Premiera „Historii fandomowych” Tomasza Pindla

Autor: Wydawnictwo Czarne Redaktor: Motyl

Dodane: 25-06-2019 13:41 ()


Bycie fanem zobowiązuje. Wbrew powszechnym opiniom, to nie tylko przebieranie się w stroje superbohaterów i stanie w kolejce po bilety na Pyrkon. Ale Wy przecież o tym wiecie! Fandom to zaangażowanie, ogromne pokłady wiedzy, niesamowita wspólnota. Zastanawiacie się czasem, jak tę pasję postrzegają osoby z zewnątrz?

Przedstawiamy Wam książkę „Historie fandomowe autorstwa Tomasza Pindla.

Autor nigdy nie spędzał godzin nad „Magią i mieczem”, nie kolekcjonował „Naruto”, ani nie wciskał się w uwierający, czerwony, jednoczęściowy strój z zabudowaną maską, żeby upodobnić się do ulubionej Marvelowskiej postaci. Jest osobą  z zewnątrz, zafascynowaną światem fandomu. Pyta i obserwuje. Jakie wyciąga wnioski? Zapraszamy do lektury. To książka o Was, kochani fani.

Premiera książki 10/07/2019. 

 

Tomasz Pindel (ur. 1976) – tłumacz, wykładowca i znawca literatury hiszpańskojęzycznej, autor książek: Mario Vargas Llosa. Biografia (2014), Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody (2018), powieści Czy to się nagrywa? (2011) oraz scenariusza do komiksu W głowie tłumaczy (2019). Od ponad dekady współprowadzi Piątkę z literatury w RMF Classic.


comments powered by Disqus