Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 28-11-2018 16:17 ()


Z nowości Zysku i Spółki stawkę otwiera druga książka syna największego bossa narkotykowego, Juana Pablo Escobara, która przedstawia kolejne szokujące fakty z życia Pablo Escobara. Poprzednia („Mój ojciec. Pablo Escobar”) doczekała się kilku dodruków i cały czas jest wysoko na naszej liście sprzedaży.
 
Steven Pinker w długo oczekiwanym tytule „Nowe Oświecenie” dokonuje gruntowej analizy zachowań ludzkich i kierunku myślenia w trzecim tysiącleciu. Zadaje pytania: Czy świat się rozpada? Czy idea postępu straciła znaczenie? Na kilkudziesięciu wykresach i analizach pokazuje wzrost szczęścia w każdej strukturze społecznej na każdym kontynencie. To zasadniczo książka naukowa, ale napisana językiem przystępnym dla każdego czytelnika. Powinna trafić do każdej biblioteki na uczelniach wyższych.
 
Dan Simmons przedstawia mistrzowski horror „Letnia noc”. Niech wystarczającą rekomendacją będą słowa Stephena Kinga, który powiedział, że książka ta „Rewelacyjnie łączy koszmar z przerażeniem i nostalgią za dawnymi czasami”.
 
Bohdan Urbankowski – autor bestsellera „Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg” pokazuje wojnę polsko – bolszewicką oczyma młodych oficerów. Przeplata te obrazy historiami miłosnymi oraz codziennym życiem w walce z sowieckim najeźdźcą. Pozostałe pozycje tego autora to „Adam Mickiewicz” oraz „Krew nie wysycha nigdy” opowiadająca o zbrodniach popełnianych przez Rosjan.
 
 
Pablo Escobar pod lupą         
Juan Pablo Escobar  
 
  
Format: 145 x 205 mm          
Stron: 260          
Okładka: miękka          
Wydawnictwo: Zysk i S-ka          
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik         
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-489-4           
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Nowa, szokująca książka syna Pablo Escobara, ujawniająca nieznane kulisy powstania największej potęgi narkotykowej historii.

W swojej drugiej książce Juan Pablo Escobar powraca do mrocznych wydarzeń sprzed lat, które legły cieniem na jego życiu i  na historii jego kraju. Oddaje głos potomkom ofiar swojego ojca, jego sojusznikom i  największym wrogom, by móc spojrzeć na znane fakty z innej perspektywy.

Biorąc pod lupę sposoby i środki, jakich Escobar użył, żeby dojść do tak ogromnej władzy i fortuny, jego syn ujawnia liczne, dotychczas nieznane lub skrywane fakty, zdarzenia i  niespodziewane sojusze. Ukazuje nowe szczegóły związków Escobara z grupą wywrotową M-19, opowiada tragiczną historię osobistego pilota Escobara i  informatora DEA Barry’ego Seala oraz odkrywa nowe fakty o udziale swego ojca w  międzynarodowych schematach korupcyjnych.

 

 
Nowe Oświecenie         
Steven Pinker   
 
   
 
Format: 160 x 230 mm          
Stron: 650        
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka          
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń         
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-477-1          
Sugerowana cena det.: 49,90 zł          

"Moja nowa ulubiona książka wszech czasów”.

Bill Gates

Każdy, kto sądzi, że świat się kończy, powinien na nowo przemyśleć sprawę: ludzie żyją dłużej, są coraz zdrowsi, bardziej wolni i  szczęśliwi, a  chociaż świat stoi przed obliczem poważnych problemów, rozwiązania kryją się w oświeceniowym ideale stosowania rozumu i nauki.

Czy świat naprawdę się rozpada? Czy ideał postępu się zdezaktualizował? W tej błyskotliwie napisanej ocenie kondycji ludzkiej w trzecim tysiącleciu psycholog poznawczy i intelektualista Steven Pinker nakłania nas, abyśmy się nie koncentrowali na krzykliwych nagłówkach i  proroctwach zagłady, które wydobywają z nas najgorsze skrzywienia poznawcze. Zamiast tego radzi skupić się na faktach: na siedemdziesięciu pięciu zdumiewiających wykresach Pinker pokazuje, że życie, zdrowie, dostatek, bezpieczeństwo, pokój, wiedza i  szczęście wzrastają nie tylko na Zachodzie, lecz na całym świecie. Motorem tego postępu nie jest jakaś kosmiczna czy mistyczna siła. Jest on dobrodziejstwem Oświecenia: przekonania, że wiedza może się przyczynić do poprawy ludzkiego losu.

