Lemcon już za tydzień!

Autor: Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki Redaktor: Motyl

Dodane: 31-08-2018 15:16 ()


Już za kilka dni w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbędzie się Lemcon 2018 – Urodziny Stanisława Lema. Jak na imprezę tego typu przystało, będzie ciekawie i merytorycznie, ale również przystępnie, różnorodnie, a momentami nawet zabawnie. Oto jakie atrakcje przygotowali organizatorzy w tym roku.

Lemcon to przede wszystkim ciekawe prelekcje oraz panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi. Z racji tego, że świętować będziemy urodziny Stanisława Lema, znaczna część z nich będzie dotyczyła twórczości Mistrza, mamy jednak również sporo propozycji związanych z nauką i fantastyką naukową jako taką. Blok naukowy to m.in. prelekcja o historii broni atomowej oraz spekulacje na temat nanotechnologii i możliwych dróg rozwoju gatunku ludzkiego. Goście Lemconu pochylą się nad twórczością takich autorów jak Joseph Conrad, Aldous Huxley czy George Orwell, i sięgną to filozofii Spinozy by w ciekawy i przystępny sposób skonfrontować ją z prognozowanym rozwojem nowych technologii. W programie nie zabraknie również atrakcji dla graczy, w tym krótkich sesji RPG, na które będzie można zapisać się na miejscu tuż po rozpoczęciu wydarzenia.

Równolegle z programem głównym działać będzie strefa dziecięca, w ramach której animatorzy postarają się, by najmłodsi uczestnicy Lemconu spędzili sobotę miło, kreatywnie i nie narzekając na nudę, podczas gdy ich rodzice będą mogli skupić się na bardziej dorosłych atrakcjach. Dzięki uprzejmości krakowskiego Instytutu Książki będzie również można zapoznać się z kolekcją dzieł Lema w wydaniach obcojęzycznych – to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów literatury i okazja, która może się szybko nie powtórzyć! Wśród gości konwentu m.in. wybitny badacz twórczości Conrada, dr Daniel Vogel, oraz wielokrotnie nagradzany pisarz science-fiction, Marek Huberath.

Wydarzenie odbędzie się 8.09. w Artetece WBP przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie. Wejście na teren obiektu będzie możliwe od 10:00, właściwy program rozpocznie się o 12:00. Część wystąpień będzie transmitowana cyfrowo. Szczegóły programu już wkrótce na stronie Arteteki oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/urodzinylema

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Murator EXPO.


comments powered by Disqus