Nowości Zysk i Spółka - dwie książki Martina i kolejny serial Netflixa!

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 25-01-2019 12:08 ()


W czwartym tygodniu stycznia czas zatacza koło. Jeszcze niedawno, w listopadzie pisaliśmy, że wystarczą dwa słowa: Ogień i krew. 28 stycznia na rynek wkracza drugi tom kroniki rodu Targaryenów! Czas znów wybrać się do dawnego Westeros i zanurzyć w krwawe, ale i fascynujące, dzieje jednego z największych rodów uniwersum Martina.

Następny tytuł też przyprawia o dreszcz emocji: Żeglarze nocy i inne opowiadania George’a R.R. Martina, to połączenie space opery i gotyckiego horroru. Smaczku dodaje wiadomość, że niebawem (najprawdopodobniej 1 lutego) w serwisie NETFLIX pojawi się serial na podstawie książki...

Dla miłośników thrillerów, przygotowaliśmy książkę Katrine Engberg Stróż krokodyla, akcja osadzona w klimacie starej Kopenhagi, trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

Na koniec powieść obyczajowa dla młodzieży -  Nowe jutro Agaty Polte. Niebanalna historia o przyjaźni, pierwszej miłości i pierwszych rozczarowaniach.

 
Ogień i krew. Część 2
George R.R. Martin
Format: 140 x 205 mm              
Stron: 518              
Okładka: twarda            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka              
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski            
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-551-8               
Sugerowana cena det.: 59,00 zł  

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH DYNASTII TARGARYENÓW

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków? To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia

 

Żeglarze nocy i inne opowiadania
George R.R. Martin
(Niestety, zgodnie z umową z Netflixem, nie możemy pokazać okładki do momentu premiery - prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości!) 
Format: 140 x 205 mm              
Stron: 344           
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski                   
Wydanie: wyd. 1             
ISBN: 978-83-8116-412-2             
Sugerowana cena det.: 39,90 zł              

Budząca grozę epicka opowieść o eksploracji kosmosu

W głębinach kosmosu ekspedycja złożona z ośmiu nieprzystosowanych naukowców i  telepaty zajmuje się badaniami nad volcrynami, tajemniczą rasą obcych. Wygląda jednak na to, że na ich statku kryją się jeszcze większe tajemnice. „Żeglarz nocy”, jedyny statek, jaki udało im się znaleźć, jest prawdziwym cudem techniki. Jest w pełni autonomiczny i jego załoga składa się z tylko jednej osoby. Jednakże kapitan Royd Eris unika kontaktu z uczonymi, rozmawiając z nimi tylko za pośrednictwem hologramów i  głosu. Przypomina raczej ducha niż żywą osobę. Niewykluczone też, że nie jest on jedyną istotą ukrywającą się na pokładzie. Telepata Thale Lasamer wyczuwa obecność jakiejś złowrogiej siły…

SERIAL NA PODSTAWIE KSIĄŻKI NIEBAWEM DOSTĘPNY W SERWISIE NETFLIX!

 

Stróż krokodyla
Katrine Engberg
Format: 145 x 215 mm              
Stron: 400              
Okładka: miękka ze skrzydełkami            
Wydawnictwo: Zysk i S-ka              
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny            
Wydanie: wyd. 1              
ISBN: 978-83-8116-549-5               
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Przesycony atmosferą starej Kopenhagi, pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller o skutkach pomieszania fikcji z rzeczywistością

Pewnego dnia wczesnym rankiem starszy pan, Gregers Hermansen, idzie wyrzucić śmieci w  nieco zaniedbanej kamienicy w  centrum starej Kopenhagi. Na jednym z pięter zauważa uchylone drzwi. Zaniepokojony zagląda ostrożnie do środka, nagle potyka się i upada. Kiedy dochodzi do siebie, dociera do niego, że leży na zakrwawionym ciele młodej dziewczyny, która wynajmowała jedno z mieszkań wspólnie z współlokatorką.

Tak zaczyna się koszmar mieszkańców kamienicy. Śledztwo w  sprawie tajemniczego i  z pozoru pozbawionego motywów mordu prowadzi dwoje policjantów z kopenhaskiego wydziału zabójstw, inspektorzy Jeppe Korner i Anette Werner. Wkrótce okazuje się, że mieszkająca w tej samej kamienicy właścicielka domu, Esther de Laurenti, pisze kryminał, w  którym ofiara dziwnie przypomina zamordowaną dziewczynę. Policjanci stają przed nie lada zagadką do rozwikłania, tym bardziej, że tropy mnożą się i prowadzą w nieoczekiwanych kierunkach. Czy klucz do rozwiązania tajemnicy tkwi w  przeszłości właścicielki domu? Dlaczego napisana przez nią powieść tak inspiruje mordercę?

„Świetny! Trzyma w napięciu, nieprzewidywalny, skupiony na szczegółach!”.

„Magasinet Liv”

„Duńska branża kryminałów ma nową mistrzynię intrygi!”.

„Berlingske Tidende”

Katrine Engberg jest zaliczana do grona najważniejszych autorów powieści kryminalnych w Danii.

 

Nowe jutro
Agata Polte
Format: 140 x 205 mm              
Stron: 288           
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                     
Wydanie: wyd. 1             
ISBN: 978-83-8116-464-1             
Sugerowana cena det.: 34,90 zł              

Gdyby tego dnia Oliwia nie spóźniła się na autobus, nie zadzwoniłaby do taty. Gdyby tata jechał po nią sam, być może nie doszłoby do wypadku. Gdyby się nie odwrócił…

Można by mnożyć te „gdyby”.

Po trzech latach od wypadku Oliwia próbuje żyć normalnie, jak każda nastolatka, chociaż nie jest jej łatwo. Swój czas dzieli między szkołę, spotkania z przyjaciółką i  wolontariat w  przedszkolu. Podczas pracy charytatywnej poznaje Mikołaja, swojego rówieśnika. Chłopak odpracowuje karę za zniszczenie mienia. Początkowa nieufność zmienia się w sympatię. I kiedy wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku, los znowu okazuje się przewrotny. Co przyniesie jutro…


comments powered by Disqus