Lemcon - Urodziny Stanisława Lema w krakowskiej Artetece

Autor: Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki Redaktor: Motyl

Dodane: 24-08-2018 07:40 ()


97 urodziny Stanisława Lema zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy na drugą edycję imprezy, która pozwoli Wam poznać nieco bliżej twórczość tego klasyka polskiej literatury SF, dowiedzieć się nieco więcej na tematy poruszane w jego dziełach, oraz miło i twórczo spędzić sobotnie popołudnie.

LemCon – urodziny Stanisława Lema to jednodniowe wydarzenie łączące wątki popularyzatorskie i naukowe, konferencyjne i fanowskie, tworzące przestrzeń dialogu na temat twórczości słynnego na całym świecie krakowskiego fantasty. Na program składać się będą wykłady i prelekcje, dyskusje z zaproszonymi gośćmi oraz atrakcje dla najmłodszych uczestników. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć m.in. skąd Lem czerpał inspirację, jak jego poglądy filozoficzne i etyczne odbijały się w jego twórczości oraz jak obecnie rozwijają się dziedziny nauki, którym poświęcał swoje powieści i opowiadania. Równolegle z programem prelekcyjnym dostępne będą takie atrakcje jak wypożyczalnia gier planszowych czy sesje RPG.

LemCon to impreza o charakterze otwartym. Wstęp na nią jest darmowy, a organizatorzy zapewniają rozwiązania umożliwiające uczestnictwo w spotkaniu rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym. Spotykamy się w samym centrum Krakowa, w Artetece WBP przy ul. Szujskiego, pięć minut spacerem od Plant. Więcej szczegółów na naszym profilu w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/urodzinylema

Zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Murator EXPO.


comments powered by Disqus