Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 28-05-2019 22:28 ()


Pierwszy po Warszawskich Targach Książki tydzień Zysk i Spółka otwiera "Zaginionym kontynentem" Billa Brysona - niesamowitą, erudycyjną i lekką w odbiorze podróż po prowincjonalnej Ameryce. Bill Bryson powraca do krainy swojego dzieciństwa i sprawdza, jak bardzo zmienił się jego kraj. A może nie zmienił się w ogóle?

Prezentujemy także przewodnik po historycznych miejscach normandzkiego wybrzeża. Autor zaprasza czytelników na wspólną wyprawę przez historię i przestrzeń.

Także miłośnicy kryminałów i thrillerów znajdą coś dla siebie. Wydajemy nową książkę Wojciecha Wójcika "Miałeś tam nie wracać" oraz "Znak kukułki". Nie chcę powiedzieć za dużo, spoilery nie są w przypadku takich książek na miejscu, dlatego zachęcam do lektury.

Wśród tytułów znajdzie się także opowieść o nie ma, czyli o świecie, który minął wraz z I wojną światową. "Dziedzictwo" to pozycja nie tylko dla miłośników dobrej zapomnianej klasyki, ale dla wszystkich, których interesuje obyczajowość tamtych czasów.

"Dwie kobiety" Hanny Dikty to powieść o kobiecie, która porzuca swoje dotychczasowe życie w poszukiwaniu czegoś zupełnie nowego!

Zaginiony kontynent
Bill Bryson
 
 
 
Format: 145 x 205 mm                 
Stron: 376                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Naokoło świata              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń                        
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-630-0                
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Bezlitosna w osądzie i przezabawna w formie relacja o ponownym odkryciu Ameryki i poszukiwaniach idealnego miasteczka.

Prawie nikt nie wyjeżdża z Des Moines w  stanie Iowa. Jednak Bill Bryson wyjechał i  po dziesięciu latach spędzonych w  Anglii postanowił wybrać się do domu, który okazuje się dla niego… obcym krajem. W leciwym chevrolecie chevette Bryson pokonał prawie 14 000 mil na terenie trzydziestu ośmiu stanów, aby sporządzić ten zabawny i przenikliwy raport na temat kondycji małomiasteczkowej Ameryki.

Od głębokiego Południa po Dziki Zachód, od miejsca urodzenia Elvisa po Custer’s Last Stand, Bryson odwiedza miejscowości, którym nadaje własne nazwy, sugerujące nudę, ospałość i monotonię. Jego nadzieje na znalezienie amerykańskiego marzenia kończą się koszmarem chciwości, ignorancji i zanieczyszczenia środowiska.

********

Plaże inwazji w Normandii. Pejzaż i historia              
Andrzej Łapiński
 
 
 
Format: 160 x 230 mm                 
Stron: 592                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                      
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-622-5                
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Niezwykły przewodnik po historycznych miejscach normandzkiego wybrzeża.

6 czerwca 1944 roku Normandia stała się areną walk na niespotykaną dotąd skalę, które rozstrzygnęły losy i przyszłość Europy. Aliancki desant to przedsięwzięcie imponujące. Również teraz, dziesięciolecia po inwazji armii sprzymierzonych, pamięć o tamtych dniach warta jest przypomnienia i utrwalenia.

Plaże inwazji w  Normandii to znacznie więcej niż zwykły przewodnik turystyczny po tej nadmorskiej krainie. To wzbogacona o ciekawe i mało znane historie podróż w czasie i przestrzeni, która pozwoli w pełnej mierze odkryć piękno krajobrazu i intrygujące wątki przeszłości tego regionu.

Obowiązkowa lektura zarówno dla tych, którzy wybrali Normandię za cel swojej turystycznej przygody, jak i tych, których interesuje przebieg jednego z najważniejszych wydarzeń w historii drugiej wojny światowej.

