„Niezwykła podróż” tom 4 - recenzja

Autor: Marcin Andrys Redaktor: Raven

Dodane: 07-10-2018 23:59 ()


Wydawnictwo Kurc kontynuuje przygodę dwójki bystrych i odważnych dzieciaków, które rzucili wyzwanie niebezpiecznemu przeciwnikowi, jakim niewątpliwie okazała się Trzecia Oś. Mamy rok 1927, a Wielka Wojna nadal trwa. Jednak nie przypomina ona w niczym historycznych zmagań, a w grę wchodzą nowoczesne wynalazki, zaawansowana technologia, której pochodzenia nikt na razie nie jest w stanie określić, a także niezliczone tajemnice.

Tym razem chodzi jednak o coś więcej niż tylko rywalizację w konkursie. Bohaterowie nadal nie znaleźli rodziców Noemi, co teraz stało się priorytetem. Niespodziewanie na arenie wydarzeń pojawia się nieoczekiwany sojusznik. Cichaczem do wojny pragnie włączyć się Ameryka. Nie jest to jednak oficjalne stanowisko rządu, ale badanie gruntu przed wpakowaniem się w poważniejszy konflikt. Mimo to bohaterowie udają się do San Francisco, by spotkać się agentami potężnego mocarstwa, którzy również mają na uwadze wielkie roboty wyłaniające się z głębin. Współpraca zapowiada się na owocną, a to z uwagi na postać byłego gangstera odgrywającego w tej opowieści jedną z kluczowych ról. Innymi słowy, wrażeń nie zabraknie.

Album inicjujący drugi cykl Niebezpiecznej podróży nie wymaga już przedstawiania postaci ani alternatywnej rzeczywistości. Realia świata ogarniętego wojną, w której Trzecia Oś odgrywa znaczącą rolę, są nam doskonale znane. Pozwala to autorom na zdynamizowanie wydarzeń, a  także wprowadzenie nowych zmiennych jak w przypadku niesławnego Ala Capone’a. Zaskoczeń będzie znacznie więcej. Przygodowo-fantastyczna opowieść nabiera bardziej sensacyjnego i szpiegowskiego charakteru. Nowe lokalizacje, kolejne sojusze – trudno się nudzić przy lekturze tego tomu. Niezmiennie mocną stroną albumu pozostaje oprawa graficzna, która z jednej strony przedstawia sielankowe i urokliwe okolice Londynu, by za moment przenieść nas w bardziej stechnicyzowane obszary Ameryki. Cartoonowa kreska w połączeniu z mocnymi i żywymi kolorami udanie koresponduje z fantastyczną otoczką opowieści. Na uwagę zasługują projekty statków powietrznych i machin o steampunkowym rodowodzie.

Cieszy niezmiernie, że wydawnictwo Kurc postanowiło kontynuować przygody Noemi i Emiliena. Otwarcie drugiego cyklu jest nie tylko mocne, ale i wciągające, a przed bohaterami zapewne jeszcze moc tajemnic do rozwikłania. Niezwykła podróż to tytuł, który bez wahania można polecić młodszemu czytelnikowi, niemniej i starsi powinni dać się porwać dynamicznej przygodzie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać dzieła Filippiego i Camboniego, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Gorąco zachęcam.   

 

Tytuł: Niezwykła podróż tom 4

 • Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
 • Rysunki: Silvio Camboni
 • Format: 215 x 290 mm
 • Papier :kredowy
 • Oprawa: miękka
 • Druk: kolor
 • Stron: 48
 • Wydawca: Wydawnictwo KURC
 • Data publikacji: 09.2018 r.
 • ISBN: 978-83-950849-3-5
 • Cena: 38 zł

 

Dziękujemy wydawnictwu Kurc za udostępnienie egzemplarza do recenzji. 

Galeria


comments powered by Disqus