„Cicca Dum-Dum” tom 1 - recenzja

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Motyl

Dodane: 14-10-2018 22:42 ()


Piękna, figlarna, bezpruderyjna, zabawna, zmysłowa… to tylko niektóre z określeń, którymi można byłoby obdarować Ciccę Dum-Dum, tytułową bohaterkę najnowszej publikacji Planety Komiksów. Erotyczna opowieść przygotowana piórem Carlosa Trillo oraz pędzlem Jordiego Berneta jest naprawdę zachwycająca. Ale również bardzo osobliwa…

Stężenie erotyzmu na kartach albumu „Cicca Dum-Dum” przekracza wszystkie dozwolone granice. I znakomicie! Żądza i namiętność, przemoc i wyuzdanie. Zwierzęca wręcz dzikość serc, której źródłem jest CiccaW pewnym sensie kobieta fatalna, wyjątkowo nagroda, ale równocześnie przekleństwo dla mężczyzn. Nawet dla przestępców, mafiozów, przedstawicieli półświatka. Nawet dla meksykańskich gangsterów. Nawet dla… Ala Capone'a.

Historia zjawiskowej brunetki rozgrywa się bowiem w czasie panowania bossa chicagowskiej mafii, gdy Cicca, wyjątkowo utalentowana tancerka erotyczna, zakochuje się w pewnym fotografie. Miłość doprowadziła do szaleństwa – para kochanków postanowiła obrabować Capone'a, ściągając na siebie gniew lorda przestępców. Aby przeżyć, udali się do Nowego Jorku. Metropolii, w której zakosztują grzesznych uciech i tymczasowego schronienia pod opieką… włoskiej i irlandzkiej mafii.

Trillo postarał się o to, aby w życiu jego komiksowej seksbomby nie brakowało wyzwań. Oszustwa, kłamstwa, pomówienia to jedno. Cicca, której imię wymieniać można przez wszystkie możliwe przypadki (a przede wszystkim przez wołacz!), w celu ratowania skóry własnej i swojego kochanka wznosi się na wyżyny sztuki erotyzmu. Fellatio, świder, wiedeńska ostryga, na jeźdźca, na misjonarza, piracki dar, lustor rozkoszy… nazwy rozbudzają wyobraźnię. A obrazy karmią zmysł wzroku.

Jordie Bernet, hiszpański artysta, autor kultowego „Torpedo” jest prawdziwym mistrzem w portretowaniu dzikiego piękna. Cicca to, mówiąc wprost, figura idealna. Reinkarnacja boskiej Afrodyty, która z własnego seksapilu uczyniła wyjątkowo zabójczą broń. Bernet jest perfekcjonistą dbającym o najmniejsze nawet szczegóły – zarówno, jeśli chodzi o scenografię amerykańskich metropolii, jak i orientalny Meksyk, gdzie rozgrywa się druga z historii w pierwszym tomie przygód Cicci. Właśnie, słowo-klucz – przygód.

Bo choć bogini w ludzkiej skórze przeżywa historie, które bywają bardzo dramatyczne, żeby wspomnieć tutaj tylko o uwięzieniu w meksykańskim areszcie, to koniec końców i tak udaje się jej wyjść cało z opresji. Jest uroczą dominą, która przez swój demoniczny erotyzm potrafi wykończyć każdego ogiera. Dosłownie. Bez przenośni.

Cicca Dum-Dum” to prawdziwy afrodyzjak. Komiks z niepoprawnym politycznie, wywrotowym humorem, kryminalnymi motywami i piękną, wyuzdaną i bezkompromisową erotyką. Bernet to mistrz finezji i zmysłowości, a Cicca to kobieta, dla której warto rzucić niemal wszystko i wszystkich. Musicie ją poznać. Rozkosz jest gwarantowana.

 

Tytuł: „Cicca Dum-Dum” tom 1

 • Scenariusz: Carlos Trillo
 • Rysunki: Jordie Bernet
 • Tłumaczenie: Paweł Brzosko
 • Wydawca: Planeta Komiksów
 • Data publikacji: 15.09.2018 r.
 • Oprawa: miękka
 • Format: 170x260 mm
 • Papier: kredowy 
 • Druk: kolor
 • Liczba stron: 136
 • ISBN: 978-83-950445-5-7
 • Cena: 54,90 zł

Dziękujemy wydawnictwu Planeta Komiksów za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus