Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 01-03-2019 15:50 ()


Nowy tydzień, nowe tytuły. Stawkę otwiera "Milcząca ofiara", która zadebiutuje na księgarskich półkach już 4 marca. To gotowy scenariusz serialu. Trzy narracje, rozgrywające się w różnych czasach i okolicznościach, prowadzące do rozdrapania starej rany. Przeszłość, powracająca mimo woli, stanie się tak namacalna, że aż bolesna. Idealne życie, skrywające pod powierzchnią to, o czym lepiej byłoby na zawsze zapomnieć. Wszystkie te składniki zatopione są w gęstym skandynawskim sosie; klimat rodem z Larssona, Nesbo czy Lackberg czuć na każdej stronie.

Elle Kennedy powraca z "Pościgiem", pełną namiętności opowieścią o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć.

Na pewno kojarzą Państwo Piotra Semkę, dziennikarza, obecnie związanego z tygodnikiem "Do Rzeczy". Przekroczone półwiecze staje się dla niego okazją do przedstawienia Janowi Hlebowiczowi historii swojej rodziny, kariery. Jednocześnie opowiada o historii Polski przed i po 1989 ze swojej perspektywy. 

Wśród dodruków znajdują się dwie pozycje Stephena Hawkinga, klasyczny "Atlas zbuntowany" oraz opowieść o silnej kobiecie: "Biegnąca z wilkami".

Pościg             
Elle Kennedy
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 400                   
Okładka: miękka            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Helińska                             
Wydanie: wyd. 1             
ISBN: 978-83-8116-573-0                 
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Pełna namiętności opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć…

Summer to dziewczyna z wyższych sfer, pozornie pochłonięta wyłącznie zakupami i wyglądem. Fitz jest hokeistą, który realizuje swoje marzenia dzięki graniu w drużynie uniwersyteckiej, co zapewnia mu opłacenie upragnionych studiów. To seksowny i  ponury facet, którego tatuaże i  sposób bycia zupełnie nie pasują do Summer. Jednak obydwoje czują do siebie ogromny pociąg. Wszystko wydaje się iść ku dobremu, jednak kilka nieuważnych słów Fitza sprawia, że urażona Summer odsuwa się od niego, by zacząć flirtować z jego kolegą z drużyny. Jednak obydwoje nie mogą o sobie zapomnieć, zwłaszcza że widzą się codziennie, gdyż zostają współlokatorami. Dzięki temu Fitz poznaje bliżej dziewczynę i radykalnie zmienia o niej zdanie…

„W tej opowieści o życiu na campusie chodzi o wiele więcej, niż tylko o hokeistów, pożary w domach studenckich stowarzyszeń, mrocznych profesorów, bójki w barach i domówki. Summer i Fitzy pracują nad tym, by zrozumieć, że tak naprawdę wkurza ich życie bez drugiej osoby u boku i właśnie tej historii chcemy wysłuchać”.

Hypable.com

********

Milcząca ofiara              
Caroline Mitchell
 
  
 
Format: 145 x 215 mm                 
Stron: 354                  
Okładka: miękka              
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak                                
Wydanie: wyd. 1             
ISBN: 978-83-8116-571-6                    
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Emocjonujący thriller psychologiczny o mrocznych rodzinnych sekretach, o których lepiej byłoby zapomnieć…

Emma prowadzi idealne życie kochającej żony i oddanej matki.Gdy jej mąż, Alex, dostaje awans, decydują się przeprowadzić z odludnej wyspy do miasta.

Jednak wraz ze sprzedażą domu może zostać odkryty jej najmroczniejszy sekret. Emma na skraju pola odnajduje grób młodego nauczyciela, który ją uwiódł, gdy była nastolatką. Teraz nie może jednak uwierzyć w to, co widzi - zakopane przez nią przed laty zwłoki zniknęły. Grób jest pusty. A to tylko początek…

Przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć...

********

Piątka u Semki              
Piotr Semka, Jan Hlebowicz
 
 
 
Format: 145 x 205 mm                  
Stron: 392                  
Okładka: miękka ze skrzydełkami                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                              
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-501-3   
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Wywiad-rzeka z Piotrem Semką, znanym publicystą i autorem

Piotr Semka, znany dziennikarz i  autor, w  rozmowie z Janem Hlebowiczem opowiada o swoim dzieciństwie w  Gdańsku, o pierwszych krokach reportera i  kolejnych wyborach życiowych. Jego oczyma oglądamy niedawne wydarzenia historii Polski.

Ciekawie i niebanalnie.

 

Dodruki:
 
Lucy Hawking, Stephen Hawking, George i tajny klucz do wszechświata
Ayn Rand, Atlas zbuntowany (oprawa twarda)
Clarissa Pinkola Estes, Biegnąca z wilkami
Stephen Hawking, Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

comments powered by Disqus