Lajconik 2019 - informacja prasowa

Autor: Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki Redaktor: Motyl

Dodane: 22-03-2019 10:52 ()


Kolejna edycja krakowskiego konwentu miłośników gier RPG Lajconik zbliża się wielkimi krokami. Na uczestników czekać będzie w tym roku komplet dobrze znanych atrakcji z lat ubiegłych, oraz kilka nowych, dzięki którym amatorzy gier fabularnych pod każdą postacią powinni świetnie się odnaleźć w programie imprezy. Tematem przewodnim tej edycji będzie strach - nie znaczy to jednak, że przeznaczona jest tylko dla tych, którzy lubią się bać.

Jak co roku Lajconik to przede wszystkim sesje RPG. Tym razem odbędzie się ich równo 40 - nie licząc tych, które mistrzowie gry postanowią zaimprowizować na samym konwencie! Jeśli nie udało się Wam wcześniej na nie zarejestrować, nie musicie się martwić - na graczy czeka nadal 80 miejsc dostępnych wyłącznie na miejscu. Nikt nie powinien odejść z Lajconika bez okazji do zagrania choćby przez kilka godzin.

Jeśli i tego okaże się mało, w budynku Siemacha Spotu będzie na Was czekać stolik Dungeons and Dragons Adventurers League, przy którym stale dyżurować będą mistrzowie podziemi czekający na chętnych graczy. Tutaj nie ma żadnej rejestracji - sesje będą ruszać, kiedy zbierze się wystarczająco dużo chętnych. Będą też na tyle przystępne, by grać mogli nawet początkujący i najmłodsi. To również pierwsza z tegorocznych premier - przy stoliku AL będziecie mogli po raz pierwszy zagrać polskimi kartami postaci do piątej edycji D&D!

Druga erpegowa premiera na ten rok to polskie karty do “My Little Pony - Tails of Equestria”, z którymi odwiedzi nas specjalny wysłannik wydawnictwa Black Monk, Miszcz Gry Robakov. Na jego sesje zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 9 lat i nie zdążyli jeszcze zestarzeć się na tyle, by granie czarodziejskimi kucykami sprawiało im problem ;)

Black Monk przygotował również dla uczestników Lajconika autoryzowane sesje najnowszej, siódmej edycji Zewu Cthulhu. Jeśli nie straszne Wam spotkania z Wielkimi Przedwiecznymi, koniecznie sprawdźcie w których salach się odbywają. Cztery kolejne sesje w starszych wersjach systemu zostały też zgłoszone przez naszych uczestników. No i jak co roku nie zabraknie Świata Mroku, “Deadlands” czy autorskich horrorów.

A na tych, którym strach nie jest do szczęścia potrzebny, czeka m.in. sala Earthdawn przygotowana przez stowarzyszenie Topory. W środku sesje wyłącznie w tym systemie, na zewnątrz stoisko, na którym dowiecie się o nim wszystkiego, czego potrzeba do rozpoczęcia rozgrywki. I jeszcze paru innych rzeczy. Warto zajrzeć.

Co oprócz erpegów? Jak co roku games room z darmową wypożyczalnią, pokazami i turniejami, które stopniowo zapowiadane są na facebookowym profilu Lajconika. Dla spragnionych innego rodzaju rozrywek - dwa chamber larpy, zapisy dla uczestników już wkrótce na stronie. Dodatkowo po raz pierwszy w historii imprezy organizatorzy szykują dla Was grę miejską, która zabierze Was w podróż po Krakowie w poszukiwaniu wampirów - gra odbędzie się tydzień przed konwentem, w niedzielę 31.03., zaś jej finał zostanie połączony z oficjalnym zamknięciem Lajconika. Organizatorzy zapowiadają, że jeśli pomysł się przyjmie, będą do niego regularnie wracać.

Jest też w programie kilka atrakcji dla najmłodszych uczestników konwentu. Oprócz sesji RPG z niskim progiem wejścia będzie na nich czekać osobny games room, w którym doświadczeni wolontariusze dopilnują, by zawsze czekało na nich coś ciekawego do roboty. W sobotę odbędą się tam również warsztaty malowania figurek, a w niedzielę samemu będzie można dać się za darmo pomalować. Za zgodą rodziców, naturalnie.

Przez dziewięć lat swojego istnienia Lajconik zdążył na stałe wpisać się w erpegowy krajobraz Krakowa. Wraz z tegoroczną edycją organizatorzy chcieliby wyjść naprzeciw fanom pokrewnych rozrywek i mniej doświadczonym graczom. Nieważne czy wolisz turlać kośćmi po stole, uczestniczyć w zawiłej intrydze wcielając się w postać z horroru czy biegać po mieście w poszukiwaniu ukrytych zagadek, tu masz szansę znaleźć coś dla siebie. Dwudniowa wejściówka na imprezę kosztuje 10zł, dzieci do lat 12 wchodzą za darmo pod opieką osoby dorosłej.

Strona internetowa lajconika: www.lajconik.ksf.org.pl

Fanpage imprezy na fb: www.facebook.com/lajconik

Galeria


comments powered by Disqus