Kwietniowe nowości Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 04-04-2019 23:12 ()


"Do gwiazd" Brandona Sandersona: ten tytuł otwiera drugi tydzień kwietnia. Co sprawia, że Sanderson ma tak liczne grono czytelników - i to nie tylko takich, którzy są fanami fantastyki? Może to, jak doskonale autor miesza gatunki, czyniąc swoje powieści synkretycznymi? A może to, że unika powielania schematów (co w SF jest wyjątkowo trudne) i mówi o podstawowych wartościach? Warto przekonać się o tym samodzielnie, sięgając po "Do gwiazd" oraz po dodruk "Stalowego serca". 

W 2018 roku miał miejsce "Dziki romans". Jego naturalnym skutkiem jest "Szalona noc", czyli kolejny, już trzeci, tom serii "Wild Seasons". Powracają Lola i Oliver!

Melanż fantasy i SF, dzikie romanse... Mamy też jednak coś dla młodszych czytelników. "Słodycze", kryminał dla młodzieży (w którym trup nie ściele gęsto, a na podłogę kapią krople, ale czekolady), stworzony przez Laviego Tidhara, izraelskiego mistrza fantastyki, będzie doskonałą lekturą w parku czy przed snem. 

"Mózg" to z kolei fascynująca wyprawa wewnątrz ludzkiego umysłu. Dlaczego postrzegamy świat tak, jak go postrzegamy? Czy nie jest jedynie projekcją naszych mózgów? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć David Eagleman. Proszę sprawdzić, z jakim skutkiem.

Proponujemy też coś dla miłośników historii - "Sprawę Tuchaczewskiego" Pawła Wieczorkiewicza, opowieść o jednej z najsłynniejszych spraw epoki stalinowskiej.

 

Do gwiazd              
Brandon Sanderson
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 606                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Zbigniew Królicki                             
Wydanie: wyd. 1           
ISBN: 978-83-8116-574-7                     
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Bestsellerowy autor, Brandon Sanderson powraca z opowieścią o nieustraszonej dziewczynie, która chce zostać pilotem myśliwca w czasach najazdu ludzkości przez okrutną rasę obcych.

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.

Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca - zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.

Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia...

 

Szalona noc              
Christina Lauren
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 352                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk                               
Wydanie: wyd. 1            
ISBN: 978-83-8116-589-1                     
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Czasami namiętna noc w Vegas to nie koniec szalonego dnia, ale początek nowego życia. . .

Lola i  Oliver chętnie gratulują sobie zdrowego rozsądku, który nie pozwolił im skonsumować zawartego po pijanemu małżeństwa w  Las Vegas. Gdyby popełnili ten błąd na dodatek do ślubu, ich sytuacja nie byłaby z pewnością tak wygodna, jak jest. A przynajmniej tak brzmi wersja oficjalna…

W rzeczywistości Lola od pierwszego dnia pragnęła Olivera — a  z czasem coraz głębiej zakochuje się w  jego seksownym australijskim akcencie i swobodzie, z którą chłopak akceptuje ją taką, jaka jest. Dziewczyna lepiej czuje się w swojej pracowni i niezbyt chętnie odkrywa się przed innymi. Jej podświadome poczucie bezpieczeństwa, jakie ogarnia ją przy Oliverze, wydaje się niemal zbyt piękne, by było prawdziwe. Po co więc niszczyć coś dobrego...

Chociaż miłośniczki komiksów uganiają się za nim, Oliver nie potrafi zapomnieć o tym, czego nie zrobił z Lolą, kiedy miał okazję. Wie, czego chce od niej teraz. . . a to akurat zupełnie nie mieści się w relacjach przyjacielskich. Kiedy powieść graficzna Loli zaczyna zdobywać sławę w  całym kraju, po czym szybko zostaje wykupiona do adaptacji filmowej, Oliver zbliża się do dziewczyny, by być przy niej w razie potrzeby. Lola nie przepada za zwracaniem na siebie uwagi, ale może zwróci uwagę na niego...

