Premiera 8 numeru magazynu/zinu "Schronzin"

Autor: Schronzin Redaktor: Motyl

Dodane: 18-10-2018 06:44 ()


Dostępny jest ósmy numer Schronzina, czasopisma traktującego o tematyce postapokaliptycznej. Najnowszy numer wydawany jest zarówno drogą internetową, jak i w postaci fizycznie wydrukowanych egzemplarzy, dostępnych w wielu miejscach w Polsce. Drukować samemu tym razem nie trzeba, ale można. Do czego wciąż zachęcamy. 

Co tym razem w numerze? Solidna kwarta postkultury, niechrzczona i nalana od serca. W ósmym numerze prezentujemy teksty o sposobach kreowania wizji przyszłości i urojeniach futurologów. Powiązany z tematem przewodnim, obszerny cyberpunkowy dwugłos. Tekst o parciu na szkło, recenzje komiksu o zimowej zagładzie oraz płyty jednej z punkowych i nie punkowych zarazem kapel. Fantastycznym, w obu znaczeniach tego słowa, dodatkiem, jest opowiadanie, dotykające problemu inwigilacji o którym opowiada też jeden z felietonów, dwa kolejne teksty zajmują się antycznym wróżbiarstwem i roszczeniami futurologii do miana nauki. Wszystko to podlane zjadliwymi grafikami, przewrotnymi reklamami i ciekawymi zdjęciami. 

Ziny to już przeszłość? Tak mówią. Poważne tematy zostawmy poważnym ludziom. Takie głosy też słychać. Trzeci obieg to wydmuszka dla pokolenia umarłych romantyków? Być może, a może i na pewno. Ale dla nas to szansa na wyjście z internetowej bańki. Trzynasty Schron ma już ponad 18 lat, Schronzin prawie połowę tej liczby, ale oprócz pasji nie znajdziecie u nas niczego, co już było.  

Schronzin nr 8 można pobrać ze strony  trzynasty-schron.net/schronzin lub przeczytać w formie e-magazynu pod adresem  issuu.com/schronzin/  Fizycznie jest dostępny od dziś w [lista miejsc którą wraz z każdym nowym będziemy na bieżąco aktualizować] Nie ma tam niczego blisko ciebie? Poczekaj, postaramy się by kiedyś było. Lub jeszcze lepiej wybierz się w podróż. Każde z tych miejsc jest warte odwiedzenia. 


comments powered by Disqus