Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 27-06-2019 15:34 ()


Młodym czytelnikom zaproponujemy trzy książki wydawnictwa Zysk i Spółka: nowy tytuł Agaty Polte "Na przekór", z mocnym przesłaniem dotyczącym wartości walki o "swoje", czasem przeciwko wszystkim i wszystkiemu, "W potrzasku wspomnień" Aleksandry Kosowskiej. Bohaterka tej powieści staje przed... końcem świata, oraz pierwszy tom trylogii "Nowa Ewa" (z podtytułem "Początek"), autorstwa Giovanny i Toma Fletchera. Fani "Igrzysk śmierci" nie będą zawiedzeni, bo to opowieść właśnie w tym stylu!

Kolejną pozycją, która umili spędzenie letniego czasu jest książka "Połączyły ich gwiazdy" Minnie Darke – to urocza, inteligentna i wzruszająca historia miłosna o przyjaźni, przypadku i tym, jak radzimy sobie z wyborami, z którymi trudno mierzyć się samotnie.

Znajdzie się także coś dla fanów fantastyki ("J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia"Toma Shippeya, fascynujący przewodnik po najsłynniejszych w historii fantasy utworach: "Hobbicie", "Władcy Pierścieni" i "Silmarillionie", "Wszechświat jako nadmiar" Marka Oramusa, czyli małe opowieści o wielkim kosmosie, a także "Wspomnij Phleabsa" Iaina Banksa, zaskakującą powieść o kontakcie).

Lekturą obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych zgłębieniem hermeneutyki jest "Hermeneutyka. Od sztuki interpretacji do teorii i filozofii rozumienia" Andrzeja Przyłębskiego. Pisana z perspektywy zaangażowanego filozofa, a nie historyka filozofii, jest pewnego rodzaju podsumowaniem filozoficznej drogi autora. 

 

Na przekór
Agata Polte 
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 296                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                       
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-660-7                  
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Walcz o swoje. Na przekór wszystkiemu.

Laura przekonała się już kilka razy, że w życiu nie zawsze można liczyć na bliskie osoby. Gdy była mała, jej ojciec odszedł, a  kilka lat później do Anglii wyjechała matka pod pretekstem szukania pracy i  mieszkania. Po pewnym czasie Laura zrozumiała, że matka nie zamierza po nią wracać, i  przestała sobie robić nadzieję. Na szczęście nie została zupełnie sama – jest babcia, przygarnięty kundelek Loki i  leniwy kot Ninja. Jest nauka i  praca w  klinice weterynaryjnej. Jest przyjaciel Adam. I wreszcie jest Filip, zabawny, poznany przypadkiem chłopak, z którym znajomość zaczyna się coraz szybciej rozwijać.

I kiedy Laura zaczyna naprawdę cieszyć się życiem, spada na nią kolejny cios…

********

W potrzasku wspomnień            
Aleksandra Kosowska  
 
 
 
Format: 145 x 210 mm                 
Stron: 596                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-635-5                  
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Co zrobiłabyś, gdy pewnego dnia twój świat przestał istnieć, gdyby twoje wspomnienia zostały wymazane? Czy bez nich dalej byłabyś sobą? Czy umiałabyś zacząć wszystko od nowa?

Przed takim dylematem staje dwudziestokilkuletnia Oliwia. Od śmierci ratuje ją nieznany mężczyzna Mateo. Niedoszła samobójczyni niczego nie pamięta, jedyne, co wie o sobie, to imię, którym podpisała list pożegnalny.

Zbieg okoliczności sprawia, że Oliwia sprowadza się do domu swojego wybawiciela. Mateo to mężczyzna z przeszłością. W swoim życiu doznał wiele bólu, podjął też kilka złych decyzji, za które płaci do teraz. Nie jest w stanie zrozumieć, co mogło pchnąć Oliwię do takiego kroku. Życie pod jednym dachem nie jest łatwe, ale tylko do chwili, gdy na jego oczach ona zaczyna odkrywać swoją przeszłość. Co oznaczają przerażające obrazy, które widzi? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość? I jak żyć dalej?

