Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 18-02-2019 16:38 ()


Nowy tydzień wydawnictwo Zysk i Spółka otwiera "Kryminalnymi przypadkami Matyldy". Pamiętają Państwo "Ciosy słonia"? W nowej powieści Bożena Mazalik prowadzi czytelników do Sarniego Dworu, upiornego dworzyszcza, pełnego skrzypiących schodów i tajemnic. Mroczne zagadki, romans, komisarz policji, nieboszczyk... Kryminał ze sporą dawką humoru, śląskich krajobrazów i legend!

Druga nowość zalicza się do klasyki. "Czyż nie dobija się koni?" to znakomita powieść o cynicznym wykorzystywaniu marzeń oraz cenie, jaką trzeba za nie zapłacić. Taneczny maraton, rozgrywający się w czasach kryzysu gospodarczego w Stanach, jest tak naprawdę tańcem śmierci. Simone de Beauvoir uznała "Czyż nie dobija się koni?" za pierwszą amerykańską powieść egzystencjalną. W 1969 roku Sydney Pollack zekranizował książkę; jedną z głównych ról zagrała Jane Fonda.  

Chcielibyśmy także przypomnieć Państwu "FarMagię" - i zaprosić na wyprawę do tego magicznego miejsca...

Kryminalne przypadki Matyldy             
Bożena Mazalik
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 436                  
Okładka: miękka ze skrzydełkami             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                             
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-465-8                
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Zamek, nieboszczyk i jałówka – czyli jak Matylda szukała świętego spokoju

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, wszystkim, czego potrzebuje, jest odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją wprowadzenia się na jego zamek i  Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.

Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru – wciąż słychać tajemnicze stukanie, kamienne schody skrzypią, drzwi się otwierają… Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną, na którego urok Matylda nie potrafi być obojętna. Wydarzenia nabierają tempa, a  nieboszczyków przybywa…

********

Czyż nie dobija się koni?               
Horace McCoy
 
 
 
Format: 135 x 205 mm                  
Stron: 152                 
Okładka: twarda                
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                  
Tłumaczenie: Lesław Haliński                
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji                
ISBN: 978-83-8116-576-1                   
Sugerowana cena det.: 35,00 zł  

Opowieść o czasach wielkiego kryzysu przepełniona tańcem i rozpaczą.

Hollywood, lata 30. XX wieku, rekordowo wysokie bezrobocie. Gigantyczny maraton taneczny przyciąga rzesze znęcone obietnicą darmowego wiktu i  tysiąca dolarów dla zwycięzcy: bezrobotnych aktorów, łowców nagród i ludzi bez perspektyw. Rozpoczyna się dziwna pogoń spoconych par za kołem fortuny. Dla niektórych stawką jest życie…

Powieść "Czyż nie dobija się koni?" jest uznawana za pierwszą amerykańską powieść egzystencjalną; jej autora stawiano na równi z Hemingwayem i Faulknerem, a w 1969 roku Sydney Pollack dokonał słynnej ekranizacji tej powieści, w której główną rolę zagrała Jane Fonda.

 

FarMagia               
Magdalena Jasny
 
 
Format: 140 x 205 mm                   
Stron: 296                 
Okładka: twarda                 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                                
Wydanie: wyd. 1                
ISBN: 978-83-8116-324-8  
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Farmagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską, albo morskie hipokampy spragnione soczystych owoców. Czarodziejskie stworzenia wiedzą, że tu otrzymają pomoc.

Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie. Ostatnia z nich niedawno opuściła Farmagię, ponieważ wydoroślała, a pełnoletni nie mają wstępu na farmę. Elfy muszą szybko znaleźć nową kandydatkę. Udaje im się to w dość dramatycznych okolicznościach.

Dziewczynka ma na imię Tereska. Podejmuje się trudnej misji, choć nie ma pojęcia o leczeniu czarodziejskich stworów. 

Ale to jest najmniejszy z jej problemów...


comments powered by Disqus