********

Słodycze              
Lavie Tidhar
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 294                       
Okładka: twarda z obwolutą               
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz                         
Wydanie: wyd. 1           
ISBN: 978-83-8116-572-3                     
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Nastoletnia prywatna detektyw w  przestępczym świecie przemytników łakoci podejmuje próbę ratowania fabryki czekolady.

Nelle Faulkner to dwunastoletnie prywatna detektyw, która szuka następnego klienta w mieście, gdzie posiadanie i jedzenie słodyczy to przestępstwo, a herbatniki to herezja.

Kiedy więc prosi ją o pomoc jej równolatek, cieszący się złą sławą gangster handlujący słodyczami, Nelle bierze jego sprawę. Okazuje się, że wplątani w nią są także dorośli…

Czy, wciągnięta w  sekretny świat przemytników słodyczy i  czekoladowych oszustów, Nelle zdoła wraz z przyjaciółmi znaleźć sposób na zdobycie ciastka? Czy może razem z nimi wpadnie jak śliwka w kompot? Czy wyjdzie cało ze zderzenia świata dzieci ze światem dorosłych?

Uznany twórca fantastyki, izraelski pisarz Lavie Tidhar, w  iście chandlerowskim stylu przenosi czytelnika w  pozornie idylliczny świat miasteczka, nad którym góruje zamknięta fabryka czekolady, a  wszystkie tropy prowadzą do półświatka przemytników słodyczy.

 

Mózg. Opowieść o nas              
David Eagleman
 
 
Format: 145 x 205 mm                 
Stron: 248                       
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Aleksander Wojciechowski                               
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji          
ISBN: 978-83-8116-617-1                     
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Fascynująca opowieść o tym, jak życie kształtuje mózg i jak mózg kształtuje życie.

David Eagelman, znany neurofizyk, współautor cenionych programów BBC, zaprasza czytelników w podróż mającą na celu znalezienie odpowiedzi na pytania o sedno ludzkiej egzystencji. Rzeczywistość, czyli co? „Ty”, czyli kto? W jaki sposób podejmujemy decyzje? Do czego mózg potrzebuje innych ludzi? W jaki sposób technologia gotowa jest zmienić pojęcie człowieczeństwa? W swoich dociekaniach Eagleman wiedzie nas przez świat sportów ekstremalnych, odpowiedzialności karnej, ekspresji mimicznych, ludobójstwa, operacji chirurgicznych na mózgu, wrażeń wewnętrznych, robotyki i  pogoni za nieśmiertelnością. Zapnijcie więc pasy, bo czas ruszyć w  objazdową wycieczkę po waszym wewnętrznym kosmosie, gdzie z niekończącej się gęstwiny miliardów komórek i  bilionów połączeń między nimi, wyłoni się coś, a  raczej ktoś, kogo być może w  ogóle nie spodziewaliście się tam spotkać, mianowicie każdy z was.

********

Sprawa Tuchaczewskiego               
Paweł Wieczorkiewicz
 
 
Format: 165 x 220 mm                 
Stron: 344                       
Okładka: twarda            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                            
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji          
ISBN: 978-83-8116-430-6                     
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

Historia jednej z najsłynniejszych spraw epoki stalinowskiej.

Marszałek Michaił Tuchaczewski, nazywany „sowieckim Bonapartem”, był jednym z najsłynniejszych dowódców Związku Sowieckiego. Jego proces i  egzekucja w  1937 roku rozpoczęły masową czystkę w  szeregach Armii Czerwonej.

Sprawa Tuchaczewskiego, który zdaniem wielu stał na drodze Stalina do władzy absolutnej, odbiła się szerokim echem nie tylko w Związku Sowieckim, lecz również na arenie międzynarodowej. Paweł Wieczorkiewicz w swojej książce dokładnie analizuje przyczyny i skutki polityczne, jakie spowodowała, odtwarza przebieg samego procesu i  mechanizm działań sowieckiego wywiadu oraz przedstawia dramatyczną historię walk o władzę wśród sowieckiego przywództwa.

 
Dodruki:
 
Brandon Sanderson - Stalowe serce
Anthony de Mello - Przebudzenie (okładka miękka)
Anthony de Mello - Przebudzenie (okładka twarda)

comments powered by Disqus