Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 17-06-2019 18:44 ()


Nowy tydzień - nowe tytuły. Otwieramy "Kolejną osobą, którą spotkamy w niebie". To pasjonująca, piękna i pełna niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o Annie: dziewczynce, którą w pierwszej części uratował, poświęcając swoje życie, Eddie. Teraz, po latach, Annie i Eddie spotykają się w niebie, gdzie Annie zrozumie, że śmierć nie jest zakończeniem, ale tylko przejściem do czegoś piękniejszego, początkiem zupełnie nowego życia.

Mitch Albom, amerykański pisarz, dziennikarz sportowy, komentator radiowy i telewizyjny, w 2003 roku stworzył światowy bestseller: "Pięć osób, które spotkamy w niebie". Książka doczekała się filmowej adaptacji. Jego książki sprzedały się w łącznym nakładzie 35 milionów egzemplarzy! Teraz, po latach, wraca do niesamowitych wędrówek po niebie.

Proponujemy także nową książkę Bogusława Chraboty "Gitara i inne demony młodości". Wyjątkowa, na pół biograficzna opowieść, splata ze sobą dwa różne światy: mieszczański, inteligencki Kraków oraz zindustrializowaną, socrealistyczną Nową Hutę. To historia młodości, dojrzewania w trudnych warunkach komunistycznego państwa, przepełniona młodzieńczą przyjaźnią, marzeniami… i innymi demonami młodości.

Także fani fantastyki nie będą zawiedzeni - "Uprzywilejowani" Ewy Kowalskiej to kontynuacja znakomicie przyjętych "Stroicieli".

 

Kolejna osoba, którą spotkamy w niebie
Mitch Albom 
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 205                     
Okładka: twarda            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jakub Jedliński                         
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-657-7                 
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Poruszająca kontynuacja bestsellerowej powieści Pięć osób, które spotykamy w niebie.

Kolejna osoba, którą spotykamy w niebie opowiada historię Annie – dziewczynki, którą bohater pierwszej powieści, Eddie, uratował, poświęcając swoje życie, co rozpoczęło jego niesamowitą podróż w niebie.

Po latach Eddie i Annie znów się spotkają. Annie ginie w wypadku i tym razem to Eddie będzie jedną z pięciu osób, która nauczy ją, że każde ludzkie życie ma sens, a każde zakończenie jest również początkiem czegoś nowego.

 

Gitara i inne demony młodości             
Bogusław Chrabota  
 
 
Format: 125 x 195 mm                 
Stron: 262                     
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-659-1                 
Sugerowana cena det.: 32,90 zł  

Historia o młodości i przyjaźni zrodzonej w industrialnych krajobrazach Nowej Huty i mieszczańskim Krakowie.

Ta książka to wbrew pozorom pełnokrwista powieść, choć nie ucieka od wszechobecnych na jej stronach wątków biograficznych. Autor wychowywał się na pograniczu dwóch kompletnie różnych wszechświatów – Nowej Huty i Krakowa. A jednak w tej książce splatają się w jedną całość. Arka Pana jest przedmurzem Piwnicy pod Baranami i  Collegium Novum. Środowisko „Tygodnika Powszechnego” nie koliduje z obrazami nowohuckiego socrealizmu. Na kartach książki pojawiają się cienie Wisławy Szymborskiej, Kornela Filipowicza, Marka Grechuty, Kory i  Manaamu. A wszystko spaja serdeczna przyjaźń kilku nastolatków, ich marzenie o karierze muzycznej i legendarna gitara Defil Carioca. Symbol, marzenia i pamiątka.

 

Uprzywilejowani               
Ewa Kowalska

 
 
 
Format: 145 x 210 mm                 
Stron: 256                     
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Pakt Trójprzymierza               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                        
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-661-4                 
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Wędrówka przez nowy, niepojęty świat.

Najniższy świat to gleba, na której dorodnie pleni się przeróżnego rodzaju zielsko. Żałosna lichota, pełzająca przy samej ziemi. My, Uprzywilejowani, uprawiamy ją w sposób niezauważalny i taktowny. Pilnujemy, by pełzaki nie zniszczyli świata i nie ulegli samozagładzie, rujnując odwieczny porządek. Ramię w ramię z naszymi braćmi Stroicielami tworzymy im piekło, z którego nie ma ucieczki. Aby przetrwać, muszą w nim uczestniczyć na naszych zasadach. Dzięki temu pozostają zielskiem. Na wieki wieków amen.

Trzy światy połączone przez jeden pakt. Pakt, który miał chronić odwieczną równowagę między wyższym a niższym istnieniem, a skutki jego przeciążenia mogłyby być nieprzewidywalne dla wszystkich trzech światów – Nadrzędnych, Stroicieli i Uprzywilejowanych.

Inicjacja Kędziora na Pierwszego miała przeprowadzić go do świata Stroicieli i  pomóc w  odnalezieniu Asper. Tymczasem Kędzior miota się między pragnieniem odebrania im dziewczynki a  ocaleniem Oriana. Wyrusza w podróż. Wbrew jego woli dołącza do niego Chloe, młoda skrzypaczka, by za pomocą śmiertelnej melodii uwolnić ludzi z mentalnej niewoli. Żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć, co może oznaczać naruszenie odwiecznego porządku.


comments powered by Disqus