Pinker analizuje źródła sceptycyzmu i  strachu. Czy ludzie są ze swej istoty irracjonalni? Czy do ugruntowania moralności potrzebujemy religii? Czy nowoczesność wpędziła nas w  samotność i  skłonności samobójcze? Czy żyjemy w „epoce postprawdy”? W „epoce terroru”? Czy wszystko się zawali w  apokalipsie wojny jądrowej, niedoboru zasobów, zmian klimatycznych i zerwanej z uwięzi sztucznej inteligencji?

Z intelektualną głębią i  literacką swadą Steven Pinker przedstawia argumenty za rozumem, nauką i  humanizmem: ideałami, których potrzebujemy, aby zmierzyć się z naszymi problemami i  podtrzymać postęp ludzkości.

 
 
Letnia noc         
Dan Simmons
 
 
Format: 140 x 205 mm          
Stron: 723          
Okładka: twarda    
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik         
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-498-6            
Sugerowana cena det.: 55,00 zł  

Ścinający krew w żyłach mistrzowski horror w stylu klasyki gatunku.

Lato 1960 roku. Old Central School to potężny, mroczny gmach w miasteczku Elm Haven w Illinois. Dla bohaterów ta szkoła właśnie przechodzi do historii. Ostatni dzień nauki jest również ostatnim dla tajemniczego, skrywającego wiele tajnych przejść budynku, o którym przez lata krążyły legendy. Teraz budynek ma zostać zamknięty, a  w niedługim czasie również wyburzony.

Kiedy w Elm Haven zaczynają ginąć dzieci, nikt nie przypuszcza, że w miasteczku zagnieździły się demoniczne siły. Garstka dzieciaków odkrywa tajemnicę związaną z Old Central oraz z pewnym dzwonem, którego złowieszcze dźwięki rozlegają się po nocach w całym miasteczku. Od tej chwili zło zdaje się deptać im po piętach., a dzieci nie mają wiele czasu – opracowują plan działania i stają do nierównej walki z siłami, o których istnieniu nie zdawały sobie dotąd sprawy.

Książka, która zainspirowała twórców serialu Stranger Things.

„Dan Simmons pisze rewelacyjnie, łącząc koszmar z przerażeniem, napięciem i zaskakującą nostalgią za dawnymi czasami na amerykańskiej prowincji. To jedna z tych rzadkich książek, które trzeba koniecznie przeczytać!”

Stephen King

 
 
 
Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły        
Bohdan Urbankowski
  
 
 
Format: 145 x 215 mm          
Stron: 440          
Okładka: twarda z obwolutą          
Wydawnictwo: Zysk i S-ka                 
Wydanie: wyd. 1          
ISBN: 978-83-8116-478-8           
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Barwna powieść o wojnie polsko-bolszewickiej.

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi Polacy nie mogli wygrać tej wojny. Idące ze wschodu hordy przeważały liczbą, paraliżowały okrucieństwem. Polskę i  Europę ocaliły wtedy dwie rzeczy: genialny manewr Piłsudskiego i nieprawdopodobna odwaga polskich żołnierzy.

Wojnę z bolszewickim najazdem obserwujemy z perspektywy kilku młodych oficerów, którym Piłsudski zleca najbardziej tajne i najbardziej niebezpieczne zadania. Wszyscy je wykonają, choć niektórzy za cenę życia. Oczyma bohaterów oglądamy krwawe pola bitew: obronę Warszawy pod Ossowem, zagrodzenie przeprawy przez Wisłę w Płocku i ofensywę znad Wieprza. Zwycięstwo pod Maciejowicami w roku 1920 zmywa pamięć klęski z roku 1794 i  odwraca bieg historii. Na tle wojny rozgrywają się piękne i  trudne historie miłosne, obserwujemy fascynującą walkę z sowieckim wywiadem, udaremnienie zamachu na Piłsudskiego, możemy przysłuchiwać się dyskusjom polityków próbujących wyznaczyć przyszłość świata. 

 
Dodruki
 
Carl Sagan, "Kosmos" (twarda z obwolutą).
 

comments powered by Disqus