„Magia Wskrzesza” - pierwsze polskie wydanie!

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 11-09-2018 08:22 ()


Bardzo długo przyszło nam czekać, ale było warto. 12 września do księgarń trafi  „Magia Wskrzesza” Ilony Andrews, czyli 6. dotąd nie publikowany w Polsce tom przygód o Kate Daniels!

  • Tłumacz: Kaja Wiszniewska-Mazgiel
  • Premiera: 12 września 2018
  • ISBN: 978-83-7964-358-5
  • Oprawa: broszurowa
  • Liczba stron: 432

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy.

Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne do kontrolowania swoich bestii dzieci Gromady umierają. Istnieje lek, który może im pomóc, lecz sekretnej formuły strzegą europejskie gromady, a dostęp do lekarstwa w Atlancie jest bardzo ograniczony.

Europejscy zmiennokształtni, którzy kiedyś przechytrzyli Władcę Bestii, poprosili go, by rozstrzygnął spór. W zamian podarują my lekarstwo. Gdy w grę wchodzą przetrwanie młodych zmiennokształtnych i przyszłość całej Gromady, Kate i Curran muszą przyjąć propozycję, jednak nie wątpią, że wchodzą prosto w pułapkę…

 

Seria o Kate Daniels

Świat po magicznej apokalipsie. Postęp techniczny był u szczytu swojego rozwoju, gdy do Atlanty wróciła magia i zniszczyła właściwie całą technologię. Fale magii pojawiają się bez ostrzeżenia i znikają równie nagle. Gdy magia napływa, cała technologia zamiera – samoloty spadają, samochody nie działają, brakuje elektryczności. Kiedy magia odpływa, znów zaczyna działać technologia. Jest to dziwny, pokręcony świat. Magia niszczy drapacze chmur, w końcu większość z nich się obali i upadnie, pozostaną tylko szkielety. W tym świecie mieszka Kate Daniels. Kate lubi walkę mieczem i ma trudności z kontrolą tego, co mówi… Magia w jej krwi sprawia, że jej życie z założenia nie może być proste… 

 

„Magia” była mi polecana już kilkakrotnie jako najlepsze urban fantasty. I nie zawiodłam się! Jest jeszcze lepiej, niż myślałam.

***

"Uwielbiam tę serię, jej klimat, bohaterów i wykreowany świat, w którym nawet najbardziej zapomniane legendy, wierzenia czy baśnie, mogą stać się prawdą".

***

„Magia” jest mocnym, świetnie napisanym urban fantasty, które wciąga od pierwszej strony. Autorzy potrafią napisać dobre sceny akcji, mają coraz ciekawsze pomysły na fabułę, przybliżają nam kawał interesujących historii, mitów, legend oraz tworzą bohaterów, których się uwielbia.

 

Nakładem Fabryki ukazało się dotychczas pięć tomów przygód Kate i Currana:

Magia kąsa

Magia parzy

Magia uderza

Magia krwawi

Magia Zabija


comments powered by Disqus