Majowe nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-05-2019 15:13 ()


Wydawnictwo Zysk i Spółka otwiera maj niezwykłym tytułem. Niezwykłym, bo dotyczącym początku życia, momentu, w którym każdy z nas powstaje. I tego, co dzieje się później: jak się formujemy, kształtujemy, oczywiście na najbardziej elementarnym poziomie. "Pierwsza zagadka" łączy w sobie zalety popularnonaukowej opowieści z lekkością narracji oraz próbą odpowiedzi na esencjonalne pytania. 

Dla miłośników chłodnych, skandynawskich klimatów, przygotowaliśmy trzy książki Knuta Hamsuna zebrane w jedną. "Pan. Wiktoria. Marzyciele" to niepowiązany ze sobą trójksiąg, w którym odnajdziemy to, co w Hamsunie najlepsze: poczucie wyobcowania, wykluczenia społecznego, namiętności, a wszystko to skąpane w promieniach zimnego słońca, zanurzone w świecie dzikiej i pięknej przyrody. Obok Hamsuna nie można przejść obojętnie.

"Siedmiopiętrowa góra" to z kolei zapis niezwykłej wędrówki, jaką jest poszukiwanie wiary. Wydana po raz pierwszy krótko po wojnie, dla wielu ludzi stała się moralno-etyczną świętą księgą, pozwalającą odnaleźć się w nowych, coraz bardziej okrutnych czasach.

Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat               
Katharina Vestre
 
 
 
Format: 120 x 190 mm                 
Stron: 200                         
Okładka: twarda                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Małgorzata Rost                               
Wydanie: wyd. 1            
ISBN: 978-83-8116-623-2                        
Sugerowana cena det.: 32,90 zł  

Niesamowita podróż od komórki do człowieka.

Na początku jesteś tylko maleńką komórką. Następnie dzieli się ona na pół. Z dwóch komórek robią się cztery. Osiem. Szesnaście. Wkrótce pojawiają się pierwsze zarysy człowieka. Rdzeń kręgowy. Pulsujące delikatnie serce. Kolejne są płuca, oczy, usta. Mózg. Przez kilka magicznych miesięcy ze zbitki komórek powstaje oddychający, odżywiający się, myślący organizm.

Ale jak to właściwie możliwe?

Od czasu odkrycia cząsteczki DNA biologia rozwinęła się w  błyskawicznym tempie. Obecnie umiemy znaleźć odpowiedzi na pytania, które niegdyś były wielką zagadką. Skąd komórka wie, że ma stać się częścią serca, a nie dłoni lub ucha? Jak to możliwe, że jednojajowe bliźnięta mają ten sam zestaw genów, ale różne odciski palców? I co tak właściwie łączy nas z muszką owocową?

 

Pan.Wiktoria. Marzyciele
Knut Hamsun
 
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 430                          
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: Klasyka              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Czesław Kędzierski                                 
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji         
ISBN: 978-83-8116-297-5                       
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Opowieści o trudnej miłości oraz pięknie północnej przyrody.

Trzy powieści norweskiego noblisty są obowiązkową lekturą dla miłośników literatury skandynawskiej.

W prozie Knuta Hamsuna dominują charyzmatyczne, targane namiętnościami postaci oraz bezwzględna, niewzruszona natura. Telegrafista Rolandsen z Marzycieli to człowiek targany wielkimi namiętnościami, ekscentryczny wynalazca i  kochliwy artysta o burzliwym życiu. Jednak jego fantazja, wewnętrzna energia i  emocjonalność nie znajdują zrozumienia społeczności wioski rybackiej, w  której przyszło mu żyć. Wśród wszystkich marzeń i tajemnic telegrafista szuka drogi do serca ukochanej kobiety. Bohaterami Wiktorii są wrażliwi, lecz dumni młodzi ludzie – to opowieść o miłości, która bardziej dzieli, niż łączy. Z kolei porucznik Thomas Glahn z Pana spędza rok w  lasach dalekiej Północy, jednocząc się z naturą. Tam spotyka miłość - równie niezwykłą jak zniewalające, ale krótkie i kapryśne północne lato...

Gorące emocje w  krajobrazach mroźnej Północy oraz wzruszające historie – za to czytelnicy kochają skandynawską prozę.

 
 
Siedmiopiętrowa góra
Thomas Merton 
 
 
 
Format: 155 x 235 mm                 
Stron: 480                          
Okładka: twarda z obwolutą                 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Maria Morstin-Górska                               
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji              
ISBN: 978-83-8116-614-0                        
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Siedmiopiętrowa góra Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i  pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył. „Miałem - pisze Merton - postawić stopę na brzegu podnóża wąskiej, siedmiopiętrowej góry czyśćca, bardziej stromej i ciężkiej do pokonania, niż mogłem sobie wyobrazić, a nie zdawałem sobie wcale sprawy z trudu wspinania się, jaki stał przede mną”.

 

Dodruki:
 
Laura Sebastian - Księżniczka popiołu
Elżbieta Cherezińska - Harda (twarda)
Ayn Rand - Źródło (twarda)
Martin E.P Seligman, Elaine F. Walker, David L. Rosenhan - Pscyhopatologia
George R.R. Martin - Uczta dla wron. Tom 2 (miękka, filmowa)
George R.R. Martin - Taniec ze smokami. Tom 1 (miękka, filmowa)
George R.R. Martin - Taniec ze smokami. Tom 2 (miękka, filmowa)

comments powered by Disqus