********

Nowa Ewa. Początek               
Giovanna Fletcher, Tom Fletcher
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 520                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Nowa Ewa                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak                    
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-662-1                  
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Elektryzująca historia miłosna, która rozgrywa się w  przyszłości.

Pierwszy tom trylogii autorstwa bestsellerowego pisarza Toma Fletchera i Giovanny Fletcher Ewa jest taka, jak każda inna nastolatka... Tyle że na jej barkach spoczywa los całego świata. Jest pierwszą dziewczyną, jaka się urodziła od pięćdziesięciu lat. Jest odpowiedzią na ich modlitwy. Jest ich ostatnią nadzieją. Co oznacza, że ma do odegrania tylko jedną rolę... Gdy kończy szesnaście lat, musi się zmierzyć ze swoim przeznaczeniem i dokonać wyboru. Wybierze mężczyznę, jednego z trzech starannie wyselekcjonowanych kandydatów.

Zawsze akceptowała swój los. Dopóki nie spotkała Brama. Teraz chce przejąć kontrolę nad swoim życiem. Od Ewy zależy przyszłość planety.

Czy dokona właściwego wyboru?

********

J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia                
T.A. Shippey
 
 
  Format: 145 x 215 mm                 
Stron: 432                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Joanna Kokot                    
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-648-5                  
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Fascynujący przewodnik po najsłynniejszych w  historii utworach fantasy, który przybliża ich ponadczasowe przesłanie.

Zgodnie z wynikami najnowszych plebiscytów, J.R.R. Tolkien wciąż pozostaje „najbardziej wpływowym pisarzem stulecia”, a Władca Pierścieni „książką stulecia”. Na poparcie tych ocen profesor Tom Shippey, wybitny mediewista i badacz literatury fantasy, daje nam fascynujący przewodnik po dziełach Tolkiena, koncentrując się szczególnie na Hobbicie, Władcy Pierścieni i Silmarillionie.

Główną część książki stanowią trzy rozdziały poświęcone analizie Władcy Pierścieni jako językowej i  kulturowej mapie, jako skomplikowanej sieci opowieści i jako odpowiedzi na znaczenie mitu. Profesor Shippey analizuje naturę zła we Władcy Pierścieni, omawia także skomplikowane przeplatanie się wielu wątków, gdy narracja koncentruje się na losach kolejnych postaci, które tworzą bogatą i złożoną opowieść, świadczącą o talencie twórcy.

Książka wyjaśnia, co czyni wszystkie te utwory ponadczasowymi. Nie zgadzając się z krytykami, którzy często bywają uprzedzeni do Tolkiena i  fantastyki w  ogóle, profesor Shippey proponuje nowe podejście do Tolkiena i  fantasy, ujawnia wagę języka w  literaturze, a  także pokazuje jak Hobbit, Władca Pierścieni i Silmarillion stały się częścią żywej tradycji snucia opowieści, której korzenie sięgają poprzez baśnie braci Grimm aż do Eddy Starszej i  Beowulfa

********

Wszechświat jako nadmiar                
Marek Oramus
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 448                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-666-9                  
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Książka składa się z „małych opowieści o wielkim kosmosie”, a  także z tekstów o końcu świata, o naszych wyobrażeniach na temat kosmitów oraz o udanych i chybionych próbach przewidywania przyszłości. Przy okazji 50-lecia lądowania na Księżycu autor zastanawia się, jak wyglądałaby ziemska astronautyka bez tego ciała niebieskiego, jak przedstawiano Księżyc w literaturze SF i czy dojdzie wkrótce do nowego wyścigu na Srebrny Glob. Nie obawia się dywagować o sensie Wszechświata oraz o pomyśle, że jest to gigantyczny komputer, który coś oblicza. Tytułowy tekst stawia tezę, że potrzeba było tak ogromnego nadmiaru masy, energii i  przestrzeni, by w jednym miejscu kosmosu powstała cywilizacja istot rozumnych.

Nawet gdy autor bierze się za tematy podejmowane wcześniej w literaturze popularnonaukowej, czyni to w sposób odmienny od tradycyjnych ujęć. Wielokrotnie jego sądy idą pod prąd ustalonych poglądów. Dodatkową atrakcją jest odwoływanie się do literatury SF, która w ten sposób staje się tłem i kontrapunktem tych wywodów. Erudycja, kompetencja i szerokie spojrzenie na spektrum tematów związanych z miejscem ludzkości w kosmosie – oto zalety wyróżniające „Wszechświat jako nadmiar” z grona podobnych opracowań.

