„Tajemnice Mille” - nowy kryminał Dagmary Andryki

Autor: Prószyński i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 30-09-2018 12:05 ()


Polecamy lekturę genialnego kryminału Dagmary Andryki "Tajemnice Mille", który będzie miał swoją premierę 23 października. Pewnej niedzieli miasteczko Mille obiega mrożąca krew w żyłach wiadomość. Mieszkańcy znajdują nad brzegiem rzeki zaplątane w czerwony materiał ciało kobiety. Jakie tajemnice skrywa miejsce, którym nagle tak bardzo interesują się media? Kim była kobieta w czerwieni i dlaczego musiała zginąć? I czy każdy skrywa sekret, który może zabić?

 

Opis: 

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów, a historia przez nią opisana inspiruje filmowców. W miasteczku pojawiają się scenarzyści, producent i polska gwiazda filmowa odnosząca sukcesy w USA. Mieszkańcy zachłystują się popularnością, ale przy okazji tracą czujność i ujawniają rzeczy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pewnego poranka znaleziono nad rzeką zwłoki. To kobieta ubrana na czerwono.

Kim jest ofiara? Dlaczego zginęła?

Mille pojawia się na ustach całej Polski. Zabójstwo budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej, a naciski "z góry" sprawiają, że sprawca musi zostać szybko złapany i przykładnie ukarany.

Wśród podejrzanych są mieszkańcy, goście ze świata filmu i sama Witecka. Wszyscy mają motyw.

Mroczna atmosfera Mille powraca…

Dagmara Andryka – z wykształcenia filozof. Autorka powieści "Tysiąc" i "Trąf, trąf, misia, bela", zdobywczyni wyróżnienia na MFO w 2009. Słuchaczka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej. Miłośniczka Szwecji i języka szwedzkiego, pasjonatka kina, w tym szczególnie twórczości Ingmara Bergmana.


comments powered by Disqus