Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 03-02-2019 21:20 ()


Dawno temu, w odległej galaktyce... Jak się okazuje: wcale nie tak dawno i wcale nie w tak odległej galaktyce. 4 lutego na księgarskich półkach ląduje Noc bez gwiazd Petera Hamiltona. Trochę komputerowej serii Mass Effect, trochę Gwiezdnych wojen i okazuje się, że może w science fiction niemal niemożliwym jest wymyślenie nowej fabuły, ale nie zmienia to faktu, że nadal można pisać książki odkrywcze, porywające (prawie 900 stron tej prozy po prostu się połyka). 

Wiedzą Państwo, że Julio Cortazar inspirowała się Kwartetem aleksandryjskim? Ukaże się już drugi tom, czyli Balthazar. Pogoda sprzyja zanurzeniu się w tej powieści - powieści luster...

 
Noc bez gwiazd           
Peter F. Hamilton
 
 
Format: 140 x 205 mm               
Stron: 882               
Okładka: miękka             
Wydawnictwo: Zysk i S-ka               
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki             
Wydanie: wyd. 1               
ISBN: 978-83-8116-540-2                
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Klasyczna międzygwiezdna przygoda w  fascynującej opowieści o zbiegu, który niesie nadzieję ocalenia dla świata Wspólnoty.

Przez stulecia więziona w  Pustce, planeta Bienvenido wraz z jej mieszkańcami, zarówno ludźmi jak Upadłymi, została wyrzucona w  zwykłą przestrzeń. Jednak ocaleni znajdują się miliony lat świetlnych od Wspólnoty, która nawet nie wie o ich istnieniu. Gdy obie rasy zamieszkujące planetę rozpoczynają śmiertelną walkę o jej wyłączne posiadanie, ludzkość wydaje się skazana na klęskę, pomimo pomocy tajemniczej Anielskiej Wojowniczki, dysponującej niedostępnymi dla ludzi zdobyczami techniki Wspólnoty.

Jednak w  trakcie rutynowego lotu kosmicznego major Ry Evine bezwiednie uwalnia przetrzymywany przez Upadłych statek, który awaryjnie ląduje na Bienvenido, przynosząc ludzkości nadzieję na przetrwanie: niezwykłe dziecko. To dziecko nie tylko dorasta w  błyskawicznym tempie, ale posiada wiedzę i  umiejętności znacznie przekraczające te, jakimi dysponują ludzie mieszkający na Bienvenido. Tropione przez Upadłych i  ludzi, jest ogniwem łączącym zapomnianą przeszłość i wspaniałą przyszłość, będącą już niemal poza zasięgiem…

 

Kwartet aleksandryjski. Balthazar
Lawrence Durrell
 
   
Format: 140 x 205 mm               
Stron: 302            
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Maria Skibniewska                    
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji              
ISBN: 978-83-8116-550-1             
Sugerowana cena det.: 45,00 zł               

Barwna fabuła, wielkie namiętności i polityczne intrygi w scenerii fascynującej bliskowschodniej Aleksandrii

Balthazar, tytułowy bohater drugiej odsłony Kwartetu aleksandryjskiego, opisuje kulisy wydarzeń znanych z pierwszego tomu, Justyny, korygując niektóre fakty i  przeinaczenia w  opowieści Irlandczyka Darleya. Dzięki nowemu spojrzeniu skomplikowane relacje uczuciowe i  erotyczne, jakie łączą bohaterów podczas ich pobytu w magicznym mieście na styku Wschodu i Zachodu, mieście pięciu ras i kilkunastu wyznań – w Aleksandrii, jawią się w  zupełnie nowym świetle. Justyna jest dziwną i  namiętną Żydówką, Melissa – tancerką, Nessim – koptyjskim finansistą i mężem Justyny, Darley natomiast jej kochankiem, bezgranicznie zafascynowanym roztaczaną przez nią aurą femme fatale. Hipnotyczna gra miłości, perwersji i  zazdrości w  zmysłowej scenerii skazanego na zagładę wielokulturowego świata nabiera nowych znaczeń, a każdy z bohaterów pod maską gry pozorów ukazuje kawałek prawdziwej tożsamości.

 
Dodruki:
 
Stephen Hawking, Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
George R.R. Martin, Ogień i krew I
George R.R. Martin, Nawałnica mieczy. Stal i śnieg (miękka, filmowa)

comments powered by Disqus