Lewis Barnavelt na tropie tajemnic - powieść grozy dla starszych dzieci - już we wrześniu!

Autor: Wydawnictwo Mamania Redaktor: Motyl

Dodane: 30-08-2018 06:32 ()


Wydawnictwo Mamania szykuje pierwszy tom kultowej serii powieści grozy dla starszych dzieci (8+). Premiera książki zbiegnie się z premierą filmu "Zegar czarnoksiężnika", który został nakręcony na podstawie właśnie tej części cyklu.  Historia jest pełna tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W sumie dwanaście tomów wypełnionych przygodą i magią, czyli tym, co młodzi (i nie tylko) czytelnicy lubią najbardziej.

Lewis Barnavelt to przeciętne amerykańskie dziecko, które wraz ze swoimi przyjaciółmi próbuje pokonać Zło. Oczywiście Zło zagraża światu, więc to nie przelewki. Dlaczego akurat Lewis? Rodzice Lewisa zginęli w wypadku samochodowym, dlatego chłopiec trafia do swojego wuja Jonathana. Lewis szybko dowiaduje się, że wujek jest czarodziejem, a dom, w którym mieszka, należał do czarnoksiężnika imieniem Izaak Izard i jego żony, złej wiedźmy zwanej Selenną. Kiedy Lewis nieświadomie wskrzesza Selennę, próbując zaimponować swojemu przyjacielowi Tarby'owi, znajduje zegar, który Izaak ukrył w ścianie domu. Zegar jest kluczem w tej historii, ale o tym w książce.

W filmie zagrali Cate Blanchett i Jack Black, to w amerykańskiej wersji, w polskiej usłyszymy m.in. Katarzynę Harman i Bartłomieja Kasprzykowskiego. Razem z Monolithem namówiliśmy aktorów, by przyłączyli się do naszej akcji wspierania czytelnictwa. Dlatego będą zapraszać nie tylko do oglądania filmu, ale też do czytania książki, a nawet książek, jako tych pobudzających wyobraźnię  (zdjęcie Bartłomieja Kasprzykowskiego i Tamary Arciuch).Z ciekawostek. Polski wydawca serii w Polsce postanowił wydać cykl z nową okładką. Do współpracy zaprosiliśmy znaną ilustratorkę Aleksandrę Cybuch-Kucharską, która idealnie wyczuła mroczne klimaty powieści Johna Bellairsa. Jednak pierwszy tom ukaże się z filmową obwolutą, która zakryje oryginalną okładkę w 3/4


comments powered by Disqus