Znamy termin Zakonek 2019

Autor: Zakonki Redaktor: Motyl

Dodane: 10-03-2019 12:52 ()


Oficjalna data Zakonek została ujawniona. Impreza odbędzie się od 16 do 18 sierpnia 2019 roku. Dodatkowo organizatorzy informują, że czekają na uczestników już od 15 sierpnia w swoim barze na Pustkowiach, ale zaznaczają, że główne atrakcje rozpoczną się od piątku. 

Zakonki to konwent post-apokaliptyczny, organizowany przez Zakon świętego Płomienia już od 12 lat. Z biegiem lat zmienił on swoją formę. W przeszłości uczestnicy przemierzali Wasteland podczas larpa (ang. live action role-playing) osadzony był w polskim uniwersum postapokaliptyczym oraz trwał od kilku do kilkunastu godzin podczas imprezy. Ten świat, budowany był przez lata podczas Zakonek, Oldtown, Ziem jałowych oraz mnóstwa innych pobocznych eventów. Jest to polska poza gładzie atomowej, która według realiów przyjętych w serii gier Fallout nastąpiła w roku 2077, obecnie mamy rok 2119. Cywilizacja powoli podnosi się z ruiny, w różnych regionach z trudem tworzą się zręby państwowości, ludzie dążą do powstawania mniejszych i większych stabilnych osad, jednak dalej prawem nadrzędnym jest prawo pięści. Podczas gry uczestnicy wcielają się w różne postacie – od zwyczajnego podróżnika po prawnika czy chemika. Wykorzystując własną kreatywność nadają postaciom unikatowy charakter oraz wygląd. Dzięki graczom, historia stworzona na kartkach papieru ożywa, nabiera tempa oraz zyskuje zakończenie.

Aktualnie Zakonki przyjęły formę przypominająca festyn. Obywa się wiele konkursów oraz zabaw dla uczestników, w tym „Mini-Larpy”, czyli małe gry terenowe na zasadach larpa, jednakże trwające o wiele krócej. Pamiętajmy to jedynie zabawa, która posiada zasady, które bazują na Podręczniku Gracza z 2017, jak i również zasady są wyjaśniane przez rozpoczęciem zabawy. Aby uczestniczyć w grze należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie, jak i innych graczy. Każdy uczestnik ma obowiązek zaopatrzyć się w okulary ASG, które uchronią oczy przed uszkodzeniami, stosować się do hasła „Basta” – jeżeli ktoś przekroczy strefę prywatną gracza to hasło automatycznie zatrzymuje grę, a uczestnicy wspólnie ustalają co wydarzyło się dalej. Każda osobo biorąca udział w grze terenowej powinna czuć się komfortowo i bezpieczna.

Jak to miało miejsce w 2018. Podczas trwania imprezy (od piątku do niedzieli) przebywamy w post-apokaliptycznym barze. Brak ślicznych ubrań, wypastowanych butów czy upranych hawajek – swoim wyglądem, jak i zachowaniem przed 3 dni symulujemy post apokaliptycznego baru w samym środku Wastelandu. Uczestnictwo w punktach programu jest dobrowolne. Uczestnicy mają wybór, czy chcą aktywnie spędzić u nas czas biorąc udział w konkursach lub mini-larpach, czy wolą posiedzieć ze na wygodnej kanapie w towarzystwie znajomych twarzy.

Zakonki to idealna impreza dla każdego fana post-apokaliptycznego świata, aby na chwile oderwać się od trudów dnia codziennego, a wejść w role podróżnika przemierzającego niezbadane pustkowie. Zaznaczamy, że jest to wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie konwentowej:

http://plomien.lunarii.org/Zakonki/prev/3

 


comments powered by Disqus