Premiera zwiastuna "Wierszy lodu i ognia" oraz piosenki promującej tomik

Autor: Marek Kaczkowski Redaktor: Motyl

Dodane: 02-04-2019 15:49 ()


Prezentujemy zwiastun "Wierszy lody i ognia" Marka Kaczkowskiego - tomiku wierszy inspirowanych sagą George'a R.R. Martina i jej filmową adaptacją.

ZWIASTUN: 

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała też piosenka "Dziewczynka", której za kanwę posłużył jeden z liryków z tomiku. Autorką muzyki i wykonania jest Justyna Panfilewicz - polska wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, wielokrotna zwyciężczyni konkursów poezji śpiewanej, laureatka Nagrody im. Anny Jantar, za zwycięstwo w SuperDebiutach podczas 52. KFPP w Opolu

PIOSENKA

 

Tomik „Wiersze Lodu i Ognia” został napisany w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. Liryki autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją. Oficjalna premiera tomiku była wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki. To poezja utrzymana w duchu twórczości Jacka Kaczmarskiego – mówi autor wierszy – dzielę się swoimi odczuciami, emocjami i przemyśleniami dotyczącymi bohaterów Martina. Debiutujący poeta dodaje, iż liczy, że fani powieściowej sagi i serialu odnajdą w jego wierszach także zapis swoich refleksji i emocji.

W wierszach autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności sagi Martina i serialu nakręconego na jej podstawie, a także pokazać, dlaczego według niego twórca „Gry o tron” staje się Tolkienem naszych czasów. Kaczkowski wierszem próbuje opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie znajduje w prozie Martina, a które wydają się być odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień i niepokojów. O autorze:

Marek Kaczkowski – przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji Filmowej i ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcje w kinie” oraz „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.


comments powered by Disqus