Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 18-03-2019 15:12 ()


W tym tygodniu proponujemy jeden, ale bardzo mocny tytuł: "Żonę bankiera" Cristiny Alger. Kwity z Panamy, Amber Gold, GetBack… Co jakiś czas oglądamy wiadomości. Widzimy polityków, znane twarze, pouczające, zarządzające naszymi pieniędzmi i państwami. I wściekamy się – bezradni – bo co innego możemy zrobić.

Annabel, żona tytułowego bankiera, nagle znajduje się w tej właśnie sytuacji. Jej mąż, pracujący dla największego szwajcarskiego banku, ginie w katastrofie lotniczej. Z chwili na chwilę okazuje się, że urzędnik skrywał wiele tajemnic. Ponieważ nie ma już siły, która może go rozliczać, nieznane wcześniej siły, układy i koterie kierują swoje – najpierw grzeczne, ale ze strony na stronę coraz bardziej natarczywe – pytania do Annabel.

Kobieta odkrywa świat globalnej finansjery, w którym nie istnieją ani granice państw, ani prawo, a rządzą chciwość, pycha i przede wszystkim niewyobrażalne pieniądze.

 

Żona bankiera              
Cristina Alger
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 416                     
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Piotr Kuś                             
Wydanie: wyd. 1           
ISBN: 978-83-8116-583-9                   
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Istnieje cały ukryty przed nami, odrębny świat, toczący się według własnych reguł. Świat brudnych pieniędzy, umieszczonych na podejrzanych kontach bankowych, świat należący do potężnych i niebezpiecznych ludzi.

Kiedy Matthew Werner, bankier pracujący dla największego szwajcarskiego banku, ginie w  katastrofie lotniczej, jego młoda żona musi uporać się nie tylko ze stratą ukochanego, lecz również z tajemnicami, które po sobie pozostawił. Z czasem Annabel zdaje sobie sprawę, że jego śmierć nie była przypadkowa, a ona sama znajduje się teraz na celowniku potężnych sił, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewała.

Trzymający w  napięciu thriller Cristiny Alger ukazuje świat globalnej finansjery i  ukrytych pieniędzy, świat chciwości i pychy, dla którego nie istnieją ani granice państwowe, ani prawo.

 

Dodruki:
 
Kari Hotakainen - Kimi Räikkönen, jakiego nie znamy
Stephen Hawking - Ilustrowana krótka historia czasu
Elżbieta Cherezińska - Ja jestem Halderd

comments powered by Disqus