Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 23-11-2018 13:23 ()


Wydawnictwo Zysk i Spółka na poniedziałek szykuje kilka ciekawych premier, na pierwszy ogień idzie "Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu". Nie można nie kojarzyć Króla Artura, Merlina, Galahada, Lancelota, legendy o Świętym Graalu czy Excaliburze - legendy arturiańskie są wręcz fundamentalne dla kultury europejskiej. A Roger Lancelyn Green, jeden z Inklingów, fenomenalnie je ożywił. W klimacie klubu Inklingów pozostają też "Bitwy w świecie Tolkiena" Davida Daya, ilustrowane kompendium wiedzy o zbrojnych starciach Ardy na przestrzeni trzech er jej istnienia. Polecamy też dwie zupełnie odmienne pozycje: "Dziewczęta myślą o wszystkim" (o tym, że wynalazki i genialność nigdy nie były wyłącznie domeną mężczyzn) oraz "Morderstwo na Święta" (klasyczny brytyjski kryminał).
 
 
Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu       
Roger Lancelyn Green  
 
 

Format: 130 x 215 mm        
Stron: 390        
Okładka: twarda z obwolutą        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka        
Tłumaczenie: Władysław Jerzyński        
Wydanie: wyd. 1        
ISBN: 978-83-8116-495-5         
Sugerowana cena det.: 39,90 zł  

Pełna magii i niesamowitości legenda o szlachetnych rycerzach, walce dobra ze złem i miłości.

Legenda o królu Arturze jest jedną z najbardziej znanych legend w kulturze europejskiej. Od magicznego momentu, w którym Artur uwalnia miecz z kamienia, po ostatnią bitwę, Roger Lancelyn Green ożywia oszałamiający świat króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu.

Oto historie o mieczu w kamieniu, o Zielonym Rycerzu, o miłości Lancelota i Ginewry, o poszukiwaniu Świętego Graala i o odejściu do Doliny Avalonu.

Polecamy również "Mity skandynawskie".

 

 
Bitwy w świecie Tolkiena       
David Day   
 
 
Format: 140 x 210 mm        
Stron: 256      
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka        
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz       
Wydanie: wyd. 1        
ISBN: 978-83-8116-487-0        
Sugerowana cena det.: 59,90 zł        

Bogato ilustrowany przewodnik po dramatycznych zmaganiach sił dobra i zła w świecie Tolkienowskiego Śródziemia.

Książka przywołuje największe starcia, jakie miały miejsce na przestrzeni Bitwy w świecie Tolkiena trzech er istnienia Ardy, a także przed jej stworzeniem. David Day zwięźle opisuje ludy i bohaterów zaangażowanych w poszczególne konflikty, omawia stosowaną w nich taktykę i przedstawia plany bitew oraz dokładnie umiejscawia je w czasie, najwięcej miejsca poświęcając Trzeciej Erze, a zwłaszcza walkom stoczonym w trakcie Wojny o Pierścień. Niewątpliwą zaletą książki jest porównanie konfliktów i bohaterów stworzonych przez Tolkiena z konfliktami i bohaterami znanymi z legend naszego świata, i to nie tylko z tymi najbardziej oczywistymi, jak greckimi i skandynawskimi, lecz także tybetańskimi.

Książka zawiera liczne barwne i czarno-białe ilustracje, tabele chronologiczne oraz odsyłacze do opisów konfliktów przedstawionych w "Silmarillionie", "Niedokończonych opowieściach", "Hobbicie" i "Władcy Pierścieni". Stanowi ona tematyczne rozwinięcie "Atlasu Tolkienowskiego" tego samego autora.

Polecamy również: "Atlas Tolkienowski".

 

Dziewczęta myślą o wszystkim       
Catherine Thimmesh
 
 
Format: 178 x 228 mm        
Stron: 120        
Okładka: twarda    
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk       
Wydanie: wyd. 1        
ISBN: 978-83-8116-358-3          
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka - dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?

Książka "Dziewczęta myślą o wszystkim", począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.

     
Morderstwo na Święta       
Francis Duncan  
 
 
Format: 140 x 205 mm        
Stron: 320        
Okładka: miękka        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka        
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń        
Wydanie: wyd. 1        
ISBN: 978-83-8116-488-7         
Sugerowana cena det.: 34,90 zł  

Klasyczny brytyjski kryminał osadzony w niepowtarzalnej scenerii angielskiej prowincji.

Kiedy detektyw-amator Mordecai Tremaine przybywa do posiadłości swojego znajomego, by spędzić święta Bożego Narodzenia tradycyjnie i z dala od londyńskiego zgiełku, zastaje na miejscu kilkanaście barwnych gości, każdy z których skrywa własne tajemnice. Jako wnikliwy obserwator ludzkiej natury, Tremaine wyczuwa napięcie ukryte pod powłoką sennej świątecznej atmosfery.

Jego najczarniejsze przypuszczenia sprawdzają się, kiedy głęboką nocą goście zamiast prezentów znajdują pod choinką zwłoki ubrane w kostium Świętego Mikołaja. Pada śnieg, powietrze jest ciężkie od wzajemnych podejrzeń, a na Tremaine’a spada zadanie znalezienia świątecznego mordercy.


comments powered by Disqus