Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 16-11-2018 12:00 ()


Prezentację nowości rozpoczynamy od emanującego duszną atmosferą rodem z książek Agathy Christie kryminału, opowiadającego o odciętych od świata mieszkańcach pewnego hotelu, w którym zostaje popełnione morderstwo. Poznaliście już Billy'ego Pilgrima, głównego bohatera "Rzeźni numer pięć"? Byłoby szkoda go nie znać, bo ta zagubiona w czasie i doświadczeniu postać jest jedną z najbardziej ikonicznych w historii literatury. Wśród naszych nowości jest także "Pies w studni. Kot w windzie czyli rekonkwista" Marcina Wolskiego. Autora znakomitego, którego przedstawiać chyba nie trzeba.

 

Niechciany gość    
Shari Lapena   

Format: 145 x 215 mm    
Stron: 320     
Okładka: miękka ze skrzydełkami     
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Piotr Kuś     
Wydanie: wyd. 1    
ISBN: 978-83-8116-494-8     
Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

 

Pełen niespodziewanych zwrotów akcji thriller, napisany przez autorkę bestsellerów "Para zza ściany" i "Nieznajoma w domu".

W Catskills panuje zima, a Mitchell’s Inn, hotel ukryty wśród górskich lasów, jest miejscem doskonałym na niczym niezmącony weekendowy wypoczynek albo na romantyczną schadzką. Gdy wokół pogarsza się pogoda, a burza śnieżna powoduje awarię elektryczności oraz uniemożliwia wszelką komunikację ze światem zewnętrznym, gościom nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na możliwość skontaktowania się ze światem za murami budynku.

Tymczasem jednak niespodziewanie ginie jeden z gości Mitchell’s Inn. Śmierć wygląda na efekt wypadku, ale gdy życie traci kolejna osoba, ludzie uwięzieni w hotelu na odludziu zaczynają wpadać w panikę.

W odciętym od świata luksusowym hotelu coś lub ktoś uśmierca jego mieszkańców, zabijając ich w kolejności, której reguł nikt nie jest w stanie odgadnąć. Przerażonym ludziom pozostaje czekać na śmierć lub na cudowne wybawienie, które wydaje się jednak bardzo odległe.

„Udowadniając, że czas biegnie do przodu, ale ludzie się nie zmieniają, Lapena stworzyła doskonałą zagadkę kryminalną, z której dumna byłaby sama mistrzyni Agatha Christie”.

USA Today

„Intrygująca akcja, izolacja od świata, zamieć śnieżna i śmierć, która czai się niemal w każdym kącie. Niechcianego gościa czyta się tak samo jak ociekające adrenaliną książki Agathy Christie. Zanim przystąpisz do lektury, odłóż na później wszelkie prace, ponieważ nie oderwiesz się od tej książki, dopóki nie przeczytasz ostatniego zdania”.

Gilly Macmillan, autorka "Perfekcyjnej dziewczyny"

„Lapena napisała doskonałą powieść kryminalną, emanującą atmosferą znaną z książek Agathy Christie. Czytelnicy, zachwyceni jej poprzednimi powieściami, na pewno nie oderwą się także od tej lektury. Każdy, kto lubi mroczne zagadki kryminalne, przeczyta ją jednym tchem”.

Library Journal

 

Rzeźnia numer pięć    
Kurt Vonnegut   

Format: 140 x 205 mm    
Stron: 240     
Okładka: twarda z obwolutą 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka    
Tłumaczenie: Lech Jęczmyk   
Wydanie: wyd. 1    
ISBN: 978-83-8116-492-4    
Sugerowana cena det.: 39,90 zł    

Jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej.

W zamyśle autora miała to być jego pierwsza książka. A jednak Vonnegut potrzebował dystansu lat, a  także doświadczenia wynikającego z publikacji czterech wcześniejszych powieści, by wreszcie przelać na papier swe doświadczenia z czasów, kiedy jako jeniec wojenny był świadkiem bombardowania Drezna. W rezultacie powstała książka uchodząca za jedną z najwybitniejszych amerykańskich powieści antywojennych. Jest to książka o pisarzu, który nie potrafi wymazać z pamięci wspomnień z czasów wojny, chociaż z racji swego zawodu od lat zajmuje się tworzeniem fikcji; książka silnie autobiograficzna, mieszająca dokument z science fiction, pełna trupów i  gwałtu, oskarżeń i  egzorcyzmów, panicznego strachu i  miłości; wreszcie – mówiąc słowami autora – książka „krótka i popaprana, bo o masakrze nie sposób powiedzieć nic inteligentnego”.

"Wspaniałe dzieło… i bardzo śmieszna książka, która nie pozwala nam na uśmiech. Smutna książka bez łez".

Life

 


Pies w studni. Kot w windzie czyli rekonkwista    
Marcin Wolski
Format: 145 x 205 mm    
Stron: 640     
Okładka: miękka ze skrzydełkami 

Seria: Pies w studni   
Wydawnictwo: Zysk i S-ka        
Wydanie: wyd. 1    
ISBN: 978-83-8116-122-0     
Sugerowana cena det.: 49,90 zł  

 

Alternatywne światy Marcina Wolskiego.

Bohaterem powieści "Pies w studni" jest Alfredo Derossi zwany Il Cane, czyli Pies, żyjący w XVII wieku w fikcyjnej republice Rosettinie położonej gdzieś we Włoszech. Wolnomyśliciel, malarz, filozof i  obieżyświat. Skazany za herezje na śmierć wskutek pewnych wydarzeń zamiast na dnie studni śmierci ląduje w  2001 roku we współczesnym nam świecie, jako Aldo Gurbiani, magnat medialny, jego alter ego. Barokowa Italia i zdemoralizowany świat XXI wieku.

"Kot w windzie czyli rekonkwista" przynosi kolejną podróż w czasie i wymiarze – Gurbiani-Derossi wraca, tym razem tłem jest epoka muszkieterów i  piratów, inkwizycji i  krwawych wojen, a  potomkowie podbitych przez Corteza Azteków szykują się do krwawej rekonkwisty.

Jak zawsze u Wolskiego mistrzowska narracja, bogaty język i plastyczne opisy. Wyobraźnia autora nie zna granic.

  

Dodruki

Carl Sagan, "Błękitna kropka".

Tim Marshall, "Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce".

Justyna Wydra, "Zaniemówienie".

Stephen Hawking, "Krótka historia czasu".


comments powered by Disqus