takara (Batman: Detective Comics).

 
II wojna domowa – Amazing Spider-Man
Scenariusz: Christos Gage
Rysunki: Travel Foreman
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 96 stron
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4210-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po ujawnieniu się nowego Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość, ziemscy bohaterowie zastanawiają się, co z nim zrobić. Wszyscy zgadzają się co do jednego: Ulysses ma ogromną moc i ciąży na nim gigantyczna odpowiedzialność, dlatego musi ostrożnie korzystać ze swoich zdolności. Wydaje się, że nie ma dla niego lepszego mentora niż Peter Parker. Wkrótce jednak Ulysses przewiduje, że ktoś bliski Spideyowi okaże się zdrajcą. Czy naprawdę powróci jeden z najstarszych wrogów Pająka? Przyjaciele stają przeciwko przyjaciołom w całym uniwersum i Spider-Man nie jest wyjątkiem – lecz z kim przyjdzie mu się zmierzyć? Autorem scenariusza jest Christos Gage (Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), a rysunki stworzył Travel Foreman (X-Men Unlimited).

DC Odrodzenie
Batman - Narzeczona czy włamywaczka, tom 6
Scenariusz: Tom King
Rysunki: Mikel Janín, Joëlle Jones
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167x255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-4159-9
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Szósty tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Tuż po ogłoszeniu zaręczyn z Catwoman Batman zostaje wezwany do spełnienia dawno złożonej obietnicy – musi wyruszyć wraz z Wonder Woman do odległej magicznej krainy i walczyć o utrzymanie bezpieczeństwa Ziemi. Para superbohaterów nie spodziewa się jednak, że czas w nowym świecie płynie inaczej niż w tym, który opuścili. Gdy w naszym świecie mija godzina, tam mijają całe lata. Pomiędzy bohaterami nawiązuje się nić prawdziwej przyjaźni. W kolejnej opowieści dowiadujemy się, że Poison Ivy przejęła władzę nad wszystkimi ludźmi na Ziemi, łącznie z członkami Ligi Sprawiedliwości! Czy Mroczny Rycerz pokrzyżuje plany Pameli Isley związane z przejęciem świata? W końcu musi jeszcze zaplanować wesele… Dzień ślubu zbliża się coraz bardziej. Oczekiwanie umilą nam historie napisane przez Toma Kinga (Mister Miracle), a narysowane przez Mikela Janína (Grayson) i Joëlle Jones (Supergirl: Being Super).

DC Odrodzenie
Liga Sprawiedliwości – Piach w trybach, tom 6
Scenariusz: Christopher Priest
Rysunki: Pete Woods, Philippe Briones, Ian Churchill, Marco Santucci
Przekład: Maciej Nowak-Kreyer
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 216 stron
Format: 167x255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4165-0
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Ostatni tom przygód Ligi Sprawiedliwości z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Kiedy wskutek nieuwagi Batmana ginie niewinny człowiek, to członkom Ligi Sprawiedliwości zostanie wymierzona sprawiedliwość. Trafiają przed sąd, aby odpowiedzieć za swoje czyny w trakcie procesu stawiającego pod znakiem zapytania sens istnienia Ligi. Co więcej, w tym chyba najgorszym możliwym momencie pojawia się nowe zagrożenie. Ktoś stara się obronić Ligę, mordując jej przeciwników. Ktoś, kto najwyraźniej wie o niej wszystko, począwszy od najgłębiej skrywanych sekretów, a skończywszy na tym, jak unieszkodliwić Green Lanterna. Czy członkowie Ligi przezwyciężą trudności, nawet jeśli tracą wiarę w swojego przywódcę? Największy fan Ligi okazuje się także jej największym zagrożeniem. Wykorzystuje przeciwko jej członkom ich sekrety. Chcąc osiągnąć swój obłąkańczy cel, uszkadza Obserwatorium i dosłownie sprowadza Ligę na Ziemię! Nominowany do Nagrody Eisnera scenarzysta Christopher Priest (Deathstroke) oraz rysownik Pete Woods (Superman) prowadzą największych bohaterów w stronę kryzysu, z jakim jeszcze nigdy nie mieli do czynienia! Album zawiera tom 6 (Justice League vol. 6: The People Vs. The Justice League) i tom 7 (Justice Lost) wydania oryginalnego.

 


Premiera 18 lipca 2019 r.

Marvel Komiks 2/2019
Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin
Rysunki: Manuel Garcia, Scott Koblish, Alvin Lee,
Matteo Lolli, Roberto di Salvo
Przekład: Grzegorz Gołębski
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron
Format: 170x260
Cena: 14,99
EAN: 9788328197237
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Komiks
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co miesiąc ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela. Na 112 stronach znajduje się aż pięć zamkniętych historii, które pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel Comics w serii Marvel Adventures, tworzonej specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy. W tym tomie Hulk, Iron Man i Spider-Man muszą pokrzyżować plany równie genialnemu, co złemu podróżnikowi w czasie, Peter Parker śledzi Wolverine’a na zlecenie agencji detektywistycznej, a Avengers stają do walki z pewnym wielkogłowym naukowcem, który ma bardzo niedobre zamiary wobec Hulka...


comments powered by Disqus