Moby Dick kosmosu - Norman Mailer "Na podbój Księżyca" - premiera w lipcu

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 20-06-2019 12:06 ()


Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało znakomity reportaż Normana Mailera "Na podbój Księżyca". Premiera już 23 lipca 2019 r. 

Ta książka nieprzypadkowo nazywana jest "Moby Dickiem kosmosu". Norman Mailer stworzył prawdziwą epopeję nie tylko pierwszej wyprawy na Księżyc, ale również amerykańskiego stylu życia tamtych lat. To niesamowita opowieść o Stanach Zjednoczonych drugiej połowy XX wieku.

Pierwsze lądowanie na Księżycu oczyma autora "Nagich i martwych".

Dla wielu lądowanie na Księżycu było decydującym wydarzeniem XX wieku. Nie dziwi więc, że to właśnie Norman Mailer – literacki prowokator, który zmienił krajobraz amerykańskiej literatury faktu – napisał kronikę misji Apollo 11. "Na podbój Księżyca" to literacki reportaż dający obraz pierwszej wyprawy człowieka na Księżyc. Mailer nie tylko przedstawia te wydarzenia, ale również snuje refleksje na temat psychiki człowieka, na temat maszyn oraz problemów współczesnej Ameryki.

Norman Mailer (1923-2007) to amerykański powieściopisarz, eseista, dziennikarz, scenarzysta i reżyser filmowy, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera.


comments powered by Disqus