Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spóka Redaktor: Motyl

Dodane: 12-04-2019 11:48 ()


Dawno, dawno temu, w roku 1956, państwowe jeszcze wtedy wydawnictwo Iskry, rozpoczęło wydawanie znakomitej serii powieści kryminalnych "Klub Srebrnego Klucza". Przez 44 lata czytelniczy szukali i zapisywali się na listach oczekujących po książeczki z małym srebrnym kluczykiem na okładce. W 2008 roku Zysk i S-ka powrócił do tej wspaniałej tradycji wydawniczej. 

Tym krótkim wykładem z polskiej historii wydawniczej chciałbym Państwa zachęcić do sięgnięcia po świeżo wznowione, klasyczne dzieło Allena Upwarda "Klub Domino". Trucizna na przyjęciu, następca tronu, maski i kostiumy karnawałowe... Przed Frankiem Tarletonem wiele wyzwań. Zachęcam do lektury, powieść nie straciła nic ze swojej tajemniczości, a z czasem zyskała także dodatkowy atut: aurę historii tamtych lat.

Drugim tytułem, który proponujemy na nadchodzący świąteczny czas, jest "Pierścień" Larry'ego Nivena. Klasyczną powieść s-f (pierwszy raz wydaną w 1970), za którą autor otrzymał Hugo, Nebulę, Locusa... Nie chcę zdradzać szczegółów fabularnych, ale wymyślony przez Nivena pierścień wdarł się szturmem w umysły wielu twórców s-f, nie tylko pisarzy. 

 

Pierścień              
Larry Niven
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 426                        
Okładka: twarda                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik                             
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji            
ISBN: 978-83-8116-539-6                      
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Pełna przygód międzyrasowa kosmiczna ekspedycja do najbardziej niezwykłego miejsca w  znanym Wszechświecie.

W przestrzeni kosmicznej powstaje nowe miejsce, świat ogromnych rozmiarów, który obejmuje swoim zasięgiem wiele milionów mil i jest odporniejszy od wszelkich powstałych przed nim planet. Istnieje na nim grawitacja, a dzięki wysokim barierom i  bliskości słońca można tam utworzyć nadającą się do zamieszkania nową planetę o powierzchni przekraczającej wielkość powierzchni Ziemi trzy miliony razy!

Laleczniki Piersona, obcy, którzy ów obiekt odkryli, nie pałają chęcią spotkania się z budowniczymi tak ogromnej konstrukcji, zebrali więc do jej zbadania niezwykły zespół, składający się z dwojga ludzi, szalonego lalecznika oraz kzina, olbrzymiego obcego podobnego do tygrysa. Lądowanie awaryjne na powierzchni obiektu zmusza załogę do pełnej trudów i niebezpieczeństw wędrówki po Pierścieniu, w trakcie której napotkają wiele przedziwnych zjawisk i niesamowitych obcych istot...

 

Klub Domino              
Allen Upward

 
 
Format: 145 x 205 mm                 
Stron: 272                        
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: przekład anonimowy                               
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji            
ISBN: 978-83-8116-591-4                     
Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

Znakomity klasyczny kryminał w wiktoriańskim stylu.

Podczas nocnego przyjęcia w klubie o podejrzanej reputacji dochodzi do tajemniczej śmierci od nieznanej trucizny. Rozwiązanie zagadki staje się dla władz szczególnie ważne, bo na tym samym balu bawił się zagraniczny następca tronu. Przeprowadzenia śledztwa nie ułatwia fakt, że wszyscy goście przyjęcia mieli na sobie maski i  kostiumy karnawałowe.

Policja zwraca się o pomoc do największego autorytetu w  dziedzinie trucizn – Franka Tarletona i  jego młodego asystenta – doktora Cassilisa. Z czasem na jaw wychodzą szczegóły, o których uczestnicy balu woleliby nie rozpowiadać. Okazuje się również, że ofiara wcale nie była taka niewinna, a  sam Cassilis ma wiele tajemnic do ukrycia przed swoim pracodawcą.

 


comments powered by Disqus