"Intrygi" i "Wspólna orbita zamknięta", czyli kontynuacje dwóch wspaniałych serii - zapowiedź!

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 21-08-2018 17:22 ()


Już w najbliższy poniedziałek w sprzedaży ukażą się kontynuacje dwóch naszych świetnie rozpoczętych serii. Jedna to zabawna space opera, druga stanowi gratkę dla młodzieży zafascynowanej klasyką fantasy.
 
 
Wspólna orbita zamknięta 
Becky Chambers
 
 
Tytuł oryginału: A Closed and Common Orbit 
Przekład: Agnieszka Sylwanowicz 
Stron: 430 
Format: 140x205 mm 
Wydanie: I 
Seria: - 
Oprawa: miękka 
Gatunek: science fiction 
ISBN: 978-83-8116-42609 
EAN: 9788381164269 
E-book: tak 
Cena detaliczna: 39,90 zł
 
Ekscytująca, pełna przygód i niebezpieczeństw podróż przez Galaktykę z barwną załogą „Wędrowca”
 
Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele, nie pamięta, co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając, kim jest, Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką, wybuchową inżynier, która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się, że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu...
 
„Becky Chambers wykorzystuje swój wielki talent, który objawiła już w debiutanckiej powieści Daleka droga do małej, gniewnej planety, by tym razem uważniej przyjrzeć się poruszającej historii samookreślenia i osobistej niezależności. Bez względu na to, do jak pięknego i dziwnego świata nas zabiera, możemy liczyć, że będzie nas prowadzić z humorem i sercem”.
„RT Book Reviews”
 
Wspólna orbita zamknięta została umieszczona przez „Publishers Weekly” na liście najlepszych powieści 2017 roku. 
Otrzymała nominację do nagrody Hugo 2017 w kategorii „najlepsza powieść”. 
Znalazła się na finałowej liście książek nominowanych do nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2017. 
Zdobyła Prix Julia Verlanger. 
 
 
Intrygi 
Mercedes Lackey
 
 
Tytuł oryginału: Intrigues 
Przekład: Joanna Szczepańska 
Stron: 326 
Format: 140x205 mm 
Wydanie: I 
Seria: Kroniki Kolegium 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami 
Gatunek: fantasy 
ISBN: 978-83-8116-408-5 
EAN: 9788381164085 
E-book: tak 
Cena detaliczna: 36,90 zł
 
Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu. Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie, Mags dowiaduje się, że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów. Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników, których cel jest nieznany, sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność, nim król i dwór uznają go za zdrajcę? Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi, a wszystkie znaki wskazują na to, iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje, jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…
 
"Drugie tomy zwykle zawodzą, jednakże nad Intrygami ta klątwa, na szczęście, nie ciąży. Mercedes Lackey po raz kolejny zachwyca bogatą narracją, wspaniale wykreowanym światem i niebanalnymi bohaterami. Przygody Magsa dostarczyły mi mnóstwa wrażeń i emocji, szokując, rozczulając i zaskakując wplątanymi po mistrzowsku lekcjami wrażliwości i moralności, właściwymi dla nastoletniego czytelnika. Polecam z całego serca, do którego ta powieść wdarła się i zadomowiła na dobre." 
Justyna Sikora, www.papierowemotyle.pl

„Ekscytująca lektura! Mags jest niezwykle wiarygodnie skonstruowanym bohaterem, stającym przed wieloma wyzwaniami, którego polubią wszyscy starzy i nowi fani twórczości Mercedes Lackey". 
„RT Book Review”

comments powered by Disqus