Warszawa w ogniu! Nowa książka postapo!

Autor: Dominika Tarczoń Redaktor: Motyl

Dodane: 05-02-2019 21:06 ()


Kiedy zginie roślinność, ludzkość umrze razem z nią.

Rośliny umierają, a na świecie panuje głód. Po serii wojen o  resztki surowców ludzkość przegrała z kataklizmem. Nastąpił Koniec – globalny głód i wymieranie o apokaliptycznych wręcz rozmiarach.

Warszawa nigdy nie miała łatwej historii, jednak to jej mieszkańcy zawsze stanowili o sile stolicy. I to właśnie oni są jednymi z ostatnich żyjących ocaleńców. Wśród mieszkańców jest Oskar – wyrzutek, próbujący znaleźć swoje miejsce w umierającym świecie.

Trawiona pożarami Warszawa, walka o przetrwanie i dramat jednostki.

Oskar żyje na granicy społeczeństwa po tym, jak oskarżono go o tajemnicze morderstwo. Warszawiacy już wydali na niego wyrok, zwłaszcza że znał ofiarę. Chłopak żyje w nieustającym strachu i poczuciu winy. Co naprawdę stało się tamtego tragicznego dnia?

Niespodziewanie, Oskar otrzymuje zadanie, od którego zależy jego los – bezlitosny wyrok lub całkowita amnestia.

Premiera książki już 20 lutego!

 

Dominika „Nerd Kobieta” Tarczoń

Z postapokalipsą związana jest od 2012 r. Od 2013 r. współtworzy Post – Apokalipsa Polska, największy w Europie serwis poświęcony postapokalipsie, gdzie szefuje Działowi Literatura. Jako blogerka wypromowała już niemal setkę książek, imprez i twórców w estetyce postapo.

Literacko interesuje ją fantastyka – od dark fantasy po solar punk. Jednak to postapokalipsa jest gatunkiem, który darzy największym uczuciem. Debiutowała w dwumiesięczniku Fantom  opowiadaniem "Filtr".

Zawodowo zajmuje się tworzeniem treści i marketingiem. Prywatnie włóczykij, pasjonatka urbexu i freestyle iceskatingu.

Sercem związana z warszawską Pragą Północ.


comments powered by Disqus