********

Wspomnij Phlebasa                
Iain Banks
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 568                      
Okładka: twarda               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik                    
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                
ISBN: 978-83-8116-633-1                  
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Pasjonująca wizja science fiction, w  której rasy ludzkie i  obce w  obliczu nieuchronnego konfliktu odkrywają oszałamiającą prawdę o swoim wszechświecie.

W galaktyce szaleje wojna. Miliardy zginęły, dalsze miliardy skazano na zagładę. Księżyce, planety, nawet same gwiazdy czeka brutalne unicestwienie, co gorsza - przypadkowe. Idirianie walczyli za swą Wiarę, Kultura - za swoje moralne prawo do istnienia. Zasady zostały zagrożone. Kapitulacja nie wchodziła w grę.

Wewnątrz kosmicznego konfliktu trwa indywidualna krucjata. Głęboko w  legendarnym labiryncie na jałowym świecie - Planecie Martwych - niedostępnym dla śmiertelników spoczywa zbiegły Umysł. Poszukują go zarówno Kultura, jak i  Idirianie. Los sprawił, że metamorf Horza z barwnym zespołem nieprzewidywalnych najemników, ludzi i maszyn, znalazł Umysł, a z nim własną zagładę…

********

Połączyły ich gwiazdy                
Minnie Darke
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 400                      
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Jacek Spólny                   
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-647-8                  
Sugerowana cena det.: 36,90 zł  

Czasami nawet przeznaczeniu trzeba trochę pomóc...

Gdy przyjaciele z dzieciństwa, Justine (sceptyczny Strzelec) i  Nick (wierzący Wodnik), wpadają na siebie w  dorosłym życiu, romantyczna odmiana ich losów wydaje się nieunikniona. Przynajmniej tak sądzi Justine. Zwłaszcza gdy dowiaduje się, że Nick jest wyznawcą astrologii, którego decyzjami kierują gwiazdy, a  dokładnie horoskopy w ulubionej gazecie. Do której, tak się akurat składa, pisuje też Justine. Gdy Nick uparcie się w niej nie zakochuje, Justine postanawia wziąć horoskop Nicka, i  samo Fatum, w  swoje ręce. Ale Nick nie jest oczywiście jedynym Wodnikiem dokonującym ważnych wyborów na podstawie tego, co napisano w horoskopie...

Połączyły ich gwiazdy to urocza, inteligentna i wzruszająca historia miłosna o przyjaźni, przypadku i tym, jak radzimy sobie z wyborami, z którymi trudno mierzyć się samotnie.

********

Hermeneutyka. Od sztuki interpretacji do teorii i filozofii rozumienia                
Andrzej Przyłębski
 
  
 
Format: 125 x 195 mm                 
Stron: 368                      
Okładka: twarda z obwolutą               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-665-2                  
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Andrzej Przyłębski, filozof, tłumacz i  dyplomata, w  swojej najnowszej książce jest nie tylko przewodnikiem po historii myśli hermeneutycznej oraz podstawowych pojęciach Filozofii Hermeneutycznej, ale także daje wgląd w  całość – całość, którą jest nie tylko Filozofia Hermeneutyczna, ale również hermeneutyka jako sztuka interpretacji oraz filozofia hermeneutyczna jako refleksja nad fenomenem rozumienia i  jego miejscem w  naszej egzystencji.

Hermeneutyka. Od sztuki interpretacji do teorii i filozofii rozumienia, pisana z perspektywy zaangażowanego filozofa, a nie historyka filozofii, jest pewnego rodzaju podsumowaniem filozoficznej drogi autora. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tej dziedziny filozofii.

 

Dodruki:
 
J.R.R. Tolkien - Hobbit (twarda z obwolutą)
Stephen Hawking - Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
G.R.R. Martin - Gra o tron (filmowa twarda)
G.R.R. Martin - Starcie Królów (filmowa miękka)

comments powered by Disqus