Pierwsze plany obchodów 80-lecia BATMANA

Autor: Kender Redaktor: Motyl

Dodane: 16-11-2018 10:12 ()


Rok 2019 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim 80-lecie powstania Batmana. Szczegółowe obchody rocznicy nie są jeszcze znane, ale Jim Lee i Dan Didio zapowiedzieli już publikację dwóch albumów. Na półki sklepowe trafią w przyszłym roku albumy: Detective Comics: 80 lat Batmana - wydanie Deluxe i Detective Comics # 1000

1000 numer Detective Comic będzie miał 96 stron i zawierał zupełnie nową, oryginalną historię autorstwa Petera J. Tomasiego i Douga Mahnke, twórczego zespołu, który ostatnio pracował nad tym tytułem. Pojawi się nowa wersja Arkham Knighta, złoczyńcy wprowadzonego w grze wideo Batman: Arkham Knight z 2015 roku. Wydanie obejmie także historie takich twórców jak: Geoff Johns, Brian Michael Bendis, Paul Dini, Christopher Priest, Denny O'Neil, Neal Adams, Kelley Jones, Dustin Nguyen, Alex Maleev i inni.

Detective Comics: 80 Years of Batman - The Deluxe Edition to kolekcja w twardej oprawie łącząca zarówno nowy, jak i stary materiał z długiej historii postaci. Wydanie będzie okraszone okładką autorstwa Jima Lee, a także znajdzie się w nim kilka wcześniej niepublikowanych prac. Należą do nich historie podkreślające traumatyczne chwile z życia Bruce'a Wayne'a autorstwa Paula Levitza i Denysa Cowana, a także nigdy wcześniej niewidziany materiał stworzony przez "ghost" rysownika Boba Kane'a, czyli Lew Sayre Schwartza dla historii, która pierwotnie miała ukazać się w 1953 roku w Detective Comics. W publikacji znajdą się też eseje o Batmanie autorstwa Cory'ego Doctorowa, Neila Gaimana, Glena Davida Golda, Denny'ego O'Neila, Shelley Zimmerman i Anthony'ego Tollina.

Oba tytuły ukażą się w marcu 2019 r. 

 

comments powered by Disqus