********

Miałeś tam nie wracać              
Wojciech Wójcik
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 632                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                        
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-631-7                
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Młodość szybko przemija. A za nią czai się śmierć…

Hajnówką wstrząsa tragiczna śmierć Krzysztofa, młodego funkcjonariusza Straży Granicznej. Adam, mieszkający teraz w Warszawie, ze zdziwieniem odkrywa, że tuż przed śmiercią Krzysiek próbował się do niego dodzwonić, i to kilkanaście razy. Czego mógł chcieć? Czasy, gdy przyjaźnili się w liceum, dawno minęły. Po skończeniu szkoły Adam wyjechał z Hajnówki i przez trzynaście lat tam nie wracał. Aż do teraz…

Przeglądając rzeczy po zmarłym, Adam trafia na zdjęcie Kasi. Dawnej miłości Krzyśka, która zaraz po maturze popełniła samobójstwo. Tylko że na fotografii Kasia wcale nie wygląda na licealistkę. Zdjęcie przedstawia kobietę po trzydziestce…

Z każdą godziną pojawiają się kolejne pytania. Kogo przed śmiercią chciał odnaleźć Krzysiek? Kim naprawdę była Kasia? I dlaczego najbliżsi Adama błagają go, by natychmiast wyjechał Z Hajnówki?

********

Dziedzictwo              
Sybille Bedford
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 416                    
Okładka: twarda z obwolutą             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mira Michałowska                         
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji              
ISBN: 978-83-8116-624-9                
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Błyskotliwa opowieść o świecie, który przeminął wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej.

Dziedzictwo opowiada o dziejach dwóch rodów żyjących na przełomie XIX i XX wieku w kajzerowskich Niemczech: należących do berlińskiej żydowskiej burżuazji Merzów i arystokratycznych, pochodzących z sennego katolickiego południa Feldenów. Ich losy splatają się ze sobą na tle burzliwej historii zjednoczonych Niemiec, co prowadzi do skandalu politycznego i wielu tragikomicznych wydarzeń.

Sybille Bedford (1911-2006) – pisarka i  podróżniczka, urodziła się w  Niemczech, lecz mieszkała w  wielu europejskich miastach i  w Stanach Zjednoczonych. Przyjaźniła się z Tomaszem Mannem, Arnoldem Zweigiem i małżeństwem Huxleyow. Choć jej ojczystym językiem był niemiecki, zyskała sławę jako pisarka tworząca w języku angielskim.

Dziedzictwo to jej pierwsza, po części autobiograficzna powieść, w  której pisarka nie tylko odtwarza niepowtarzalny nastrój dawno minionej epoki, lecz również z wielkim kunsztem ukazuje barwne portrety poszczególnych przedstawicieli dwóch rodzin.

********

Dwie kobiety              
Hanna Dikta
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 312                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                        
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-638-6               
Sugerowana cena det.: 32,90 zł  

Mogłyby się nigdy nie spotkać. Jednak przewrotny los splata ich drogi, poddając je niełatwej próbie.

Ewa, mieszkanka Katowic, porzuca męża i pracę na uniwersytecie i wyjeżdża do Glinki, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku, gdzie zatrudnia się jako pomoc w pensjonacie. Prowadzi go owdowiała przed paroma laty Bogna. Ewa jest zamknięta w sobie i niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Jedyny wyjątek czyni dla właścicielki pensjonatu, do której od razu zapałała sympatią, oraz dla nowej sąsiadki, schorowanej matki czworga dzieci. Bogna również jest samotniczką. Ale nie tylko to łączy ją z Ewą. Każda z nich nosi w sobie tajemnicę. Dramatyczne wydarzenia, które wstrząsają życiem lokalnej społeczności, zmieniają wszystko.

********

Znak kukułki              
Anna Bichalska
 
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 420                    
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń                         
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-634-8                
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Dawno, dawno temu znaleziono mnie na skraju lasu. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięłam. Nikt nie wiedział, kim jestem…

Alina od lat cierpi na zaburzenia snu. Jako dziecko została adoptowana, ale nie wie, kim była wcześniej. Przybrany ojciec Aliny, dawniej dziennikarz, przed śmiercią zostawia list i  artykuły związane z jej odnalezieniem ponad dwadzieścia lat temu. Okazuje się, że przed laty zajmował się sprawą dziwnych zaginięć dzieci. W rozwikłaniu zagadki własnej przeszłości Alinie towarzyszy jej nowa lokatorka – tajemnicza Greta. Kim jest? Jakie skrywa tajemnice? I co łączy Alinę, Gretę, małą dziewczynkę o wielkiej wyobraźni, znanego współczesnego reżysera i pewną zapomnianą międzywojenną pisarkę?

Znak kukułki to opowieść o odmienności i  poszukiwaniu własnej tożsamości. O wychodzeniu z traumy i samoakceptacji. I o opowieściach, które potrafią ocalać.


comments powered by Disqus